• Fantasy

Sanbon no shōgensha (2015)

Velice zajímavě zpracovaný kriminální příběh. Jen málo co tomu lze vytknout. Myšlenka využít DNA k získání možnosti náhledu do posledních okamžiků života oběti, mě docela zaujala .

Cross Ange: Tenši to rjú no rondo (2014) (seriál)

Na úvod jsem opravdu ráda , že jsem tohle anime neodepsala po několika prvních dílech. Autoři si dávali dost na čas, nebýt toho odhodlání to dokoukat , připravila bych se o skvělou podívanou. Ze začátku to vypadá jako dost tuctová akční ecchi bez hlubšího příběhu. Hned na začátek se podíváte do aristokratické rodinky , která šéfuje celé zemi, Kde je vychovávána hlavní postava Ange, jež se má následně chopit vlády. Slečinka se kterou se jedná v bílých rukavičkách a i k prostým úkonům jako je oblékání má po ruce neustále služku. Ange se plně věnuje šíření politických a morálních názorů svého otce a je vzorem všem ostatním spořádaným slečnám. Tento svět se totiž dělí na dvě části tem rádoby lepší kde žijí lidé ovládající ,, manu,, a na ten zbytek , jež je jen odpadem společnosti jelikož tuto schopnost nemá. Koho by napadlo , že je to všechno jen zlatá klec a i v královské rodině se najde ,, červivé jablko,, v podobě Ange o níž se provalí , že je vlastně normou ( člověkem bez schopnosti ovládat manu) . Ta rádoby dokonalá společnost při převratu, jež vznikne při odhalení pravdy o Ange . Odešle Ange do vězení pro normy , nebo lépe řečeno na místo , kde tyhle nevyhovující lidé slouží jako zbraně potírající útoky draků na tento svět. Zde se naše slečinka setká s tvrdou realitou života norem což ji nakonec velice rychle přiměje být takovou jaká doopravdy je . Po skončení téhle etapy anime , pro mě začal být příběh vážně zajímavý. Politické pletichaření, odhalení zkutečnosti, že je vše vlastně úplně jinak , že lidé ovládající manu jsou jen vykořisťovatelé opravdového světa , ze kterého přichází draci . Což jsou mimochodem opravdový lidé, a svět ve kterém žila Ange je jen dílem jednoho člověka z onoho národa draků. Velikánské plus byl pro mě neskutečný zvrat v ději v půlce anime. Skvěle charaktery a propracované příběhy postav , i když trochu na úkor natahování délky anime. Celé to podtrhla dosti hutná atmosféra tvořená kombinací ecchi a komediálních prvků , které někomu mohou lézt na nervy , mě ale vůbec nevadili. Zajímavá byla pro mě i postava Tuscka , který zde byl jedinou mužskou klaďáckou postavou. Určitě doporučuji shlédnout dávám 4/5

Seikon no Qwaser - Season 1 (2010) (série)

Tenhle počin mě dost pobavil, jen bych podotkla , že se u popisku někdo popletl :-D Je to spíš ecchi,akční, fantasy, komedie. Nejde to brát ani trochu vážně . Ale královsky jsem se nad scénami alla drama bavila.

Kakegurui (2017) (seriál)

Co do obsahu tu bylo řečeno vše. Jen bych chtěla dodat, že mě místy iritoval výraz postav , jelikož ten by se dal popsat jako pohled ,, pacoše,, na demerolu. Tohle nezvládnu dokoukat.

Kuzu no honkai (2017) (seriál)

Nějak jsem tomu celému nepřišla na chuť. Pilotní díl mi udělal o celém anime dost mylný dojem. Hanabi mi přišla poměrně dobře a i reálně vyjádřená. Dá se říct , že takové holky vážně jsou. Platonicky zamilované, se zmatenou sxualitou. Ovšem Mugi mi do toho nějak nezapadá. Jeho reakce a chování je místy dost nad rámec ( přirozeného) což celému příběhu ubírá na kvalitě a hloubce. 3/5

Diabolik Lovers - Season 1 (2013) (série)

Jestli tohle je romantika , tak já jsem ŘÍMSKÝ BŮH SRANDY. Hlavní postava je neskutečně hloupá , vlastně bych řekla, že je to totální blbka bez jediné špetky zdravého rozumu, kterou má i hmyz bez mozku. Není zde nic k vidění, jen banda podivně perverzních ,, upírů,, . Nejlepší z celého anime je OP , který se opravdu dobře poslouchá.

Masamune-kun no Revenge (2017) (seriál)

Ach jo ... první tři díly mě opravdu dost bavili. Jenže pak se to začalo ubírat tím směrem, který zavání jen klišé. Autor se asi sám nemohl rozhodnou jestli to bude jen lehká romantická komedie, nebo něco hlubšího. Ovšem i tak jsem se docela dobře pobavila, jsou zde docela originální vtípky. Takový příběh by jste čekali spíš v opačné roli holka vs. Kluk.

Med a čtyřlístek (2005) (seriál)

Hřejivě lidský příběh o pětici studentů vysoké školy zaměřené na výtvarné umění. Za mě zcela neobyčejný a geniální. Ano na první pohled si možná řeknete, že děj by snesl notně větší dávku akce , třeba i vtipných scén, ovšem v tom je to kouzlo. Jemně nenásilně servírovaný příběh, který je sem tam zdlouhavý až nudný, ale o to víc člověku blízký. Můžete si s klidem říct i já něco takového zažil a cítil. Velice mě nadchla forma jakou je příběh vyprávěn, především z pohledu obyčejného kluka a jeho pohledu na svět a pak okrajově očima druhých. Postavy jsou velice propracované a s příběhem rostou , něteré víc jiné míň a tak je to i v životě. 5* doporučuji