Rodina na baterky (2021)

Barevné, zábavné, svěží. Musím dát plný počet. Animace je naprosto úžasná a je jasné, že s tím bude chvilku Sony bodovat. Ta spousta humoru (především pro dospělé) a dost narážek na jiné filmy mě bavila celý film. Plus dobrý příběh a pochopitelné charaktery, co víc si přát. SPA opět boduje. Zatím animák roku, Oskary neoskary.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Kdo má rád Diesela a naprosto nereálný a přestřelený blockbustery a nepotřebuje u filmu mozek bude v pohodě. V opačném případě si film ani nepouštějte. Tohle opět vaří z vody a Diesel už není jen opravář aut a jezdec, ale specnaz, neprůstřelný mnich, agent 007, nadlidsky silný nesmrtelný hrdina Čistý triko v jednom. Tolik přepálených akčních scén všech možných typů, ale family hrdinové v čele se superhrdinou jsou bez škrábnutí. Za mě zbytečně nastavovaná kaše, která někdy jde až ke komedii, protože tohle s krimi thrillerem už nemá nic společného. Vytknout toho jde spoustu, ale je to prostě RaZ, které já osobně jako jednohubku zkousnu, na druhou stranu těch přeřazovacích scén na vyšší stupeň, často nefunkční humor a drsňáckých pohledů už je příliš i na mě. Auto raketoplán TOP. Chce to ukázat víc a víc a je to vetší a větší píííčovina. 5/10

Sebevražedný oddíl (2021)

Gunn netočí nejlepší filmy, ale určitě jedny z nejzábavnějších. Výborné barvy a komiksové prvky plus pár nápadů k tomu jinak gunnovskej rukopis očividnej. To co slíbil to natočil a takhle si představuji Sebevražedný oddíl. Spousta zajímavých postav, Rkovej rating skvělej, akce zábavná a efekty přijatelné. Do toho padnoucí muzika, dobrej humor a sympatičtí herci. Peacemaker se mi líbil i když to je kkt, Polka-dot man zajímavý pojetí, Harley nezklamala, King Shark výbornej a Elbu mám rád pokaždé, všechny postavy měly co do sebe, takže celkově spokojenost. Myslím si, že tímhle projektem už tak vypatlaní Warneři neprohloupili. 8/10

Space Jam: Nový začátek (2021)

Po Tomovi a Jerrym další pojebaní Warneři, pomalu začínám mít toto studio nerad...(?) Nechápu jak takový potenciál mohou takhle zahodit. Scénaristicky je to otřesné a příběh jak přes kopírák. Cheadle mě akorát sral, ale ne jako dobrý záporák, ale proto že ho nemusím a LeBron s přihlouplým výrazem je jak herecky tak hlasově, když jen dabuje naprostý prkno a docela nesympatický. Jako hráč super, ale herec absolutně bez výrazu, což by šlo pochopit a přejít, pokud by ostatní stránky filmu byly dobré, jenže nejsou ani omylem. Pokud ho srovnám s Jordanem bavil mě víc Jordan. Linka otec syn rodina bez emocí a neuvěřitelná a ostatní basketbalisté oproti jedničce pro mě naprosto neznámí, takže provar hej mééén. Humor naprosto slabej, nudnej, a trapnej a to mi strašně vadilo u rodinného filmu tohohle ražení a beru to jako hlavní mínus filmu. Hudba klasickej černošskej shit. Vlastně jediné co mě tady bavilo bylo nahlédnutí na produkty Warner universa (moc chválím), různorodá kvalitnější animace a pár narážek na různé věci, tím to bohužel hasne. Cestování v jiných světech sice pobavilo, ale děti myslím MadMax, Matrix, Hru o trůny, Ricka a Mortyho atd zrovna neznají a upřímně moc dospělých se na tohle asi nepohrne. Celkově kromě animace a prezentace Warnerů naprosté zklamání po všech směrech.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Když máš stupidní film a chceš ho zlepšit tak tam obsaď Jacksona... Ne už ani to neplatí. Spiral je slabým vývarem z původního Saw. Herecké výkony hrozné a Rockovi jsem nevěřil kromě věčného nadávání nic. Po stránce krimi je to podprůměr, po stránce hororu je to těžkej podprůměr, po stránce "Saw" (čti pasti a hádanky) je to totální podprůměr. Blbější policii a scénář by pohledal. A ta pilka na ruku na konci??? No taaak. Finální rozuzlení čitelné a slabé. Hvězdy pouze za motivaci vraha, která měla smysl a píčujícího komika. Zbytek filmu je čisté peklo. Ty pasti panebože wtf??? Nečekal jsem takovej provar.

Střípky (2021)

Denzel hraje jako vždy parádně a přesvědčivě, Leto super a je mi líto a nechápu,že ho víc nevyužili a Malik, ten se mi moc nelíbil. Nejen, že vypadá jak Fredy na fetu,ale jako detektiv mi přišel pěkný ocas, což asi nebylo úplně jeho vinou. Každopádně přes solidní začátek,který mě pěkně namlsal jsem se pomalu začínal nudit, protože film postrádá temnou atmosféru. Chybělo mi tam větší napětí a větší spojení s oběťmi, protože o nich se nic nedozvíte a vlastně vám jsou fuck. Vlastně mi byli všichni ve filmu fuck a to je špatné. Převážně v druhé třetině filmu, kde jsem čekal nějaké pořádné řádění vraha a víc akce se postavy začaly chovat nelogicky a už to šlo do kytek. Kopání děr to je no comment, to byla facka do xichtu a následný "zlom" mě sice překvapil, ale ve výsledku to bylo spíš zklamání. Závěr dával vůči filmu smysl, ale pro mě to podtrhlo můj dojem z filmu, že byl nekompletní, nedomyšlený v tom smyslu, že se pátralo a pátralo a nic se vlastně nevypátralo tečka. Problém se zalepil a konec, přitom to finále v podáni Leta a detektivů mohlo být daleko libovější nebo při nejmenším napínavější. V jistých aspektech podobné filmu Sedm, ale ani zdaleka ne tak kvalitní. Bohužel, těšil jsem se moc a jsem zklamán. S jiným koncem bych šel určitě na 4, velká škoda

To je demokracie (2021) (seriál) odpad!

Pro člověka, který má ještě alespoň zbytky mozku v hlavě v dnešní úchylné a nemocné době nekoukatelná sračka. Chris Nee a jeho tvorba je jak pytel sraček (pokud zrovna neholdujete doktorce plyšákové), takže brát tohle jelito spolu s rádoby celebritama a jejich zvratkama (pardon muzikou :D :D :D ) vážně nemá vůbec smysl, pokud si nelibujete v propagandistické levičácké žumpě.

Tom a Jerry (2021)

Jedna velká katastrofa, kterou nezachrání ani moje oblíbená Moretz. Hrozné dialogy, příběh plný stupidních situací a celkově zasazení hrozné animace z dob Rockyho a Bulwinkla do reálného světa vůbec nefungovalo, ale popravdě už od prvních obrázků a traileru jsem věděl, že to bude hrozné a je. Bez humoru, bez logiky, děti to unudí k smrti a starší tohle určitě vidět nepotřebují. Bitky a humor Toma a Jerryho v klasickém animáku fungují, protože tam fyzikální zákony neřeší, takže určité situace jsou vtipné, ale v reálném světě to nefunguje. I člověku jako jsem já, kterému nevadí fekální humor, parodie apod tohle přišlo ubohé a dost agresivní vůči prostředí a nevím jestli chci ukazovat dětem jak kočce několikrát spadnout těžký vrata na záda dokud v nich nekřupne a pak ji ještě odkopne člověk pryč, jak ji srazí auto, jak zdemolují hotel, jak se holub vykálí druhému do obličeje atd atd - to mi vtipné vůbec nepřijde. Celkově jejich střetnutí jsou nucené, rádoby vtipné a vlastně vás ani nezajímají, protože hlavní linka se netočí kolem nich. Většina zvířat mluví jen ti hlavní ne, pokud zrovna Tom nezpívá jako Afroameričan, takže sledujete nereálnou hloupost plnou absurdních scének, kde se občas pomelou animované mlčící postavičky a zdemolují vše na co přijdou. Film Tom a Jerry bych radši viděl jako "inteligentní" 3D animák, který potěší jak dospělé dobrým příběhem a dialogy a zabaví děti vtipnými bitkami a cool nápady. Tenhle produkt za mě naprosto zbytečný film a to jsem na Tomovi a Jerrym vyrůstal, ale tohle je opravdu příšerný film obzvlášť na dnešní dobu. Jedna hvězda za nostalgii, Tomův klasický řev a Moretz a to vlastně nic neznamená. Sečteno a podtrženo děti odešli po půlhodině a já držák to přetrpěl skoro do konce, nešlo to dokoukat. Překvapuje mě tak vysoké hodnocení... ne tady mě vlastně nepřekvapuje nic. Tady má např. Godzilla vs. Kong 56% a tohle 45%??? :D :D :D Kdo tomuhle dá víc jak hvězdu je opravdový gurmán :D Každopádně film nedoporučuji.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Když si odmyslím tu netflixovskou lesbicko-korektní-dementní ideologii tak poměrně zdařilá týnejdž hororová trilogie, která má naštěstí hlavu a patu. Dobré vyvražďovačky, dobří killeři, dobrá hudba, dobrý příběh = dobrá koukatelná jednohubka. Jednička asi nejslabší část, ale je to rozjezd série a každý další díl ukazuje jinou dobu, což je docela neokoukané téma a pro mě zajímavé osvěžující plus. Škoda toho "děckého" nádechu, ovšem s ohledem na předlohu a tím, že R.L.Stine není např. S.King tak jako celek solidních 7/10.

Válka zítřka (2021)

Zdejší lobotomové opět nezklamali. Sice je to procpané rodinným emočním klišé, ale jinak docela zábavnej blockbuster. Emzáci jsou cajk, postavy taky v pohodě, takže stačí vypnout logiku a bavit se. Argument, že to je vykradačka něčeho je jak kus hovna v hlavách zdejších expertů, oni totiž očividně sypou jeden originální scénář za druhým... Až na pár slabších míst je to na poměrně dlouhou stopáž koukatelná jednohubka. Není to žádnej majstrštyk a má to své mouchy, ale po dlouhé době docela solidní akční scifi.