• Fantasy

Hadžimete no Gal (2017) (seriál)

Romantika ? Komedie ... ( pár vtipných momentů by se v té změti trapnosti i našlo) Nad tímhle se mohou rozplývat jen pseudo-pubertální ubožáci , kteří tančí radostnou čtverylku nad čímkoliv u čeho je v popisu žánr Ecchi . Dávám jednu hvězdu . A to jen pro to aby mě fanoušci tohohle žánru neukamenovali.

Novoland: The Castle in the Sky (2016) (seriál)

Nejsem velký fanoušek čínského Drama . Ovšem co do obsahu námět byl docela povedený i když provedení dosti vázlo. Pominu li veškeré neústřední dění, jedná se o úplně klasickou a všechna klišé zahrnující love story . Jež ve své podstatě provází všechny snímky tohoto žánru. Pro čínské publikum bežné ( slečna potká pána on je na oko arogantní, ale postupem času prokazuje slečně své kvality. Slečna nemůže jinak a musí absolutně, bezmezně pána milovat až za hrob) Jste li s tímhle faktem od začátku smíření budete schopni shlédnout celých 28 30 minutových dílů. Ve kterých se vlastně i přes vykonstruované drama/ NEdrama nic neděje . Fantasy prvky seriálu přidali to minimum šťávy, aby člověk neměl pocit, že se dívá na kteroukoliv sérii této podobné . Například Princess of the Lan - Ling King .

Amnesia (2013) (seriál) odpad!

😕 Dlouho mě žádné anime tak neotrávilo. Hlavní postava trpící ztrátou paměti ( klišé) . Logiku totálně postrádající dějová linie. Celé anime by se vešlo do jednoho kratičkého filmu . 10 dílů plácání něčeho, co je od začátku zřejmé. Dva poslední díly totálně popírají předchozí děj a nesou se pouze na vlně strojeného drama. Jednoduše řečeno totální slátanina.

Citrus (2018) (seriál)

Tohle je tak strašně nadhodnocené.

Touha, opatrnost (2007)

Skvělé, vážně jsem nečekala že mě tento snímek tak uchvátí . Pro mě nejpovedenější režijní počin od Ang Leeho. Příběh odehrávající se v okupované Šhangaji za druhé světové války. Skupinka mladých studentů jež se přidá k odboji a rozhodne se zneškodnit Japonského kolaboranta pana Yee. Nejprve svépomocí následně ve spolupráci s odbojem . Vyberou mladou studentku Jiazhi Wang, aby získala Yeeho důvěru ( za pomocí všech dostupných prostředků) a následně jej zabila. Jenže vše dopadne úplně jinak než skupinka i odboj plánují. Více k příběhu prozrazovat nebudu. Musím zde vyzdvihnout precizní hudební doprovod filmu od Alexandre Desplat a tu hrubou, chladnou odtažitou, strojenou atmosféru z které mrazí jež se Ang Leemu podařila vytvořit. Výprava kostýmy vše pro mě bylo naprosto perfektníi. A herecký výkon Tang Wei opravdu wau .

Naušika z Větrného údolí (1984)

Velice nadčasový snímek, jež v sobě nese hlubokou myšlenku ,, vzájemné tolerance,, a podporuje ekologické smýšlení . Což na rok vydání 1984 opravdu předběhlo svou dobu. Tohle celé jen umocňuje Mijazakiho zasazení příběhů do postapokyptického světa

Blend S (2017) (seriál)

Celé Blend S mi příjde jako jedna velká slátanina, něčeho ,, všeho,, co už tu bylo. A to nejen dějem a charaktery postav . Bohužel i vizuálně . Jakoby vykradené z Inu x Boku A dalších ...

Enmusubi no Jóko-čan (2017) (seriál)

Jen bych doplnila , že anime vychází z Čínského originálu ,, Hu Yao Xiao Hong Niang,,

Koe no katači (2016)

Ke Koe no katachi jsem se ještě jednou vrátila. Po prvním shlédnutí, jsem z něj byla totálně emocionálně unavená. Až po nějakém čase, jsem pocítila nutkání shlédnout si jej znovu . Je dobře, že jsem se k tomu odhodlala. Dostala jsem se tím k mnohem, pro mě upřímějšímu hodnocení tohohle díla. Není třeba zdlouhavě popisovat děj, do toho se zde pustili jiní . Tohle anime si po všech stránkách zaslouží 5/5 . Zanechalo ve mě hluboký dojem. A tíživou otázku ,, Jak dlouho si v sobě poneseme následky svého jednání ? Je vůbec možné odpustit sám sobě ? "

Edogawa Conan šissó džiken: Šidžó saiaku no fucukakan (2014) (TV film)

Neměla jsem od Edogawa Conan šissó džiken žádná očekávání o to víc jsem z něj v kladném slova- smyslu překvapená. Potěšila mě i dobře promyšlená, propracovaná zápletka a pár obratů v ději, jež jsem absolutně nečekala. I charaktery postav stojí za zmínění , snad jen krom hlavní postavy , je dost předvídatelná, což ovšem vzhledem k ději není na škodu. 4/5 Bavila jsem se opravdu dobře