Zelený sršeň (2011)

Na Gondryho film som išiel so zmiešanými očakávaniami a odchádzal z neho so zmiešanými, vzhľadom na ostatných tohto- a minuloročných žánrových konkurentov, však ale viac pozitívnymi dojmami. Ľahká paródia na batmanovský príbeh a v podstate na väčšinu "hero and side-kick" filmov bola dobre stráviteľným mainstreamovým "žihadlom" do zadkov tých, ktorí sa pokúšajú podobné paródie tvoriť, no žiaľ zväčša vyprodukujú "vážny" film. Gondryho za réžiu chválim, Rogenov scenár bol miestami síce ironicky naivný, no možno nie až do tej miery, aby ma donútil sa rozosmiať. Diaz ako femme fatale [? ;-)] a Waltz ako hlavný "villain" boli príjemným spestrením, no hlavná úloha ma natoľko nenadchla. Rogen asi nie je moja šálka kávy (ani s listom v mliečnej pene). Sympatická Gondryho snaha, ale stačilo ;)...

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Dve hviezdy z nostalgie, za pekné auto (Mustang) a peknú herečku (Deanna Russo). Príbeh je nudný, neprekvapivý, schematický. Kto pozná pôvodnú sériu, nemôže byť nadšený ani prekvapený. Modernizácia vo všetkých smeroch je jediným nóvom tejto produkcie. Zasadenie najnovších vynálezov do deja však dynamiku príbehu nijak zásadne nezdvihne. Na akčný film, ak sa odosobním od seriálu spred rokov, podpriemerné.

Panelák (2008) (seriál) odpad!

Nechutne schematické, nekreatívne, prosté a hlúpo naivné čo sa týka scenára. "Herecké" výkony nepresvedčivé, nielen vlastnou vinou ... bohužiaľ z tohto scenára sa nedá vyťažiť absolútne nič. JOJka už tradične povrchná.

Temný rytíř (2008)

Musím súhlasiť s kolegom rudess-om (viď jeho komentár), pretože z toho nemenovaného bratislavského multiplexu na pravom brehu Dunaja sme so stisnutými sedacími svalmi vychádzali spolu. Sčasti to bolo spôsobené biologickým volaním v mojom prípade, ale dôvody neboli zväčša také prozaické. Takto si predstavujem sofistikovaný akčný film... to je termín, ktorý sme vymysleli s jedným kamarátom, ktorý tvrdil, že taký doteraz nenatočili, teraz to už tvrdiť nemôže. Nolan v spojení s akciou je snúbenie dokonalej profilácie charakterov s úmerným množstvom výbuchov, výstrelov či úderov. A záverečný záber má pre film typický ostrovtip. Voľba typov záberov je lepšia ako si vie predstaviť akákoľvek učebnica kamery či réžie. Nolan na trón !!! Ale už nie s Batmanom ;)

Americký gangster (2007)

Filmu sa toho skutočne veľa vytknúť nedá. Po technickej stránke je spracovaný veľmi zdatne. Naturalizmus v klasických mafiánskych scénach mu dodáva punc skutočnosti, keďže práve skutočné udalosti vytvorili námet naň. Osobne mi však gangsterská tematika pripadá veľmi sprofanovaná, a navyše ani príbeh, akokoľvek je skutočný, nie je taký pútavý ako napríklad pri Scorseseho Skrytej identite, ktorý zas nieje až taký presvedčivý svojím spracovaním. Preto ich staviam na jednu úroveň.. po Krstnom otcovi dám len ťažko nejakej mafiánskej story päť hviezd.

Byl to tichý muž (2007)

Absurdnosť a fatálnosť. To sú podľa mňa dve slová, ktoré charakterizujú tento film. Slater podáva dobrý herecký výkon - ako zakomplexovaný strednoveký tuctový kancelársky potkan. Celkom slušne je vystihnutá psychológia jeho postavy a snové imaginácie ako aj práca s kamerou ju veľmi zdarne podporujú. "Nie každý vidí svet rovnako..." a podľa tohto motta sa režisér jednoznačne riadi. Nepomerné mi ale prišlo rozdelenie filmu, kým úvodná a stredná časť upadala a stagnovala, tak záver mal až príliš rýchly spád a posledných dvadsať minút akoby bolo z iného filmu. Napriek všetkému, rozoberanie psychiky človeka vo filme mám zo všetkých možných námetov asi najradšej, preto zaokrúhľujem na štyri hviezdy.

Góóól! II (2007)

Aj keď si druhá časť trilógie nachádza pomerne dobrú zápletku, režijné oživenie nenastáva a Living the Dream vyznieva ako striktné pokračovanie jednotky.

Gympl (2007)

Dobrý námet, priemerná realizácia. Režisér Vorel si zvolil dobrú tému na filmový príbeh, ktorú je možné rozvíjať do hlbších rozmerov samotného graffiti ako životného štýlu. To sa mu však darí len čiastočne. Herecké výkony sú priemerné, u väčšiny postáv, najmä hlavných podpriemerné, najmä Vorel ml. by si mal zvoliť inú umeleckú cestu. Postavy tak nie sú verné a celá atmosféra príbehu sa tým vytráca. Pozitívne môžem ohodniť miestami kameru, miestami strih ... hudobný background otrasný, ale rešpektujem, že sa hodí k lajtmotívu... dávam dve hviezdy, podľa ukážok a traileru som čakal väčšiu hovadinu.

Horší než smrt (2007)

Veľmi solídny čierny humor s pomerne dobre vygradovaným príbehom. Neurážlivé, vtipné, dobre dejovo štruktúrované. Veľmi schopná réžia, najmä dôslednosť v jednotlivých gagoch. Nadpriemer vo svojej kategórii.