MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Podobné filmy o velkých zvířatech mám rád a i když to jsou béčkovky mohou překvapit a stalo se. Čekal jsem digitální mišmaš, ale kupodivu jsem byl mile překvapen akcí a povedeným žralokem. Dokonce i Statham ukázal,že kromě chrchlání a nakopávání zadků umí "něco" zahrát. Jasně bylo tam dost nereálných a nevyužitých momentů viz třeba honičky a plážová sekvence, ale ani chvilku jsem se nenudil. Jednohubka jak vyšitá. Sice tam mohlo být víc mrtvol,ale bohužel dnes se strašně řeší píčoviny jestli na to můžou jít malí smradi nebo ne, takže krvák se nekonal. I přesto silnější 3 hvězdy

Mrakodrap (2018)

Další z blbin v podání Johnsona, která ovšem opět neurazí. Jako popkornovka určitě dobré. Často je to dost nereálné, ale úplně reálný film z podobných žánrů moc udělat nejde, aby to lidi bavilo a já se bavil. Spousta lidí říká, že Johnson nemá na víc, že hraje v blbých filmech... ano jeho filmy nejsou žádné terno, na druhou stranu mu určitě sedí a je v nich dobrý. Je to charismatický herec, kterej na sebe vezme film a táhne ho od začátku do konce, je tam humor a akce a tohle mu sedí podle mě víc než nějaký super vážný velkofilm, kde by třeba pohořel. Vypracoval si jméno a drží si svoje, přirovnal bych ho k takovému B. Willisovi. Neřekl bych, že je jeden z nejlepších herců Hollywoodu, ale určitě je jeden z nejzábavnějších a nejvyhledávanějších a já ho mám velmi rád a hlavně mě baví. Navíc sype jeden film za druhým a před sebou má hodně zajímavých projektů a za to palec nahoru. Sice Oskara asi nikdy nevyhraje,ale vždy pobaví a o to jde. Lepší 3*

Noční hra (2018)

Jedna z těch lepších komedií u kterých se dá i zasmát. Nemá to ten klasický úplně přihlouplý americký humor pro děti, takže to ve finále i bavilo. Zvraty, akce, pár velmi dobrých hlášek = 70%

Pacific Rim: Povstání (2018)

Vizuálně dobré, příběhově hrozný posun dolů... Humor úplně zabíjel atmosféru filmu a nepomohl ani větší počet Jaegerů. Jednička mohla pobavit širší okruh lidí,ale tohle bylo udělané snad pro děti... Docela zklamání = 50%

Poslední semestr (2018)

Čekal jsem něco dost jiného a dostal film s jasným poselstvím užívat si života. Scénu s hulením baldy jsem dost dobře nepochopil a přišla mi úplně zbytečná asi jako celá LGBT vsuvka..

Predátor: Evoluce (2018)

Žádnou bombu jsem nečekal a ani nedostal. Je to sice lepší než AVP 1 a 2, ale i tak jsem se těšil, že by to mohlo vyjít a z filmu udělat menší hit a "návrat" ikonické postavy. Bohužel kromě Holdbrooka a Rhodese mě nic nebavilo. Nepochopil jsem proč zběhlej predátor nám chtěl jakože pomoci, dějová linka mimoidního děcka mě vůbec nebrala a doktorka, která z ničeho nic vzala kvér do ruky a začala pronásledovat predátora,aby si nakonec střelila šipku do vlastní nohy to prostě nechceš. Gore prvky a víc krve mi nevadilo, ale jinak nevidím moc pozitiv. Nasteroidovaný predátor byl až moc lehkej terč, lidi kteří umírají vás ani nezajímají a vesmírní psi, kteří se nakonec spřátelí s lidma to fakt nééé. Je z toho docela mišmaš scén, ale úplně bych film nezatracoval i když jsem od Blacka čekal víc teda. A závěr, kterej možná otevírá jistou linku do dalších dílů nevím nevím, brnění proti predátorům to už je moc. Klasickej Predátor s Arniem je prostě kult a nic ho nepřekoná, tam byl predátor fakt lovec. Tady to bylo jako vlk se zajícem jak hráli na honěnou...

Prezident Blaník (2018)

Blaníka znám,ale nesleduji,takže jsem byl zvědav co z toho vyleze. Začátek mě hodně bavil,pak přišlo dlouhé nic a konec to opět napravil. Najde se zde pár dobrých vtipů, nápad a politická satira určitě zaujme, ale podruhé si to už asi nepustím. 1 hvězda za vtip, 2 za závěrečné poselství, 3 za Blaníkův styl a půl hvězdy za využití politiků, herců a zpěváků. 65%

Psychiatr (2018) (seriál)

Skvělý seriál, skvělé obsazení, skvělé prostředí a kostýmy. Určitě nadprůměrný počin i když já osobně mám radši, když se do poslední chvíle nezná totožnost vraha. Tady to zjistíte celkem brzy u obou sérií a pak už se hledají střípky. Každopádně jeden z lepších seriálů

Rampage Ničitelé (2018)

Na žánr docela zábava. Když si člověk odmyslí tu nereálnost, podívá se jakej béčkovej režisér to natočil, přidá sympatického Johnsona v hlavní roli, který sem tam přihodí vtip tak proč ne. Nejvíc bavil vlk. Závěr klasickej americkej bulshit, ale i tak dobrá jednohubka. 65%

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Další výborný počin mistra Spielberga. Vše už tu bylo popsáno co se týká vizuálu a pop kultury, ale co mě vážně pobavilo byl Chucky, Iron giant a Osvícení. Vždy se najde něco co filmu vytknout, ale bavil jsem se od začátku do konce a o tom to je. Jedinou věc, kterou bych nepodal přímo jako mínus, ale mohla "vadit" byla ta, že z filmu šla cítit taková ta Spielberovská "dětinskost" což aspoň pro mě je/není dobře. Určitě nejsem jediný, kdo by se rád podíval na film podobného ražení, ale v poněkud drsnějším a temnějším ranku, to by byla SAKRA podívaná. Každopádně za mě palec nahoru a po delší době Spielberg opět mile překvapil