Pokoj 1408 (2007)

60 % - Poměrně solidně zfilmovaný King, s výborným Cusackem v hlavní roli, povedenou první hodinou a zbytečn natahovaným a překombinovaným závěrem. Kdyby konec měl přímočařejší tah na bránu, bylo by to určitě lepší.

Sněhový dort (2006)

95 % - Úžasné. Jedním slovem vynikající! Na tomhle dortu jsem si opravdu pošmáknul... Vybroušený kousek diamantu, ze kterého sálá úžasná empatie. Tenhle film se mi dostal pod kůži opravdu hodně. Tou atmosférou, tou hudbou, tím vším. Skvělý Rickman, výtečná Weaver, okouzlující Moss.

Mé druhé já (2007)

65 % - Lehce nadprůměrné krimidrama s výbornou Jodie Foster (no, v čem ona nebyla dobrá), její postava má hloubku a je zajímavá. S průběhem minut ale nazrává očekávaná pointa přesně v duchu "jinak tohle skončit nemůže". Body za hudbu a kameru.

Zbouchnutá (2007)

85 % - Byl jsem velmi příjemně shockován, stejně jako u 40 let panic. Apatow znovu dokázal pod stupidním (alespoň českým) názvem rozehrát výtečnou romantickou komedii, ze které nekape ten sentimentální sliz, co mě vždycky nutí pozorovat obložení stěn kinosálu ;-)

Můj Vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi (2007)

45 % - Dávám tolik procent jako rok, kdy padl Adolf... Nevím, na komedii mi to nepřišlo moc vtipné, vlastně až na pár výjimek (hajlování, formuláře) vůbec. Přiznávám, že na II. světovou a věci okolo ní nejsem bůhvíjaký expert, vím takové to obecné "všechno" - chci tím říct, že znát dopodrobna background osobností jako Goebbels, Himmler a spol., možná by se mi to zdálo jako dobrá satira. Takhle nedokážu posoudit, z hlediska diváka-historika laika zůstávám u nevtipné komedie. Což je pořád 1000x lepší než Hairspray :-)))

Vášeň a cit (2007)

55 % - Všechny Rozumy a city, Pýchy a předsudky tady splývají dohromady. Je to natočené rutinně a celkem nic nového se nekoná. Leckterá ženská duše (neříkám ovšem, že každá) bude zřejmě toto velebit i tak, já jsem v tom ovšem nenašel nic nadprůměrného. Klasická kostýmní romantika, značně odosobněná, značně kopírující své předchůdce. Anne Hathaway? Mizérie... :-(

Barabáš (1961)

65 % - Nedostalo mě to zdaleka tolik jako Ben Hur, Desatero a další špičky sandálového žánru ze 60. let.

Božský Evan (2007)

40 % - Místo komedie rodinný film plný křečovitých, přehrávaných fórků, ptačích fekálií a slizských rodinných moralit. Vedle tohoto je Božský Bruce komedie století.

Město bohů (2002)

100 % - Tohle je FILM. Drsné až na dřeň, perfektně odvyprávěný, byť zvolená rozkouskovaná forma je hodně obtížná, aby ji divák pochopil. Tady se to ale povedlo tak perfektně, že ani na chvíli jsem se v tom neztratil. Smekám. Perfektní střih nemá chybu. A nejhustší scéna? Když Malý Zé na ulici dopadne partu Vejškrabků... :-(

Když si Chuck bral Larryho (2007)

55 % - Mohla to být celkem dobrá komedie, nebýt toho, že se u řady vtipů strašně tlačilo na pilu. V těch momentech je z toho trapná křeč, která sráží jiné, lepší momenty do celkového průměru. Na konci nechybí tradiční sandlerovské moralizování a je vymalováno. Průměr všech hollywoodských průměrů, byť je pod tím podepsaný "bokovkářský" Alexandre Payne.