Narcos - Konečný pád (2016) (epizoda)

Najvacsie uspokojenie prinieslo konecne zabitie toho krvilacneho psychopata. Skoda, ze zomrel tak rychlo, zasluzil by si mucitela s velkou fantaziou. Moura vynikajuci.

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (2013) odpad!

Zúfalá ahistorická nuda, ktorá sa tvári dokumentárne, ale obsahuje najmä romantické rozprávky z 19.storočia. Herecky aj režijne strašne umelé a strnulé s dialógmi pod úrovňou Ružovej záhrady.

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Najvacsia zahada na svete je ako moze niekto volit tohoto korupciou prezrateho estebackeho zlodeja a mafiana

Bílý Bůh (2014) odpad!

Nefunkčný film, zrejme malo ísť o pokus o metaforu, ale nepodarilo sa. Čas strávený pri tejto hlúposti vám už nikto nevráti, preto sa jej vyhnite.

Amy (2015)

O tejto umelkyni som nikdy pred (náhodným) vzhliadnutím filmu nepočul. Najzaujímavejší je samozrejme nesporný hudobný talent tejto dievčiny, Film sam uz zial taky zaujimavy nie je. O hudbe tam je na moj vkus trochu malo, ale za to o to viac o osobných peripetiach hlavnej hrdinky. Film je približne asi tak o hodinu dlhší, ako by mal byť, čo dosahuje neustalym opakovaním už vysloveného.

Trestný prapor (2004) (seriál)

Taha sa to ako zuvacka, serial posobi ako keby vznikol v 80. tych rokoch, ako taka spomienka na stare serialy, ktore uz dnes nemame trpezlivost sledovat. Nad celym dejom tu vladne bezhranicna a nezmyselna krutost. Ludsky zivot, jednoducho v podmienkach krajiny kde zajtra znamena uz minuly tyzden, nema ziadnu cenu.

The Weight of Chains (2010) odpad!

Zmes srbských klamstiev a konšpiračných teórií. Strata času.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Dlhé nudné, bez akéhokoľvek pokusu o príbeh. Veľka ale bezduchá akcia prekladaná pomerne nudnými dialógmi. Hviezdicky iba za technické spracovanie.

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (2012) (seriál) odpad!

Z hľadiska používania faktov ide o veľmi nekorektný seriál. Autor si povyberal co sa mu hodilo a co nie, na to zabudol. Dokument by som informačnou úrovňou prirovnal k roznym Danikenovskym vyplodom, ktore si tiez vyberaju z historie nejaky fakt, ktory veselo obracaju z rôznych strán a vsetko, co im nevyhovuje ignoruju. Ma to cele rovnaku informacnu hodnotu ako prednaska z dejin MRH na VUML. Tieto filmy su zaujimave iba tym, ze nam umoznuju spoznat vnutorny svet a nazory rezisera, co sa mi pri historickom dokumente zda trochu malo.