Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Je vůbec nutné komentovat klasiku s velkým "K" a kultovní snímek, který pro nás vždy bude plusem tím, že jej natočil pan Forman? Tohle veledílo mluví samo za sebe.

Lék pro Lorenza (1992)

Je tu všechno podstatné! Snímek sám o sobě i díky jeho stáří (1992) NEZTRÁCÍ na kvalitě. Herecké výkony výborné, nebojím se říct - grandiózní. G. Miller nepřikrášluje realitu, jak už zde v komentářích bylo zmíněno. A co víc dodat, když je ve filmu i myšlenka skloubená s emocemi? Podstatný je obsah nikoliv jen vizuální stránka. Film dojal, film vedl k zamyšlení, film uvedl v poznání. Pro mě jasná volba, už dlouho bych nenašla v novodobých snímcích konkurenci. ´5´

Krtkova dobrodružství (1957) (seriál)

Prosím vás, ZDENĚK MILER, klasik dětských let, krásné tvorby v jednoduchosti a dodání šmrncu zábavy v podobě nikoliv hloupých slovních hříček, které nás často v pohádkách dnešní doby provází, ale v podobě pouhých citoslovcí a občas zmínění pár slov ("tady, tady") - no, zkrátka.. Tohle patří do GALERIE DĚL KINEMATOGRAFIE, konkrétně do sekce děti ALE I dospělí. Grandiózní. Je to i psychologicky promyšleno. Nemám výtek.

Sen noci svatojánské (1959)

Pan Trnka, zasloužilý umělec. Pan Pellar, znějící hlasatel. Pan Trojan, hudební znalec. Kombinace těchto tří faktorů je jasným skvostem české kinematografie.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Obdivuji, děkuji. Obdivuji záběry, upřímný a citlivý komentář. Krása by se místy dala krájet jako dezert, který si ponecháváme na jiné zítřky. Komentář je natolik trefný, že kdyby byly impulzy z něj možné vkládat do lidské mysli, tak by nad některými skutečnostmi sobečtí, egoističtí a materialističtí lidé začali konečně přemýšlet. Děkuji za zprostředkování krás světa, které zřejmě na živo všechny v tomto životě neuvidím. Prosím více těchto děl. Prosím ať obdobná díla nahradí přihlouplé, umělé a mozek vymývající billboardy a reklamy. Hned by to tady vypadalo jinak...

Katka (2009)

Nečekala jsem odpověď na otázky, čekala jsem pohled do života. Paní Helena Třeštíková, které si nesmírně vážím, se nebála a to z tohoto snímku učinilo dokument, který mluví převážně svou vizuální stránkou. Proč dávám tak vysoké hodnocení je díky tomu, že je na čase vážit si dobrých věcí, neshazovat jejich úroveň jen pro nějaké nepochopení nebo nedocenění, které většinou pramení z toho, že si vážnost tohoto díla naplno neuvědomuje. Obecně má dokument splňovat tyto předpoklady: Zajímavý námět, originální forma. Žádné jiné manýry nejsou třeba! Dokument je tu od toho, aby něco popsal, zdokumentoval. Nemá na nic odpovídat, na to si má odpovídat sám divák. Je tedy pouze na něm samotném, co si z viděné reality odnese či neodnese. Pro mě je Katka symbolem úpadku ...ale ve skrze to také člověkem. Tento námět a oprášení považuji od paní Třeštíkové za dobrý nápad, neboť jen ona dokázala točit hodiny a hodiny (...často i nezáživné věci) a proto sklízí můj obdiv. Přeci jen manželské etudy museli být jak časově, tak psychicky náročnou prací. A že taky ta práce za něco stála. Osobně však z Katky mám silnější pocity, možná i pro onu drogovou tematiku, která je mimo jiné mezi námi všude (ovšem závislost na kofeinu nikoho nějak neláká) a ovlivňuje naše životy více než si myslíme.

Všemocný (2011)

Tento komentář jsem upravila několikrát. Aktualizuji ho však znovu a naposledy a to pouze tímto znakem: 5 | Není vždy jen jeden úhel pohledu vážení recenzenti.

Volejte věštce (2008) (pořad)

Isherwood to řekl dobře. :-) Mimo jiné... kdyby tohle ve světě byznysu nebylo, nebyla by to trochu nuda? Nutně záměr nemusí souviset s diváckou podívanou. A pokud člověk tohle "Tv šílenství" nebere příliš vážně, pobaví se a sem tam i něco z-analyzuje. Pěkný, nechápu ten Odpad.. O:-D

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Bez Britů by to nebylo tak dobré. Pro toto tvrzení mám podklad! Podívejte se na americkou verzi ;-) Mimo jiné se na pořady o automobilech nějak nedívám, ale tohle... tohle je podívaná + auta a jiné dopravní a nedopravní prostředky. Trojce je vybírána snad tak, jako by byla už předurčena, protože k sobě nekompromisně padne. Díky za to, že se to dostalo i na naše kanály. Auta jsem začala možná milovat víc...

Pollock (2000)

O tom, že snímek je skvělý se bavit ani nebudu. Stručně chci jen říct: Životopisný snímek se dle mého nemusí nutně držet všech detailů, které život onoho člověka obsáhl. Důležité je vložit to podstatné a nepřevrátit to na ruby. To se povedlo, herecký i režijní výkon považuji od Eda jako jeden z jeho nejlepších. Film sám o sobě nese ono nevyřknutelné kouzlo. A já miluji životy umělců (pokud jsou dobře zpracované). Tečka.