Tři barvy: Červená (1994)

Nevím, tento příběh se mě nezdál nějak výrazně lepší než zbývající díly trilogie. Dokonce si troufnu říci, že se mně líbil ze všech nejmíň. Příběh mě zde nijak nezasáhl, až zajímavý konec tomuto filmu vybojoval 4*.

Já, robot (2004)

Na tento film jsem slyšel vcelku chválu - hodně akce, hodně triků. Od začátku je jasné, že ve sci-fi filmu je možné mnohé. Ale myslím, že i v tomto případě by si film měl udržet jakýsi ráz reality. Vše jsem překousl, ale závěrečný souboj s počítačem a roboty, kdy Smith přeskakuje z lávky na lávku, aniž by spadl a ještě u toho zvládá bojovat... To na mě byla příliš silná káva.

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Krásný film, který podle mě však, např. v porovnáním se Smrtí krásných srnců, neměl tak silný příběh. Za oblíbené herce Menšíka a Hrušínského však dávám hvězdičku navíc.

REC (2007)

Velmi kvalitní horor. Myslím, že „lekacích“ scén je tu určitě více než v Blair Witch a kupodivu jsem se nenudil ani při druhém shlédnutí. Také mě příjemně potěšilo, že film není americké výroby. Španělsko dalo tomuto žánru novou krev.

Legenda o "1900" (1998)

Musím přiznat, že nejdříve jsem z filmu viděl na Youtube pouze klavírní souboj. Ten je dokonalý. Ovšem o zbytku filmu jsem si obrázek udělat nedokázal. Teď, když jsem ho konečně viděl celý, musím říct, že mých 5* zde zůstane i nadále. A onen klavírní duel hodnotím jako nejlepší filmový souboj beze zbraně všech dob.

Krvavá volba (2000) odpad!

Nechápu, jak se mohli T.L. Jones a S. L. Jackson nechat ukecat k natočení tohohle braku. Film jsem jakž takž baštil do pasáže, kdy je k soudu předveden wietnamský velitel. Co to mělo být? Jak mohli najít někde ve Wietnamu chlapa, se kterým se před desítkami let jednou T. L. Jones potkal v džungli? A zničení jediného důkazu (videokazety), který vojáky mohl očistit, to jsem asi taky nějak nepochopil. Strašná hovadina.

Mazací hlava (1977)

Naprostý psycho film. Ještě mnoho měsíců po shlédnutí jsem si při jídle vždy vzpomněl na nechutné scény s dítětem. V jistém smyslu geniální.

Predátor (1987)

Po letech, kdy jsem si film znovu pustil, musím jednu hvězdičku slevit. Přeci jen, to co prošlo ve filmu v 80. letech už dnes může být k pousmání. Ale stejně je to naprostá klasika.

Erin Brockovich (2000)

Příběhy lidí, kteří se ve svém životě dokáží vlastní silou vyhrabat ze srabu, mě vždy trochu chytnou za srdce. Když navíc roli Erin hraje vynikající Julia, není zde co řešit. Skvělé drama se špetkou vtipu.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nikdy mě žádný seriál nepobavil tolik jako tento! Každý díl jsem viděl nejméně 8x a hlášky postav běžně používám ve své mluvě... Jednoduše geniální - co věta, to perla. Nikdy nepochopím, jak mohl někdo vymyslet tolik vtipů...