Nebezpečné známosti (1980) (TV film)

Jednozančne najlepšia adaptácia akú som videl. Všetka česť Formanovi, ale tento ironický nadhľad mi sadol zo všetkých spracovaní najviac, nehovoriac o vynikajúcich hereckých výkonoch.

Vrtěti psem (1997)

Genialna satira, super herci. Toľko narážok na americkú politiku pokope som hádam ešte nevidel. Vždy si pri pohľade na televízne správy hovorím - Je to pravda, veď som to videl v televízii! Ešte asi týžden po 11.9.2001 som mal pochybnosti, či sme nahodou na CNN nevideli modely 1:10.

Matrix (1999)

Nikdy som nerozumel hystérii okolo tohto filmu. Jedné čo ma na ňom zaujalo sú revolučné technické postupy pri natáčaní. Zbytok sú len stokrát prežuté námety zo sci-fi literatúry.

Král Artuš (2004)

Mimoriadne nevydarený film. Od hereckého obsadenia, réžie, cez scenár až po historické absurdity. Typický príklad omylu v takmer všetkých položkách. Hviezdička iba za charizmatického Stellana Skarsgarda.

Sedmý hřích (2001)

V tomto filme je až nepríjemne zreteľné, kto je ozajstný herec - Banderas - a kto len mediálne nafúknutá hviezda - Angelina. Okrem toho, nuda, nuda, nuda.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Dve hviezdičky za tie dve krásne veci, čo má Angelina na hrudníku a ešte jedna za dvojsekundový záber na skvelý high-endový gramofón. V rámci kampane za obmedzenie výskytu vulgarizmov v komentároch, nebudem radšej nič ďalšie komentovať.

Chicago (2002)

Hviezdičky iba za hudbu a profi tanečníkov. Výber hlavných predstaviteľov a ich výkony nemožno označiť inak, ako kapitálny omyl. Najviac som sa nasmial pri záverečnej brutálne nastrihanej "tanečnej" scéne dvoch herečiek za zenitom.

Dogville (2003) odpad!

Trápna moralita, natočená vizuálne nezaujímavou a únavnou formou. Najúbohejší je však pohľad na zúfalých hercov, ktorým evidentne chýba režisérske vedenie. Potĺkajú sa po scéne bezradne ako stratené deti v supermarkete a nevedia, čo majú hrať ( s výnimkou naozaj dobrých hercov ako napr. Stellan ). Nikdy viac Trier!

Ohromený král (1991)

Absolútne geniálny námet a vynikajúci herci, škoda že sa toto u nás nedá vidieť.