Peče celá země (2020) (pořad)

Oceňuji velmi příjemné a sympatické soutěžící, porotce i moderátory. Je to dost netypická reality show, protože nikdo netlačí na emoce či konflikty. Prostě se na to dobře dívá, je to pohoda.

Svatba na první pohled (2020) (pořad)

Ta myšlenka je do jisté míry zajímavá (samozřejmě vím, že je to licence), prostě ověření, zda může mít smysl zkoušet při hledání partnera využít vědu (nebo "vědu"). Pořad je bohužel klasicky extrémně zdlouhavý, pořád dokonla se opakuje, co se vlastně děje, o co jde, co nastane atd. Zatím hodnotím průměrně (v rámci žánru), pokud se ještě budu dívat na další díl, možná hodnocení upravím. A jinak klasika - už tady zase naskakují "odpady" s odůvodněním typu "sračka na první pohled", přičemž podmínkou hodnocení na ČSFD je, že hodnotící má daný film/pořad opravdu vidět.

Tesla (2020)

Roztahané, nudné. Některé scény jsou následně vyvráceny jako smyšlené, takže po chvíli už divák neví, čemu vlastně věřit. Z děje vytrhávají jakoby dokumentární promluvy spojené s hledáním na Google.

Tajemství dračí pečeti (2019)

Odpad dávám jenom filmům, které jsou tak špatné, že jsem se nevydržel dívat až do konce. To je případ tohoto filmu, prostě jsem se nudil a asi půl hodiny před koncem šel dělat něco jiného. Přesto odpad nedávám, protože tenhle film tak nějak nenaplňuje tu klasickou podobu béčkového propadáku. Tak jednu hvězdu za snahu.

Vlastníci (2019)

Viděl jsem tu nějaké kritiky ohledně toho, že postavy se nevyvíjí, že hlášky se opakují, že film je zdlouhavý a nemá děj. No, ono ve skutečnosti se vám opravdu charakter postavy během jedné domovní schůze nikam nevyvine. Dokonce ani za rok ne a většinou ani za život ne. Dost nechápu, jaký posun dotyční diváci čekají. Opakování hlášek a zdlouhavost jsou součástí toho vtipu, něco jako klasická scéna z Cimrmanů, kdy se nesnesitelně dlouho uvádí číselnými meteorologickými údaji stav počasí během cesty. A co se týká děje - tak děj je upřímně řečeno to poslední, co jsem od filmu očekával - prostě jsem počítal s tím, že uvidím jednu domovní schůzi společenství vlastníků, která tak nějak děj ani mít nemůže... Shrnutí: Film ukazuje realitu a to je jeho síla a zároveň i slabost. Já jsem čekal trochu více vtipu, trochu více potenciálně "legendárních" hlášek.

Ano, šéfová! (2018) (pořad)

Prima už se do toho neměla pouštět, ten pořad byl od počátku odsouzen k nezdaru. Proč bylo úspěšné Ano šéfe? Nejdříve to byla na našich televizích novinka, to lákalo. Potom už byl lákadlo Pohlreich a jeho vtipné hlášky. Navíc se z něj díky tomu pořadu stala známá osoba a v restauracích na něj lidi reagovali (zákazníci), každý hned věděl že se tam natáčí Ano šéfe. Teď máme pořad, který už všichni známe a většinu lidí už dle mého názoru i pomalu začínal nudit, takže na novost formátu už Prima lákat nemůže. No a dvě zcela neznámé tváře (troufám si říct, že o nich předtím slyšelo jen zanedbatelné promile lidí) lákat nebudou také. Tady už bohužel nepomůže ani vynikající zpracování - o kterém ale také řeč být nemůže. Santo sice působí poměrně příjemně, bál jsem se zpočátku nějakého machírka, ale rady od Z. P. mi přišly hodnotnější. No a paní matka je tam jen do počtu, ta se nepodílí na ničem. Takže zklamanání - nikoliv odpad, dívat se na to dá a člověk neutrpí žádnou újmu. Ale ani to nic moc nepřináší.

Jurassic Games (2018)

Mix Hunger Games a Ready Player One, který ale ani jednonu z těchto filmu nesahá po kotníky. Oproti Ready Player One je zde mnohem méně uvěřitelný způsob využití VR technologie, který ani není ve filmu vysvětlen. Postavy stojí s VR brýlemi (design cca roku 2020) na očích v nějakém transu a ovládají kompletně svou postavu ve virtuálním světě, navíc i cítí bolest. Zřejmě nějaké dokonalé napojení na mozek, které ale není nijak naznačené (v závěru je vidět, že opravdu stačí jen nasadit brýle) a navíc nedává moc smysl, proč teda není stejně do mozku "implantován" i obraz. Způsob vykreslení virtutálního světa je až "nerealisticky realistický", autoři se ani nepokusili přidat nějaký náznak nedokonalostí či dokonce grafických bugů. Celkově tak divák docela tápe v tom, jestli to je reálné nebo ne. A oproti Hunger Games zase tenhle film prohrává celkovým pozadím, je zde jen nudný boj vězňů. Postavy jsou nesympatické, charaktery nevysvětlené, kladný hlavní hrdina tak nějak vyplývá až postupně a závěr je nemastný neslaný. Soutěžící umírají defacto náhodným způsobem (což ale asi odpovídá tomu, že to řídí režisér hry a vůbec nejde o jejich schopnosti). CGI zvířata (dinosauři a tygr) jsou slušní, ale je tu klasický problém béčkových filmů - zakomponování CGI do hraného světa, které prostě chvílemi řve amatérismem. Ale průšvih to není, dívat se na to dá.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Nebyl to úplně odpad, ale dobrá pohádka to taky není. Celé to vlastně bylo o páchání dobra, ale přitom paradoxně zrovna tenhle aspekt byl v ději pojmut hodně podivným způsobem. Souboj dobra a zla je lépe zpracován snad ve všech ostatních pohádkách... Hlavní hrdina byl dost nesympatický a nakonci jsem tak trochu fandil P. Křížovi, což je teda hodně smutné. A úplně nejlepší je potrestat jednu zápornou postavu (čerta) tím, že musí jít na zem mezi lidmi a tak dlouho páchat špatné skutky, až se dostane zpátky do pekla. Co to jako má být? Je to trest pro ni nebo pro všechny ostatní lidi, kteří s ní příjdou do styku? V mnoha jiných pohádkách je trestem nutnost páchat DOBRÉ skutky, což dává smysl. Ale takhle obráceně...?

Plán útěku 2 (2018) odpad!

Bohužel musím dát odpad. Po pro mě docela zajímavé jedničce, která je v mém žebříčku filmů o útěku z vězení docela vysoko, je dvojka neuvěřitelné zklamání. Zasazení prvního dílu bylo poměrně uvěřitelné, i to speciální vězení není až tak nereálné vzhledem k tomu, jak obrovský business je vězeňství v USA. Jenže náhle dvojka je jak ze sci-fi žánru, silová pole místo mříží apod. Chybí zde i nějaký chytrý a promyšlený plán útěku, který by dával smysl. Teď si tak zpětně říkám - utekli oni z toho vězení vůbec? Děj divný, postavy nesympatické, reálie nevěrohodné, zápletka předvídatelná. Bohužel.

Poklad z půdy (2018) (pořad)

Některá hodnocení zde jsou naprosto trapná, nechápu, kde se v lidech bere tolik zášti. Jasně, tenhle typ pořadu se nemusí každému líbit a smysluplné negativní hodnocení beru. Ale když tu někdo napíše leda tak, že je to celé nahrané, účinkující jsou blbci, starožitníci ničemu nerozumí a jedna z nich je škaredá jak noc (tohle není všechno z jednoho komentáře, ale i tak...), tak pak opravdu přece není možné takový názor brát vážně. Mám jednoznačně potvrzeno, že to opravdu je skutečný pořad (proč by taky ne, nahrát tohle s herci by bylo složitější než tam opravdu pustit lidi, kteří chtějí něco prodat). Jediné, co zřejmě trochu přikrášlili je to, že to v TV vypadá, jako by odhadce v úvodní části viděl předmět poprvé až tam. To si myslím, že asi tak nebude, ale i pokud si to můžou připravit předem, tak to nijak neshazuje pořad jako takový (a ostatně - nikdo netvrdí, že to vidí poprvé). Starožitníci v aukci to poprvé zřejmě opravdu vidí až v záběru. A odborníci to jsou, to přece musí uznat každý, kdo OPRAVDU viděl aspoň 10 či 20 dílů. Podívají se a okamžitě poznají (většinou) zemi původu, stáří (styl), materiál atd. A že předměty často mají jen malou hodnotu? No a? To jste vážně čekali, že se mezi lidmi pohybují samé Míšeňské porcelány, zlato a diamanty z 18. století a originály od Emila Filly či Josefa Lady? O to zajímavější pak je, když se tam opravdu něco zajímavého objeví a vydraží za 100 tisíc a víc.