Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

85 % - Zfilmovávat hry mistra génia by se zdálo nemožné, ale když se toho chopili oba objevitelé jeho olbřímí pozůstalosti, je z toho zábava téměř stejně geniální jako na prknech divadla. "Kachny, kachny, kachny..." ;-)

Počítání oveček (1981) (TV film)

90 % - K tomuto filmu mám ryze dětsky-sentimentální vztah. Na základce jsem ho viděl několikrát a vždycky jsem z něj byl úplně hotovej. Rád bych ho viděl znovu, abych viděl, jak by na mě zapůsobil teď. Žaneta v roli Hanky byla úžasná a Věra Galatíková jakbysmet.

Vetřelci (1986)

85 % - James Cameron dokázal navázat na geniální jedničku Ridleyho Scotta, která dle mého názoru je učebnicovým příkladem akčního hororu, velmi umným způsobem. Uchoval kouzlo originálu a posunul příběh o kus dál, což u většiny dvojek zvykem nebývá. Byl jsem spokojen.

Vetřelec ³ (1992)

65 % - Už to není ono. Ta děsivost už na mě nedoléhala, je to sice velmi dobře natočená, ale už jen tuctová akční sci-fi.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

60 % - Toto už s napětím a hororovostí původního Vetřelce mnoho společného nemělo, navíc závěr byl podle mě úplně mimo mísu, ale pořád se na to docela dobře koukalo. Jiné čtyřky jsou na tom mnohem hůř.

Válka o fazolové pole (1988)

95 % - Jako co dodat, pendejo? ;-) Tohle je čistá radost z filmařského umění, to je celý. Těch pár drobných do sta jen za to, že kdyby to bylo celé ve španělštině, byl bych už definitivně v sedmém nebi :-)

Holky z kalendáře (2003)

70 % - Tenhle film je velmi zajímavou komedií či spíše komediálním dramatem, který se ale rozpadá na dvě poloviny. Ta první je brilantní, správně britsky suchá a echtovní, ta druhá se začne ředit do mainstreamových témat "morálka, čest, slušnost, rodina..." a přestává to být ono. Btw, tenhle příběh vznikl podle skutečné události, kdo vlastní DVD, může se o tom přesvědčit ve velmi zajímavém dokumentu.

Prokletá farma (1997)

55 % - Průměrné drama, ze kterého na mě dýchala televiznost. Scénář dost haproval, postavy byly tak nějak zvláštně prokreslené, že i když se tvůrci snažili vymačkat z nich maximum emocí, nedařilo se mi do nich vůbec vžít. Ony samotné glycerinové slzy k tomu nestačí...

Simpsonovi ve filmu (2007)

90 % - I když je to každé z trochu jiného soudku, lepší přirovnání mě nenapadá: Mr. Bean ve filmu a Simpsonovi ve filmu. Zatímco první dopadl v celovečerním formátu nadvakrát docela bídně, žlutá rodinka u mě zabodovala. Obojí přitom vychází ze seriálových epizod, jenže... Podobně jako South Park vytěžili i filmoví Simpsni body z výborného černého humoru, řady narážek na socio-politickou situaci. V tom je jejich síla a je jedno, jestli se jedná o dvacetiminutovou TV epizodu nebo o celovečerní film, kde se tyhle vtípky - pokud se to umí - mohou nakumulovat elegantně tak, že vyživí i celkem jednoduchou story. To u Beana, který je založený na něčem úplně jiném, selhalo. Simpsni mě naopak bavili po celou dobu, jen škoda, že z exploze narážek a fórků se v některých případech nevytěžilo víc (Spider-Vepř alias Harry Posser určitě neměl zůstal ve zborceném domku). Jestli bude dvojka (ta otázka padne velmi vtipně během závěrečných titulků, proto doporučuju neodcházet předčasně z kinosálu), tak jsem velmi zvědav.