• Fantasy

Šéfkuchař na grilu (2014)

Nijak extrémně jsem se u toho nepobavil, ale herci v čele s Jonem Favreauem, který si roli napsal na míru, byli skvělí. Příběh to mělo obyčejný, ale dobrý a atmosféra u filmu byla skvělá. Nebyly tady žádné dojemné scény, což bylo za mě správně a i pár vtipů tam bylo fajn. Líbilo se mi také jak bylo ukázáno na film Iron Man (možná to někdo i čekal, když ve filmu hráli Robert Downey Jr., Scarlett Johansson a Jon Favreau) tím, jak tam furt říkal šéf, že je HAPPY :D PS: Když tam vyklízeli tu dodávku tak mi šéfkuchař Carl hrozně připomínal toho tlustýho týpka z mistrů aukcí :D

RRRrrrr !!! (2004)

Skvělá komedie se spoustou skvělých vtipů a vtipných scén. Ne všechny vtipy jsou úplně TOP jako třeba v Drž hubu!, ale vzhledem k tomu, že se do každé scény snažili nacpat něco, je to celkem pochopitelné. Pro mě nejlepší scéna s vyslovováním jména "Gi" a následným vyhazovem člena tlupy :D

Noční recepční - Epizoda 3 (2016) (epizoda)

Hiddlestonův běh na pláži je to nejlepší, co může člověk na tomto světě vidět. Díky bože (tím myslím Loki) za to, že toto existuje.

Black Panther (2018)

Black Panther je dobrým filmem, který velmi zřetelně přináší obrovské množství důležitých otázek a problémů, které se díky kvalitě marvelovských filmů dostane k velkému množství lidí. Film je to parádní, bohužel však nedosahuje kvalit těch nejlepších marvelovských filmů, jako jsou Thor filmy, Iron Man filmy, Captain America: The Winter Soldier a Civil War. Důvod se zdál jasný - chybí výraznější postava, která by diváka chytla za srdce. Ve Thorovi je postav několik, kromě Thora samotného je v nich i nejlepší marvelovská postava Loki. V Iron Manovi máme Tonyho. V Captainovi America máme Steva a Buckyho. Všechny tyto postavy jsou neskutečně propracované a komplexní, což z nich dělá fascinující podívanou. Ani Tony není perfektní. Je to člověk, co dělá chyby, a proto nás baví se na něho dívat. Iron Man nám ukazuje, že i po vítězství a záchraně světa můžou následovat bezesné noci. Když spolu bojují Steve a Tony, je těžké říct, kdo z nich má pravdu. A Loki - to je kapitola sama pro sebe, na popsání jeho komplexnosti by nestačila celá kniha. Taková postava však v Black Pantherovi chybí. Jak poznamela hlavní protagonistka Black Panthera, "nikdo není dokonalý." Bohužel Black Panther, král T'Challa dokonalý je. Jeho rozhodnutí jsou správná, jeho srdce na správném místě. Nedělá chyby. A takovou postavu není zábavné sledovat. Přítelkyně nemá moc prostoru. Sestra je vtipná a generálka je teda parádní bojovnice, ale ve filmu je tolik postav a film se toho snaží říct tolik, že se člověk může ve filmu ztrácet. Bojovnice chodila s velitelem "kmenu nosorožců", což asi bylo relevantní pro scénu, kdy se jí vzdal. Vzhledem k tomu, že byl tento vztah zmíněn jednou, neměla scéna moc efekt. Také zabití hlavního velitele rituálů nemělo zrovna moc efekt, člověku to bylo tak nějak fuk. Když spadl Black Panther z vodopádu, bylo jasné, že přežije. Ale kdyby nepřežil, tak by to bylo člověku taky tak trošku fuk. Postavy byly celkově malinko postradatelné. Člověk čeká zda zemře postava Martina Freemana. Nic. Zemře sestra? Nic. Zemře přítelkyně? Nic. Genrálka? Také nic. Matka-královna mezitím někam zmizela. Je pravda, že je pro nové postavy obtížné najít si místo v srdcích diváků, kteří jsou zvyklí na svoje oblíbené superhrdiny (kdo by brečel nad smrtí Wandy? Visiona (ať je to přesně, kdo to je)?). Na druhou stranu, některým filmům se to povedlo. Když se na konci prvního Thora pustil Loki a padal do nicoty, se člověkem to pohlo. A když se pak vynořil v post-credit scéně, člověku to vykouzlilo úsměv na tváři. Takže není nemožné stvořit kvalitní a komplexní postavy jedním filmem. V Black Pantherovi se to podařilo se záporákem, který byl extrémně zajímavou postavou. Jinak však chybí postavám hloubka. Na druhou stanu, Black Panther je film o myšlence, kterou se mu daří předat. Skvělý film, ale ostatní filmy od Marvelu jsou tvrdou konkurencí.

Monstrum z hlubin (2013) odpad!

U normálního béčka si nepomatuju o čem bylo druhý den, ale tohle bylo jiné. :D Polonahá doktorka, neskutečně nesympatický lovec pokladů a jamajský po zuby ozbrojený gang rastafariánů je kombimace, na kterou snad ani nejde zapomenout. Do toho samozřejmě hodně komicky vypadající tyranosaurus a hrozně špatný děj a máme tu jedno z "nejlepších" béček jaká jsem kdy viděl. Odpad dávám jenom abych nedostal film do modrých hodnot a nepřipravil tak fanoušky pořádných béček o tenhle masterpiece :D. Jinak jsem se totiž bavil na 5* :D.

Drž hubu! (2003)

Jedna z nejlepších oddechových komedií co jsem kdy viděl. Vtip střídá vtip a nenudíte se tady ani chvíli. Nemůžu si vzpomenout na žádnou slabou scénu nebo nějaký špatný vtip nebo hlášku. Jedině škoda, že je film tak krátký :/ :D. Nejlepší hlášky: "Co ukradli?" "Prdící polštářek a 15 eur." / "Jsou na venkově.-- Kolem byly krávy." / "Jednou jsem zkoušel vycvičit pavouka. Dával jsem mu jednoduchý pokyny: sedni, lehni, ale on neposlouchal. " / "Ty jíš?" " Ne. Právě kadim."

Oskar (1967)

Moje nejoblíbenější komedie z Louis de Funesem. Vtipy založené na omylech, přeřecích a nedorozuměních jsou moje nejoblíbenější. I když je Louis de Funes samozřejmě v hlavní roli, tak mně se neméně líbil i klasický "záporák" z Funésových filmů Mario David, který skvěle zahrál hloupého maséra Filipa. Pořád nechápu jak se zvládnul Funes rozčilovat celých 80 minut. :D

Noční recepční (2016) (seriál)

To je ale paráda a s neskutečně stoupající tendencí. Každá epizoda je lepší než ta předešlá. Herci excelují, dialogy jsou brilantní. Hiddleston je prostě excelentní a naprosto zaslouženě za tuto roli získal Zlatý Glób. Jeho výkon je skvělý. Ať už hraje v Devonu agenta vydávajícího se za drogového dealera nebo ať si povídá s Danym, jeho výkon je vždy absolutně bez jediné chybičky. Neskutečné, protože celý seriál na něm stojí a on se s tím popral bravurně. Opravdu neskutečný výkon, určitě stojí za shlédnutí. Jde o to, že seriál by byl výborný i bez Hiddlestona. S Hiddlestem je bezchybný. Bravo. Opravdu fenomenální seriál.