Promülle (2002) (pořad)

Fajn talkshow s Müllerom a hosťami.

Varím, varíš, varíme (1992) (pořad)

Osobne dávam štyri hviezdy za epizódy s tradičnými ľudovými receptami z vidieka. Veľmi pekne spracované. Ostatné verzie relácie boli vkusnou, ale priemernejšou reláciou o varení.

Clippato (2000) (pořad)

Fajn hudobná relácia s pánom Babjakom.

Tiene ruín (2020) (seriál)

Výborný dokumentárny seriál na pamiatkársku tému, o ktorej sa donedávna točilo málo.

Válka es (2017) (seriál)

Veľmi pekná dokumentárna miniséria, príjemne prekvapila. :-) Som rád, že v dnešnej dobe už vznikajú aj takéto viac vysokorozpočtové dokumenty, ktoré nepozostávajú len z archívnych záberov a komentára, ale ponúkajú pestrejší a dynamickejší pohľad na celú tému, perspektívu, akú si táto téma zaslúži. Francúzi boli vždy snaživými dokumentaristami, a toho je veľmi kvalitné, veľmi vydarené dielo.

Děti ze Síria (1984) (seriál)

Toto že je novozélandský televízny počin z roku 1984 ?! Na televíznu produkciu to má až zničujúco dobrú, tajomno-strašidelnú atmosféru. Sám som tomu nemohol uveriť, keď som bol v 90. rokoch dieťaťom, ale je to skrátka tak. Ešte aj dnes mi viaceré scény naháňajú strach, lebo seriál nie je postavený na ľakačkách, ale na strašidelných náznakoch a na premyslenom a postupnom budovaní zápletky. Toto je v podstate deťom prístupný sci-fi horor, s prekvapujúco solídnym (hoci v niektorých bodoch trošku klišéovitým) scenárom.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Niekto asi veľa hrával Dishonored a potom si vydupal, aby knieža a jeho nohsledi nosili, čo nosia. :-p :-D Úprimne, so štylizáciou á la 19. storočie to mohli pokojne ťahať aj do steampunku, nesťažoval by som sa. Hudba je však dosť rušivá a dialógy sú také všelijaké. Má to určitý humor aj nápady, ale nemá to poriadny spád. Jednotlivé časti nefungujú a rozpadajú sa na márne kúsky. Uznávam im, že chceli skúsiť niečo odlišné, ale toto bohvieako nevyšlo. Ako spomína komentár od xxmartinxx, výsledné dielo je také bezpohlavné...

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Keď Herz spracoval Krásku a netvora ako horor-lite, tam to neprekážalo, lebo to bolo vhodné a scenáristicky dosť dobre zvládnuté. Ale táto hororovo-incestno-úletová vec mi pripadá, ako keby si niekto pozrel úchylného radca Grímu v Jacksonovom spracovaní Pána prsteňov, potom všetky porno-incestné scény v Hre o tróny (alias Fantasy Dallas), vrátil sa v čase do roku 1993 a snažil sa to všetko napchať do adaptácie Siedmych zhavranelých bratov. "Princ" vyzerá s prepáčením ako prihriata verzia Jánošíka a korunu všetkému nevkusu nasadzuje Chýlková ako priehľadne zlodušská, po bratovi slintajúca goth sestra (fuuujjjjjj). Je mi ľúto, ale adaptácia z roku 2015 je o tisíce svetelných rokov lepšia. Nedá sa to ani porovnávať, nielen z hľadiska atmosféry, ale aj z hľadiska kvality a sviežosti hereckých výkonov. Verzia z 2015-ho je pravý opak: Čiperná, optimisticky ladená, kompetentne a zahraná a sfilmovaná a na nič sa nehrá. Toto čudo z 93-ho je v porovnaní s ňou totálny EMO-fest. Ani sa nečudujem ČT, že sa ju odváži odvysielať len občas, aj to len niekedy po Vianociach v nezaujímavom čase. Najkrajšia vec na tomto nepodarku-prepadáku je slovenská hlavná predstaviteľka, hoci predabovaná. Za ňu a za pokus o stredovekú výpravu filmu dám hviezdičku, ale to som ešte štedrý. Český Gríma v podaní Rösnera je haluz, ale tak úchylná haluz, že ju nepovažujem ani za nechcene smiešny bonus. Chcem sa poďakovať Alice Nellis, že odkliala české filmové verzie tejto rozprávky svojím podareným filmom spred piatich rokov.

Co člověk dokáže přežít (2004) (seriál)

Skromný a vtipný Kanaďan, napoly Paľo Barabáš, napoly Robinson. Nehrá sa v divočine na mača ani na holdovača extrémnych športov, správa sa ako hociktorý rozumný človek stratený v nehostinnom prostredí, zúročuje svoje poznatky z filmáriny aj prežitia v divočine. Les Stroud je v tomto žánri neprekonaný priekopník. Všetci ostatní ho len zbožne napodobňujú. Ale majstra tak skoro nikto neprekoná. P.S. Stroud oficiálne vlastní práva na epizódy odvysielané pred rokmi v televízii, a môžete si ich legálne pozrieť na jeho oficiálnom videokanáli. //// Zaujímavé komentáre: Terva, bloodvomit, ThomasCrown