Jízda (1994)

Dobrá road movie, ani tak Geislerka mi nevadila (protože jí ta ufňukánka přesně seděla). Skvělá hudba, hlavně ta ruka. A krásný vyobrazení jednoho českýho léta.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Toto je pro mě absolutní vrchol tvorby DJC. Jestliže ostatní hry jsou na 100 % (Vražda na 99,9 %:-), tahle je na 101 %... Tupý Smoljak jako Varel Frištenský, to je prostě tak neuvěřitelně podaná figura, že nemám slov. Jen mě mrzí, že pánové Smoljak a Svěrák tuhle hru nehrávají společně...

Vrchní, prchni! (1980)

"Inženýr Kdálik! Jsem Kdálik!" Moc povedená věc, na které se rukopis Smoljaka a Svěráka pozná ihned.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Luděk Sobota ve své první velké, a hned životní roli. Napěchované typickým humorem dua Svěrák-Smoljak, tohle je opravdu zlatý fond (tohle slovo jinak přímo nesnáším), protože se nikdy neokouká.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

"Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!" Určitě bych záskok dal do svého Cimrmanovského Top Ten :-)))

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

"Tady je to samý debil-blbeček! Debil-blbeček! Debil-blbeček! Debil-blbeček! Debil-blbeček! Debil-blbeček! Jen tam vzadu, tam je výjimka, tam sedí dva blbečci vedle sebe!" Tohle nemá chybu, ten konec se svačinama... no comment! ;-)

Vražda v salónním coupé (1997) (divadelní záznam)

Pokud bych musel (s těžkým srdcem) vybrat z repertoiru DJC jednu hru, které bych se vzdal, kdybych jel na pustý ostrov, po těžkém, ale opakuji těžkém boji, by to asi byla právě tahle...

Posel z Liptákova (1997) (divadelní záznam)

"Tak jméno? / René Ptáček. / Bydliště? / Praha. / Povolání? / Uhlobaron. / No, to musí být zajímavý povolání... / Mě to baví!" :-))) Jedna z mých nejoblíbenějších her. Musím přiznat, že jako Smrtka je mi Smoljak bližší.

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (1997) (divadelní záznam)

Ještě že na tom ten Padevět v roce 1911 sušil svoje houby. Jinak jsme o tenhle skvost přišli :-)

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

"Je potřeba vědět, že Cimrman má na pravé noze srostlé prsty. Ne všechny, samozřejmě, jenom dva! Prostě mezi palcem a malíkem má takovou blánu!" :-))) V této hře mi jako inspektor přijde lepší Zdeněk Svěrák, ta jeho energičnost se k postavě víc hodí. A Miloň Čepelka jako vždy a všude rulezzz!