Žraloci v Paříži

V Paříži se v řece objeví obří žralok a může z toho být nevídaný masakr. Zasáhnout proto musí jedna vědkyně, která se přitom snaží vyrovnat s nedávnou tragédií. (Netflix)

Lencha

Nebudu zlá. A to hlavně proto, že jsem se celkem bavila. I nějaká ta lekačka proběhla. Je to hloupé, je to naivní, je to nesmyslné, ale pokud to člověk bere jak to je, bez většího přemýšlení, na hýbající se obrázky se koukat dá. A závěr byl přepáleně fajnový. Dala bych tak lepší dvě, ale přidávám jednu hvězdu za hezkého říčního poldu. ()

EvilPhoEniX

Ou tak tohle se nebude řadit k letošní New French Wave a to se v Gense věřilo dost, který mohl po dlouhé době spasit eko shark horor, který už dlouhé roky nepřišel s kvalitní žánrovkou, ale místo pořádného žraločího masakru, natočil jakési aktivistické eko drama ??? !! WTF! To, že je to debilní a nic tu nedává smysl neřeším, ale že se objeví žralok pořádně až po hodině a celou dobu se tu jen kecá oaktivismu, tak to se Gens posral v kině. Hodinu se zde neděje absolutně nic, nechápu ten Focus na příběh, který tady stejně nikoho nezajímal, postavy jsou úplně o ničem, celé se to bere až moc vážně, takže je to bohužel neskutečná nuda, kterou mohlo zachránit odlehčení a gore, jenže i toho je zde pomálu. Závěrečných 20 minut mě úplně neurazilo, konečně se něco začíná dít a konečně se taky objeví žralok, který je sice digitálně zrychlený, ale je to upřímně ten nejmenší problém tady. Příště prosím další Hranici Smrti a né tyhle experimenty. Velké zklamání, ale za finále a neurážející podvodní záběry alespoň ty 2 hvězdy. 3/10. ()

tron

Ako svojho času o Hadoch v lietadle vravel Sam Jackson: čo viac chcete vedieť, je to proste o hadoch v lietadle ku*va! No tak toto je o žralokoch v Paríži. Ku*va. Presnejší názov by bol snáď už len Žraloky v Seine. Občas je to trápne digitálne, ale nič strašné, spolu možno tak 40 sekúnd, netreba zveličovať, že je to koniec sveta. Páčilo sa mi, že postavy (s výnimkou starostky, ktorá sa zjavne zasekla pri Čeľustiach) sú v rámci možností realistické, správajú sa uveriteľne. Najmä Argentínčanka Bérénice Bejo  (pamätáte si na ňu z Príbehu o rytierovi?) je skvelá, síce nič výnimočné, ale dokáže si udržať vašu pozornosť. Poteší sympaťák Nassim Lyes, s ktorým má peknú chémiu. Vraždiacich scén nie je veľa, ale niečo by sa našlo, najmä na začiatku a na konci. Kameramanovi sa podarilo vytvoriť viacero nepríjemne tiesnivých podvodných záberov na žraloka pod mútnou vodnou hladinou. Nevadilo mi, že z toho neurobili tupú žraločiu vyvražďovačku, takých som videl desiatky. Šlo sa na vec skôr cez ekológiu, hoc paradoxne napokon sa beztak došlo k záveru, že žraloky sú svine a treba ich vyvraždiť skôr, než oni vyvraždia nás. Potešil apokalyptický záver. ()

Kudly4

Kdyby to točil kdokoliv jiný, tak dám slabší trojku, protože jsem se nakonec docela bavil. I přesto, že jsem si občas připadal, jako bych sledoval nějaký pobřežní, blboučký, francouzský krimi seriál. Bohužel ale, s tímhle přišel Xavier, který začal svoji kariéru s jedním, ve své době nejlepším Hixploitationem a tak nějak jsem očekával, že se z něho stane do budoucna Master of Gore, ale to, co nakonec natáčí posledních deset let, to mi hlava fakt nebere. A jestli tohle měl být jeho Hororový comeback, tak děkuji, na shledanou a vizitku, kterou jsi do teď měl - "řezník" tak tu ti teď strhávám. Druhá hvězda, za povedený masakr v katakombách. (145. hodnocení) ()

Trevor

Staršia žena s dvomi mladšími sebavedomými slečnami sa rozhodne zbaviť oceány odpadu a popri tom si obľúbia spoločného žraloka, teda Netflix a femini milenial generatoon takže aj to je samička. Tá sa zatúlala do Paríža a robí trochu neplechu, kde tu zožerie nejakého šoféra zo spadnutého auta, trojke žien pomáha v pátraní dobrý policajt, černoch. Zlou postavou je napokon aj jedna žena, starostka ktorej zle radí policajný šéf, pochopiteľne beloch. Potom sa dozvieme že našťastie žraločice samičky sa vedia rozmnožovať aj bez samčekov a tak je zaručená skvelá budúcnosť bez zlých mužov, aspoň medzi žralokmi...toto sa inak ako paródia poňať nedá, len ono sa to, narozdial povedzme od Sharknáda tvári ako seriózny film s hlbším enviromentálno-feministickým odkazom o poslednej zdegenerácii mladých ktorá to môže zvrátiť. No ja som mal chuť vyvrátiť obsah žalúdka počas filmu, ale nakoniec počas pretekov niekoľko záberov aspoň na úrovni štúdia Asylum (logikou, nie kvalitou, to Netflix vie aj pri totálnych trapasoch) a tak zhovievavá 1* za ďalší žraločí grc. ()

• Natáčalo sa od marca do augusta 2023. Najprv sa urobili scény v Bruseli (Belgicko), potom sa štáb presunul do Paríža a na miesta na Seine a záver natáčania patril Španielsku, kde sa nakrúcalo v Alicante na Ciudad de la Luz a na pobreží z La Vila Joiosa, kde sa využila vodná nádrž a more. (Arsenal83)
  • Film zasiahla kontroverzia, keď Vincent Dietschy obvinil Netflix z plagiátorstva. Príbeh je totiž veľmi podobný jeho príbehu z roku 2014, ktorý vtedy poslal Národnému centru pre kinematografiu a animované obrázky. Jediným rozdielom je totiž, že namiesto žraloka vystupuje v jeho príbehu sumec. Dietschy sa obrátil na súd, ktorý bude rozhodovať v priebehu roka 2024. (Arsenal83)
  • Prvé nezverejnené zábery a pozadie z nakrúcania filmu sa predstavilo 27. januára 2024 na medzinárodnom festivale fantastických filmov Gérardmer za účasti Xaviera Gensa a Bérénice Bejo. (Arsenal83)