Marťan (2015)

Matt Damon po Interstellaru znovu navlékl skafandr a spolu s Ridleym Scottem přinesli úžasný inteligentní sci-fi survival na Marsu. Je to dost reálné. Matt předvádí výkon hodný Oscara. Scénář je výborný. Výprava a vizuál filmu úchvatný. Mám ten film rád a kdykoliv se k němu rád vracím. Nejlepší Scottův film od Gladiátora a další top sci-fi této dekády.

Interstellar (2014)

Má láska k tomuto filmu prostupuje skrze čas i prostor. 169 minut dlouhá výprava do vesmíru plná emocí, neskutečného vizuálu, působivých a dramatických momentů a nejednoho filosofování a zajímavých myšlenek. K tomu hraje ta nebeská hudba od mistra Zimmera a herci předvádí své nejlepší výkony. Matthew zde má roli svého života a moc jsem si jej jako herce oblíbil. Nolan mistrovsky zrežíroval a s bratrem napsal geniální scénář. Hrozba je reálná, oblaka prachu tu byla a ještě budou. Monumentální snímek, patrně jedno z nejlepších sci-fi všech dob. Doufám, že podobně jako Inception někdy uvidím Interstellar na velkém plátně. It's not possible. No, it's necessery!

Počátek (2010)

Víte co byl můj největší kinozážitek? Když jsem Inception viděl na velkém plátně během obnovené premiéry v srpnu 2020. Nedostižné mistrovské dílo! Během poslední třetiny jsem ani nedýchal a málem se mi i zastavilo srdce!

Mlčení jehňátek (1991)

Legenda psychologických krimithrillerů. Napětí a mráz po celý film. Víc než výborné herecké výkony. Scénáristicky a režijně mistrovské. Kamera a hudba parádní. Tady se nedá vůbec nic vytknout.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Jeden z nejlepší sci-fi filmů. Jedno z nejlepších pokračování a také jeden z nejlepších filmů všech dob! To vše je tento můj nejoblíbenější SW počin. Klenot kinematografie!

Clarice - Už žádné mlčení (2021) (epizoda)

O seriálu jsem se dozvěděl teprve před pár dny, když zveřejnili Super Bowl TV spot, tak jsem si řekl, že jej zkusím. Již předem jsem věděl, že to Silence of the Lambs nepřekoná, ale čekal jsem aspoň fajn podívanou, jako je třeba Červený drak. A to se i stalo. Krátká stopáž - 40 minut vyhovuje, jelikož se toho moc nestane, jen zhruba 3 dramatické scény, jinak vyšetřování v kanclu. Kamera měla občas skvělý záběry a hudba byla OK. Herecký výkony tak akorát do televize, takže nečekejte nic extra, ale nejhorší to nebylo. Sledovat budu dál a to ze zvědavosti.

Batesův motel - Série 3 (2015) (série)

Slabší série, hlavně kvůli dějové lince s fleškou a klubem Arkánum, která mi moc nesedla a moc mne nebavila. Některé epizody uprostřed série jsou z velké části výplňové, ale závěr řady byl vynikající a v další sezóně se máme na co těšit.

Vikingové - Série 1 (2013) (série)

Vždy jsem se zajímal o severskou mytologii a i o Vikingy celkově, a tak se sám sobě divím, že jsem si tento seriál nepustil dříve a i jsem jej odkládal. Nakonec mne k tomu přemluvila má přítelkyně a zhlédl jsem celou tuto řadu jedním dechem a nemohl jsem očima sjet z obrazovky. Excelentní souboje, dobře napsané postavy, krásná Katheryn Winnick a zajímavý pohled na zvyky Seveřanů. Jen tedy finále bylo promarněné.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Po odchodu Sheena už to není ono. Kvalita rapidně klesá až do příšerného zakončení.

Rick a Morty (2013) (seriál)

První série mě navnadila, ale pak už šla kvalita rapidně z kopce. Na celou série tak 2 epizody zajímavé, zábavné a vtipné. Zbytek nuda. Nechápu zdejších 91%. Jsou mnohem lepší animovaný seriály, například Futurama.