Kolja (1996)

Ale jo... Ať si kdo chce myslí, že to byla Svěrákova oscarová kalkulace. Kdyby byly všechny oscarové kalkulace takhle dobré, tak jen ať kalkulují všichni o sto šest :-)

Intacto (2001)

Skoro tři čtvrtiny filmu to jede, že člověk tají dech. Ke konci ale napětí padá a konec jako takový mi úplně unikl - tedy jeho smysl. Přišlo mi, že Fresnadillo a spol. se nedokázali se zajímavým nápadem srovnat a hlavně nevěděli, jak ho ukončit.

Sex a Lucía (2001)

Bomba plná emocí, silný příběh, který je divákovi předhozen jako fakt. Jaký postoj k němu zaujme, to už je na něm.

Šakalí léta (1993)

Musím přiznat, že na Šakalích létech je opravdu to nejlepší hudba. Alespoň pro mě. Poznal jsem to podle toho, že zatímco až jednu dvě scény se mi všechny ostatní vykouřily z hlavy, ty písničky mi v ní zněly dál a dál.

Kdekoli, jen ne tady (1999)

Pro Natálku mám slabost, ale tenhle film mi kromě ní nijak silně naprůměrný nepřišel.

Zrzavá veverka (1993)

Docela dobrej blázinec, který mě hlodal v hlavě ještě asi týden potom, co jsem ho poprvé viděl. Ukázka toho, v čem tkví kouzlo filmu, který má divákovi něco říct. Kdo by u toho chtěl relaxovat, vypnout mozek a pochruopávat popcorn, tak mi ale asi neporozumí, stejně jako tomu filmu - a to já si netroufám tvrdit, že jsem mu cele porozuměl :-)

Vášnivost (2002)

Takový romantický průměr, který nemůže skončit jinak než očekáváte. Je z prostředí imigrantů v Americe (což je téma v poslední době docela populární) a má své chvíle (líbilo se mi třeba ochutnávání jídla, které krásně nahradilo provařené záběry na milující se dvojici). 60 %

X-Men (2000)

Výborná komiksová adaptace, zřejmě vedle Spider-Mana jedna z nejlepších vůbec. Singer mě překvapil zejména tím, že postavám dokázal vdechnout určitou hloubku.

Zločin pátera Amara (2002)

Film je dost nevyvážený a díky tomu připravuje diváka o potenciální strhující zážitek. Ten se u mě navzdory šokujícím událostem ve druhé půli nedostavil.

Žádné boží zprávy (2001)

Zajímavý nápad soupeření nebe a pekla coby odlišných manažerských filozofií, zajímavé formální zpracování (nebe - nóbl Francie, peklo - drsná Emerika), bohužel to chtělo ještě lépe propracovat příběh. A taky titulky na českém vydání DVD, to, co SPI vydali, je hnus, ze kterýho se mi množstvím hrubých gramatických chyb a jazykových nepřesností fakt nedělalo dobře...