Pražský student (1913)

Myslím si, že kdybych hodnotil výše, už bych nadhodnocoval. Film je to samozřejmě kvalitní, ale expresionismus? Snad jen v několika náznacích. Ovšem největší vadou na kráse Pražského studenta, je jeho romantická linka. Ta celé dění zpomalí a značně ubere na zajímavosti. Naštěstí se vše mění, když se na scéně znovu objeví John Gottowt, nebo později samotný Balduinův dvojník. K hercům tedy nemám výhrad, snad až na zde již několikrát zmíněný věk Paula Wegenera, ale zase odehrál výborně. Potěšila i Lyda Salmonova a jak jsem již psal John Gottowt. Námět je výborný, doba vzniku téměř ideální, technické zpracování taktéž výborné a samozřejmě potěšilo i místo natáčení, ale ta romantická linie... 60%

Frankenstein (1910)

Krátká stopáž tomu nesvědčí. Nebo takhle, když už, proč nevybrat to nejzajímavější, co by zároveň dávalo smysl. Několik scén působí zbytečně, na kvalitě jim navíc nepřidají ani podivné mezititulky. Jiné pojetí příběhu a monstra mi nevadilo, za to rozdíl mezi scénou jeho vzniku, nebo vůbec nejlepšího zrcadla a zbytku děje, ten už ano. 50%

Od stupně k stupni (1910)

Krátký příběh jednoho milostného trojúhelníků, který je sice vcelku zajímavý, ale až na zde zmíněný tanec není v ničem výjimečný. Za zmínku ještě určitě stojí výkon Asty Nielsen a povedené tragické finále. 55%

Cesta na Měsíc (1902)

Kolorovaná verze mi přijde ještě magičtější a na Měsíci v rámci toho, co komediální nádech dovolí, temnější. Výborné triky, kulisy a kultovní část přistání na Měsíci, kde se odehrává vůbec nejzajímavější část filmu a takový obyčejný deštník najde nejedno využití. 85%