• Fantasy

Vikingové - Nový bůh (2018) (epizoda)

Tvůrci se to snaží trochu zamotat a tak přidávají další a další postavy a snaží se roztočit kolotoč intrik a příběh plný zrady, zášti a nepředvídatelnosti. Nevím, jestli je to úplně dobře, protože králem tohoto je pro mě pořád GoT a tito trochu pozměnění Vikingové trochu pokulhávají. Na druhou stranu si ani teď nejsem jistý, kdo bude slibovaná oběť bohům, nebo na jaké straně je ten nový jarl, a to je dobře. Nicméně pořád věřím, že mají Vikingové na víc a kvalita ještě trochu vzroste.

Vikingové - Nejodpornější vražda (2018) (epizoda)

Slabší než úvodní rozjezd a to hlavně proto, že tohle bylo vlastně takové pokračování a seznamování s vývojem. Byly přidány další postavy a naopak nějaké zase odebrány. Ale proč? Ta Margrethe se tam na ty dva díly objevila jen tak ze srandy? Jenom aby nahnala Ivarovi strach a zjevila se mu ve snu...? Mám pocit, že tam byla přidaná proto, aby se mohlo dát alespoň něco do traileru, protože v tomhle díle se jinak vlastně nic nestalo. Zápletka v Anglii OK, ale ten nový biskup neměl hned zemřít. K té princezně z bůbvíodkud, co se tam skoro zázračně zjevila, se vyjadřovat zatím nechci, ale doufám, že jí tedy alespoň producenti nějak využijí, když už dostala tolik prostoru. Celkově by se mělo dát více prostoru starým tvářím- Bjorn, Lagertha, Rollo (jestli tam ještě bude) nebo klidně i Krásnovlas, protože nové postavy v seriálech jako Vikingové většinou nezaujmou. I přes trošku slabší díl se nicméně i na další těším, protože jak už tak znám seriály a především Vikingy, tak by se v příštím díle mělo odehrát něco živějšího. :) PS. K Flokimu se snad už ani nebudu vyjadřovat :D

Vikingové - Odhalení (2018) (epizoda)

I přes nepovedený konec finále první půlky série jsem se na pokračování 5. série těšil a naštěstí se seriál vrátil po menším experimentu k normálu a povedlo se. Super rozjezd do dalších dílů, lépe to za dané situace asi ani nešlo ;). Je fajn, že se teď vůbec nedá čekávat co se stane a druhá půlka sezóny má skvělý potenciál. Jen tak dál. Klasickou stížnost na dějovou linku Flokiho asi nemá cenu zmiňovat no. Alespoň nedostal tolik prostoru...

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Z nápadu šlo podle mě vytěžit mnohem víc. Film zachránily efekty a akční scény, které byly provedeny skvěle, hlavně když většina žraločích filmů má neporovnatelně menší rozpočet... Jinak ale většinou spíš nuda. Vtipů sice bylo dost, ale nestály za nic a nějaké emocionální loučení s umírajícími postavami se taky moc nepovedlo.

Loch-ness teror (2008) (TV film)

Takové trochu nudnější béčko, které jde celkem v pohodě sledovat, pokud máte smysl pro "béčkový humor". Příšera je klasický CGI odpad, ale zase tak moc nepobaví, stejně jako hlášky herců neherců. Na druhou stranu, finální bitka mezi Příšeří rodinkou a tlupou venkovanů, které film cestou posbíral, ujde a pobaví. Pomstou uháněný, osudem stíhaný, obrovsky zkušený hledač pradávných příšero-dinosaurů je taky komický, stejně jako hudba, která ho při jeho bad ass vstupu do filmu doprovází. Asi se nebudete bavit v jednom kuse, ale pokud máte slabost pro tyto filmy, tak si svoje místa určitě najdete. ;)

Ant-Man a Wasp (2018)

Dvojka se mi líbila trochu více než první díl. Vzhledem k návaznosti na jedničku jsem se nenudil od první minuty a nemusel jsem se prokousávat tradičním seznamováním postav u takovýchto (nejspíše) trilogií. Oproti jedničce humor trochu "dospěl" a paradoxně mi tento styl sedí více, než například v Deadpoolovi, který si na svém kontroverzním humoru staví. Samotný děj je takový oddechový, stejně jako u jedničky. Líbil se mi také Happyend, který mi k Ant-Manovi sedí. Po směru, kterým se nejnovější Marvelovky vydaly, jsem si nebyl koncem úplně jistý... Ant-Man to má jako film mezi ostatními Marvelovkami těžké, ale myslím, že se dvojka povedla velmi dobře a určitě nezklame ;) Jedinou slabší stránkou je pro mě oproti jedničce trochu horší MCU Villain.

Vrány útočí (2006) (TV film)

Můj první béčkový horor, co jsem viděl. Je to taková nudná strašidelná povídka o vránách, která se snaží být tajemná a jakýmsi způsobem duchaplná. Místo toho sledujeme devadesáti minutovou NUDU. Když k tomu připojíme nesympatickou hlavní hrdinku a poměrně nezajímavý nápad s nebezpečnými vránami, (lepší by bylo nějaké více krvelačné zvíře :D) tak tu máme jednoduše špatný film. Ano, je to celou dobu taková tajemná (strašidelná) čekačka, která vás alespoň trochu drží v napětí a čekání na něco... ale to něco nepřijde a samotný závěr je zklamáním, stejně jako celý film.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Béčkové filmy mám rád a klidně jim dám 5 hvězd, pokud mě rozesmějí. Ale tento film o žralokovi a chobotnici mě bohužel nenadchnul a utvrdil mě v tom, že prostě žraločí béčka nejsou můj šálek kávy. Postavy byly více nudné než komické, žralok a chobotnice byli nezajímaví a celkově to bylo spíše otravné než zábavné. Jednu hvězdu dávám za žraloka, co skočil po letadlu letícím v deseti kilometrové výšce a a za toho kasanovu Japonce.

Trias útočí (2010) (TV film)

Trochu mě překvapuje, že tady má film tak malý ohlas, vzhledem k tomu, kdo v něm hraje... Na druhou stranu je jasné, že když není český dabing a titulky, tak je trochu složitější ho shlédnout. A teď k filmu: Na tuto lahůdku jsem se chtěl podívat už hodně dlouho a dneska jsem se k tomu konečně dostal. Film mi přinesl hned několik zajímavých informací :D 1) viděl jsem tu nejvíce stupidní plážovou hru na světě 2) když střelíte chodící dinosauří kostru, tak se sice rozpadne, ale po chvíli se zase složí zpátky, zatímco pokud jí zničíte pomocí elektřiny, kostra zůstane rozpadlá 3) český dabing u těchto béček tomu dodává ten pravý šmrnc a bez něj to rozhodně není taková sranda 4) koukal jsem se asi na nejoriginálnější filmové monstrum ze všech 5) viděl jsem ty nejhorší americké vojáky ze všech béček, co jsem kdy viděl (včetně Poseidona Rexe nebo Krvavé dimenze). /// Film je sám o sobě poměrně vtipné béčko, kterému by sice prospělo trochu prostříhat ty rodinné road tripy sem a tam a romantické linky mezi Daenerys a tím šikanovaným klučinou, ale zase tu máme celkem vtipného obyvatele karavanu, který celý film pobíhá po městě pokrytý kravími bobky, šamana extremistu, patnáctiletého velitele americké armády a samozřejmě ty dinosaury no.. :D Existují i vtipnější béčka, ale tohle nebylo špatné, ba naopak. Kdyby bylo nadabované, vsadil bych se, že patří mezi legendy jako Varan vs Kobra nebo Zhouba Aztéků. ;)

Dej mi své dítě (2014)

Nějak nechápu, proč se takovéto filmy natáčí....