Svítání (2009)

Oproti jiným upírovským estrádám dneška se tento film povedl. Nemám co dodat, mně se to zkrátka líbilo.

Ženy v pokušení (2010)

Lahůdka českého filmu konečně přišla. Není to sice žádné osvícení v podobě hitu jako jsou např. Pelíšky apod., ale svůj půvab a kouzlo filmu zajisté nechybí. Už jen každá z postav - krásně do detailu propracovaná + celý dějový dramatický a komediální příběh a životní situace - to vše se skloubí v jedno. Musím říct - mňam. :) Povedlo se! Možná je film zaměřen na ženy nebo pro ženy, ale ujistila jsem se, že u mužů také obstál na výbornou. Není však vyloučeno, že ženy se baví více. (Z filmu mám taky ještě jeden pocit a to ten, že já jako žena nenosící podpatky by je třeba po tomhle shlédnutí filmu začala nosit - možná se to zdá jako banalita, ale uvnitř je to skoro jako psychický blok. ;o) )

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Dobrý námět, uctihodné zpracování, ale něco tomu chybělo a já nedokážu říct co... Přirovnala bych to k filmu "Alenka v říši divů" od Burtona - tyto oba filmy mají něco do sebe, ale něco mi u nich chybí. Nicméně, moje rozhodnutí je někde na pomezí 3-4 hvězdiček. Nenudíte se, to ne, ale..

Králova přízeň (2008)

Film nejenže zaujal svým hereckým obsazením, ale i výkony, kteří herci odvedly. Bylo se prostě na co koukat. Chvíle napětí a chvíle vědění, že vím, co bude se prohazovali jako kuličky. Natalie Portman se Scarlett Johanssonovou tvořili věrohodné sestry a obzvláště jim seděli role hodné a "zlé". Krásný příběh, který byl a doopravdy se stal. Samozřejmě, že někteří historici mohou mít připomínky, ale pro mě nemusí být vždy všechno do detailu. Spokojila jsem se s příběhem takovým, jaký byl natočen, jelikož mu nechyběl šmrnc. Nechci tento film však jen vychvalovat, má své mouchy a každý si tam najde tu svou - tu jinou. Avšak jako historický film natočen v dnešní době - bravo, udržel si mou pozornost! Za zmínění stojí však i kostými, které se podařili, neboť vás opravdu spolu s hereckými výkony vtáhnou do děje.

Robin Hood (2010)

Tento film utekl jako voda, plynul a bavil a najednou konec. Byla jsem unešena zážitkem tak kvalitního historického filmu a bylo mi líto, že skončil, chtěla bych totiž ještě pár minut být v té době a prožívat to spolu s Robinem a jeho družinou a milovanou ženou. Herecké výkony skvělé. Zábava a žádná nuda, takhle bych specifikovala film Robina Hooda ve zpracování Ridleyho Scotta. Neurazil, nadchl. Povedené a proto tak vysoké hodnocení, jelikož film byl nad očekávání výborný.

Panika v městečku (2009)

Výborný nápad, ale na film se to zkrátka nehodí. Kdyby z toho byly udělány malé seriálky - určitě by každý více ocenil kvalitu, kterou Panika v městečku má a to jak v humoru, tak ve ztvárnění. Několik dílů se bavíte, ale když už je to za půlkou, není to taková zábava jako na začátku..

Listopadová romance (2001)

Nápaditost tomuto snímku nechybí. Příběh je sice trošku nereálný, ale pevně věřím tomu, že podobní lidé, jako jsou v tomto filmu opravdu existují. Námět se mi líbí, jak říkám - má jistou originalitu. Herecké obsazení i výkony mi přišly také dobré a napětí či nějaké drama filmu nescházelo. Mělo to nádech romantiky a tak se pro mě tento film stal něčím, na co nezapomenu. Doporučuji shlédnout, je to jakési vzlétnutí do oblak..

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Je to jeden z těch filmů, na který se nezapomene. Není tam sice nic převratného, ale děj a některé herecké výkony stojí za to. Navíc, soundtrack z filmu patří k mým oblíbeným, konkrétně je tam velmi známá a už ohraná píseň Bitter Sweet Symphony, která má krásnou melodii, která mi snad nikdy nepoleze na nervy. (pokud si ji však nebudu pouštět jako kolovrátek :)).

Upíří deníky (2009) (seriál)

Přes začátek tohoto seriálu jsem se nemohla přenést, ale nakonec jsem se přenesla. Vypadalo to, že se budu dívat na nějakou teenagerovskou komedii, nicméně pár dílů jsem přečkala a hle.. Trpělivost přináší růže. Miluji upíří historky a horory s upíry celkově a to je taky jeden z důvodů, proč svůj komentář přehodnocuji. Po shlédnutí dalších sérií, které měly dobře nakročeno, se stala nudná až přespříliš romantická story. Mrzí mě to, že to tak dopadlo, ale musím to říct. Bohužel z mého nadšení se stalo velké zklamání, kterému předcházelo probojování se k onomu zajímavému jádru, které však ve skutečnosti zajímavým bylo jen na oko. Proto průměr za snahu o to "něco více"..

Simpsonovi - Vánoce u Simpsonových (1989) (epizoda)

První reprezentativní snímek skvělého seriálu The Simsons. Ano, je pravda, že je jedna věc, kterou mohu vytknout a to je ta počáteční animace, která není ještě tak vyvážená a doladěná. Avšak nápad, příběh, vtipnost. To vše už je v tomhle prvním dílu obsazeno.