Terrifier 2 (2022)

Dlho som sa chystal na tento film a musím povedať, že Clown Art je späť ako aj v jednotke úžasne zahraný a strašidelný. Zimomriavky boli, napätie tiež, nechutné a krvavé scénky veľmi dobré aj keď niekde prehnané ale tak od tohto filmu sa to dalo čakať a dalo mu to tú správnu šťavu. Mínus filmu je jeho celková dĺžka, na B-čkový film s klaunom v hlavnej úlohe je film zdĺhavý tak ako aj koniec, ktorý nemal konca a bol až nudný v niektorých scénach.

Vřískot 6 (2023)

Jedna z mojich najobľúbenejších hororových sérii je znova späť a bolo to naozaj solídne pokračovanie a osvieženie v podobe NY, ktoré nesklamalo.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Zatiaľ posledná časť série Fantastické zvery bola pre mňa ako fanúšika HP sveta veľkým sklamaním. Podarilo sa v nej len veľmi málo, a to napríklad preobsadenie v podobe Madsa Mikkelsena ako Grindelwalda (no nenahradil úžasného Johnnyho), Juda Lawa ako Dumbledora alebo akčné scény. No vizuálne triky zobrazujúce čary boli slabé a dovolím si povedať, že v sérii HP boli kvalitnejšie, lepšie a krajšie/farebnejšie. Snímke sa podarilo rozšíriť magický svet v Európe, no príbeh bol plný klišé a dosť nelogických vecí. Nehovoriac o pretiahnutom úvode, ktorý trval viac ako pol hodiny. Celá táto séria je v rukách slabších scenáristov a priemerného režiséra Davida Yatesa, z ktorého už cítiť únavu z režírovania potterovských filmov aj zúfalstvo priniesť niečo nové, čarovné.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Ach jaj, prečo? Jurský svet 3 mal silný a veľkolepý potenciál s úžasným zakončením ale nepodarilo sa to. Milujem dinosaury, milujem oživenie tejto ságy plných dinosaurov bažiacich po ľudskom mäse ale potrebujem aj kvalitný dej. Dej, ktorý ukáže niečo nové a nadchne každého diváka do pozerania bez toho aby ani raz nemal pochybnosti. No tu sa to ako jediné nepodarilo a to je zlé pretože film stojí na kvalitnom deji. Takže stále tu máme záporáka, ktorému ide len o moc či na ovládanie dinosaurov ako vojenskú zbraň alebo len o peniaze. Aj keď som sa veľmi potešil návratu starých postáv, ktoré boli sprevádzané a zoznamené v tomto filme kvalitnou a super hudbou zo série Jurský park a ich scénky ma naozaj bavili tak tomuto filmu to nepomohlo aby zarobil najviac z celej ságy Jurský svet/park. Pozitívne je, že dinosaury boli skutočne ako poslednej dobe spracované vynikajúco a realne čo chválim. Návšteva viacerých zemí a lokalít bola tiež dobrým nápadom, ktorý prešiel do akčných a kavlitných scén, ktoré zabavili každého. No kto by nechcel vydieť naháňačku s dinosaurami po streche, uličkách či na námestí? Škoda, že sa nepodarilo tvorcom vyšťaviť maximum ale nevadí, stále je to solídny film, ktorý síce neprinesie nový dej ale určite nadchne hercami, hudbou a hlavne dinosaurami.

Na nože: Glass Onion (2022)

Po dlhej dobe som si konečne pozrel pre mňa jeden z najočakávanejších filmov s výborným Danielom Craigom. On exceluje ako hlavný detektív Benoit Blanc, užíva si to a kradne si podľa mňa pre seba skoro celý film, ktorý má správne dané vtipy, dobrý dej z jednoduchým riešením. Síce v polovici filmu som vedel ako to skončí čo sa týka vraha. No je to zábava, ktorá vie prekvapiť. Je to stvorený film pre ľudí čo majú veľmi radi žáner detektívno-komediu. Rian Johnson vie, že na prvú časť to nedosahuje až také kvality a táto časť je dosť dlhá ale určite nebude nudiť hercami, scenárom, prostredím a záhadou. 6/10