Sama doma (1998) (pořad)

Považuji tento pořad jako opravdu dobrý, pro ty ženy, které opravdu musí zastávat domácí práce v plném proudu. Je to svým způsobem oddych a co si budeme povídat, vedou se tam debaty, které většinou obohatí a inspirují. Určitě tento typ pořadu neberu jako odpad! neboť má nějakou myšlenku a vůbec ne tu špatnou. Holt je to jen pro určité typy.

Samotář v Seattlu (1993)

Názory recenzentů na film se mísí pouze díky tomu, jaký kdo má přístup k romantickým filmům. Můj přístup z velké částí závisí na zařazení do kategorie žánrů. Samotář ze Seattlu je tedy Komedie / Romantický / Drama snímek. Pokud tedy tato fakta bereme v úvahu, vzniká nám kompletní obrázek toho, co od filmu můžeme očekávat. Mé očekávání bylo naplněno a ba dokonce ještě převýšeno! Sladké části filmu jistě ocení citlivější publikum více než to, které si od těchto pasáží drží pracky pryč. ;-) Jako člověk, který je idealista mohu říci, že některé pasáže byli na hraně s přes přílišnou sladkostí, ale nakonec tam stejně patřily. Nejen to, že film má ono KOUZLO, on je zkrátka podvědomě sklouben s tím, po čem většina z nás touží a to je dle mého "mít spřízněnou duši". Ve skutečnosti se zde jedná o vazbu lásky muže a ženy, ale pokud se podíváme hlouběji, také o vazbu člověka jako jedince, který hledá někoho, s kým si porozumí... Výborně vykreslené jsou zde vztahy, které většina z nás žila či žije. Být s někým, nehádat se, mít skvělý sex ještě nutně neznamená, že to je to nejlepší, co můžeme poznat.. Ach ano, mluvím jako z červené knihovny, ale nevycházím z knih, ale ze života. 1 000 lidí, 1 000 chutí. A mezi nimi mohou být ti, kteří si zkrátka padnou.. Porozumí, pocítí.. Je to ovšem dar života, který se mnohým z nás možná ani nikdy nepoštěstil či nepoštěstí. Tolik aspektů hraje roli. A proto tento snímek vyvyšuji už z důvodu, že tato krása zde byla vykreslena bravůrně. I přes to, že snímek vyšel do světa v roce 1993 má více než kdejaká aktuální romantická komedie. Hlavu, patu, ba dokonce humorné pasáže nahrávají filmu o to více v tom, že není pouhou bezduchou romancí ve stylu telenovely. Dokonce skloubení Toma a Meg má za následek kvalitní prožití filmu, kdy ani na chvíli nevnímáme tyto dva jako herce, ale jako postavy Sama a Annie. Věříme jim, v jaké životní situaci se nacházejí, věříme jim jejich chování a pocity, jenž prožívají. Je radost se dívat na film, který skloubí krásné ideály s propracovaností scénáře, střihu, hereckých výkonů a hudby. Musím však podotknout, že největší podíl má skutečně scénář a herecké výkony. A o to vlastně dle mého názoru stejně nejvíce jde, pokud má film za účel pohltit diváka příběhem. Kamera nerušila, musím však uznat, že poslední záběr na NY a jediný mrakodrap propracován počítačem mi trochu shodil hřebínek.. ;-) Dalším mínusem shledávám chybu v postavě syna od Sama. Nevykreslení ztráty matky je dle mého opravdu nad rámec reality a takových nad rámců reality jsem zde našla více. Proto k dokonalosti něco málo schází a tudíž si ve vší úctě tento film zařadím do kategorie Four Stars. Mimojiné děkuji panu režisérovi. Zase mám na chvíli nad čím přemýšlet a utvářet si ideály ! ;-)

Scooby Doo! Prokletí nestvůry z jezera (2010) (TV film) odpad!

Pardón, ale tohle mě nepobavilo ani kdybych ho brala jako Béčkový film. O zpracování raději nemluvit, určitě bylo horší než u dalších hraných verzí.

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004)

Musím vůbec něco komentovat? Přiblbých vtípků je dosti, žádný nápad co se týče zpracování, herecké výkony? Haha.. Mohu se jen pousmát. Jsem ráda, že tento film mohu brát s nadhledem a díky tomu ho ohodnit 1*. Dokonce si myslím, že někteří herci jsou si vědomi fádnosti toho snímku a jde to na nich znát... Proto se občas směji "s nimi". Mám obdobný názor jako JayZak. Nicméně Scooby-Doo nebyl mou parketou ani v dětství. Za pobavení děkuji, tu 1 hvězdičku si zaslouží ač i o tom by se dalo polemizovat.. :-)

Sen noci svatojánské (1959)

Pan Trnka, zasloužilý umělec. Pan Pellar, znějící hlasatel. Pan Trojan, hudební znalec. Kombinace těchto tří faktorů je jasným skvostem české kinematografie.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Opravdu velmi zábavná podívaná ve stylu "national geographic", kterou jsem shlédla už několikrát a stále neomrzela - což znamená, že film má jisté kvality. Je mi jasné, že pro někoho to může být ztráta času, nicméně já se bavila! :)

Sex ve městě (1998) (seriál)

Sex ve městě? Název tak trošku napovídá o jisté povrchnosti a nastolení spíše materialismu než duchovna, proto se tenhle výplod řadí mezi oddychovky. Není to žádný velko-seriál, ale má něco do sebe. Možná však jen z ženského úhlu pohledu ....

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Nejsem ani odpůrce ani velký fanoušek.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Kultovní seriál, na který koukám od mých 8 let, který jak předpokládám budu sledovat do konce mého života, povinně ho budu pouštět i svým dětem - nikoliv za trest, ale za odměnu! I přes to, že znám všechny díly, mohu se na ně dívat znovu a znovu a stále mě baví. Tohle mohu říci jen o pár výjimkách ve filmové / seriálové branži. Doporučuji se podívat na zajímavosti sepsané uživatelem donem corleonem. Nejoblíbenější postavu nemám, bez jakékoliv hlavní by to zkrátka nefungovalo.

Simpsonovi - Vánoce u Simpsonových (1989) (epizoda)

První reprezentativní snímek skvělého seriálu The Simsons. Ano, je pravda, že je jedna věc, kterou mohu vytknout a to je ta počáteční animace, která není ještě tak vyvážená a doladěná. Avšak nápad, příběh, vtipnost. To vše už je v tomhle prvním dílu obsazeno.