Halloween (1978)

Poněkud těžce vyčpělý sedmdesátkový horor. Předpokládám, že většina hodnocení je udělena na základě dojmů z dětství, jinak mě to hlava nebere. Některé scény působí až parodicky. Michael musí být duch, jen to vysvětluje jeho rychlé přemísťování, obrovskou sílu (kterou čuměním do zdi v léčebně získat fakt nemohl) a nezranitelnost.

Rosemary má děťátko (1968)

Vynikající atmosféra, která se postupně stupňuje, stupňuje a stupňuje, až vygraduje - ne příliš efektivním koncem. Já myslím, že Polanski dal tento konec s jasným záměrem, přesto se z toho dalo vymačkat mnohem víc šťávy. Každopádně by film měly vidět všechny budoucí maminky, které si odsud mohou odnést i pár cenných rad. 1. bolest břicha delší než měsíc časem sama odezní a 2. nestěhujte se do bytu vedle starých lidí, kteří doma pořádají satanské rituály :D

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Celkově nemám moc pozitivní pocit. Jako gangsterka mně to přišlo moc slabý a jako psychologický drama zase moc jednoduchý. Pamatuju si, že před pár lety jsem na HBO viděl film s podobným příběhem, ale v černoškým ghettu. To se mně zdálo o dost lepší. Nepamatuju si ale název, tak pokud si někdo vzpomene, může mě napsat. Díky

Thor (2011)

Komentářů je tady jako sr.... , takže za sebe dodám toto. Hodně uměle šroubovaných momentů vrhá stín na jinak příjemnou, místy však zbytečně překombinovanou, podívanou. Howg.

Global Metal (2007)

Je velmi zajímavé sledovat, jak vnímají pojetí metalu různé kultury. Bez nadsázky si myslím, že to zaujme i naprosté nemetloše, kteří se rádi něco dozví i z jiného soudku, než který je zajímá. Co se povedlo, jsou autentické záběry koncertů, které se v těch zemích hráli. Takovej pohled na 1 300 000 lidí v Rock in Rio v Brazílii 1985 je fakt lahůdka největšího kalibru.

Vyšperkuj mi káru (2004) (pořad)

Docelá povedená hovadina. Já myslím, že ty šroty s kterýma se tam lidi hlásili, museli tahat z vrakovišť, to jinak není možný, s čím lidi můžou jezdit:D

Piano (1993)

Postrádal jsem zde jakýkoliv silný moment, který film předurčí k tomu, aby byl něčím lepší. Pouze klasické drama, kde oheň vášně mezi Adou a Bainesem jde uhasit cáknutím vody.

Igby (2002)

Igby na všechno zvysoka sere. Tak by se dal příběh shrnout do jedné věty. Tak jednoduchý to ale není. Na všechno sere, protože mu dělá radost, jak tím nasírá svoji matku. Ale konec jasně ukazuje, že smrtí "protihráče" končí i samotná hra a Igbymu dojde, že smrt nepřítele není až zas taková výhra. Kieran Culkin se mně tady fakt líbil, myslím že to dotáhne dál než jeho starší brácha.

Procitnutí v Garden State (2004)

Film se motá od ničeho k ničemu. Poměrně nezajímavé pasáže kazí ještě víc Zach Braff, který mně byl vyloženě nesympatický i další nepříliš výrazné osoby. Jediný herecký výkon, na který se dalo koukat byla Natalie Portman.

Banda, která neuměla pořádně střílet (1971)

Příliš jsem se nepobavil, i když v některých momentech cukaly moje koutky směrem nahoru. Ani Niro zde zrovna neexceloval. A tak nakonec byl ve filmu asi nejlepší lev, kterej si chudák prožil aji myčku na auta.