Hranice smrti (2007) odpad!

0 % - Kromě toho, že se z některých záběrů zvědá kufr, je to nuda jako blázen. Trapné kopírpvání všeho, co už v žánru bylo, bez špetky originality, se snahou o vážnou notu, která ale působí spíš směšně. Trapné.

Útěk do divočiny (2007)

95 % - S tímhle filmem jsem se vnitřně "potkal", víc to nemá smysl slovy vysvětlovat. Rozhodně nevhodné pro toho, kdo si chce v kině jen bezmyšlenkovitě zarelaxovat.

Lovci draků (2008)

30 % - Strašlivá hovadina, otřesně animovaná (takhle ve studiu Pixar asi vypadá první pokusné renderování;-) a s příběhem tupě kopírujícím kdeco animovaného.

Mongol - Čingischán (2007)

50 % - Poměrně značné zklamání z díla, které mělo skrooscarovou patinu. Z hlediska vizuálu to vypadá jistě velmi uvěřitelně, takového toho ducha doby a regionu je z toho cítit + kladem je určitě jazyk (na rozdíl od otřesné, umělohmotné 10.000 BC). Příběh mě ale nebavil, nastavovaná kaše, kde se povětšinu času nic zajímavého nedělo, a když v první půli hlavního hrdinu asi po x-té zajali a chtěli zkrátit o hlavu, už mě to docela i iritovalo. Příběh je jednoznačně největší, a bohužel i nejbolestnější slabinou nejdražšího filmu v ruské historii.

Dech (2007)

50 % - Kim se nám v poslední době kapánek opakuje... Dech se určitě bude líbit vím těm, kdo od něj nic předtím neviděli. Ostatní tam najdou už jen zrecyklované motivy, naražené na poměrně nedojímavý příběh. Opakovaný "vtip" prostě přestává býti "vtipem"...

Fiesta Patria (2008)

80 % - Hořká vztahová komedie, která vykresluje nejen problematiku lidských charakterů, ale i komplikovaný politický systém Chile, který velkým způsobem ovlivňuje životy tamních lidí. Výborné herecké výkony a dobře napsaný scénář, k tomu poněkud soap-operový vizuál - ale celkově jsem byl spokojen :-)

Paříži, miluji Tě (2006)

90 % - Žádný povídkový film, navíc složený z 18 korálků, nemůže nabídnout samé top kousky. Není to ani případ Paříže, přesto jsem ji zhltnul jedním dechem. Moje top jsou ty kousky, které opravdu pohnuly mým nitrem: Faubourg Saint-Denis, Place des Fêtes, Parc Monceau, 14ème Arrondissement, Le Marais. Plus upíří odbočka Quartier de la Madeleine ;-)

Amorův úlet (2006)

35 % - Opravdu úlet. Trapností jsem se červenal při každé druhé replice. Hloupý a zbytečný film.

Krtek (1970)

85 % - Film plny symbolu, ve kterych si kazdy clovek muze najit sve male i velke hrichy. Symbolicky, presto srozumitelny pribeh, postaveny na spolecenskych archetypech, kteremu porozumi snad kazdy vnimavy a citlivy divak. Mohlo to byt na muj vkus jen o chlup kratsi.

Mořský příliv (2007)

15 % - Prestoze mam minimalisticke filmy celkem rad, s timhle jsem se vubec "nepotkal". Byt ma film "jen" 75 minut, pripadal mi nekonecny a k uzoufani nudny. Tytez motivy se opakovaly porad dokola bez nejakeho hlubsiho smyslu, se zrejme zamyslenym emotivnim nabojem snimku jakbysmet. K hlavni hrdince jsem si nedokazal zadnym zpusobem cestu, jeji osud a udel mi byl coby divakovi lhostejny. Zustal jsem az do konce (narozdil od cca 1/3 salu), chtel jsem vedet, jak to skonci. Neskoncilo, najednou to prestalo. Zkratka neni film beze slov jako film beze slov - viz napr. 3-Iron.