• Krátkometrážní

Malířka a zloděj (2020)

Opravdu hodně zajímavý film, na hranici hraného dramatu.

Sociální síť (2010)

David Fincher má mnohem záživnější filmy, nicméně je to velmi dobrý snímek se skvělými herci, dobře vystavěným příběhem a vytříbeným střihem.

13. komnata - 13. komnata Marka Kysely (2021) (epizoda)

Mladí lidé tomuto cyklu sluší. I když je Kysela zcela neznámým sportovcem, vůbec to nevadí, naopak se člověk může soustředit na příběh a nemá tvář spojenou se všemi vedlejšími podcasty. Černošková se do komnaty hodí, mohla by dělat i jiné tváře, než sportovce. Tísíckrát lepší, než třeba paní Červinková apod.

13. komnata - 13. komnata Bořka Slezáčka (2021) (epizoda)

Slezáčka jsem neznala, a ani po shlédnutí tohoto pořadu jsem ho nepoznala. Dvacetpět minut o chlastu a o kalení s milenkama - zcela o ničem. Navíc hnusná kamera, hnusné fotky, uboze napsané komentáře. Jediné plus byla M. Hynková, která celému pořadu dodala alespoň trochu sympatie.

13. komnata - 13. komnata Michaely Kuklové (2021) (epizoda) odpad!

Jedna z nejhorších komnat, které jsem kdy viděla. Míša je krásná a atraktivní žena, ale její příběh měl být zpracovaný jinak, než takhle bulvárně. A větší důraz na zmalovanou a potetovanou moderátorku mi přišlo jako velký režijní přestřel. Průvodce by měl být dle mého názoru umenšený. Nešlo by to nakonec bez něj, jako je to v seriózních dokumentech?

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Velmi slaboučká komedie spíše pro děti, než dospělé. Smyslem pro humor, scénářem, castingem a mizanscénou spíše připomíná seriál TV nova, než velký kinofilm.

Karel Svoboda: Šťastná léta (2020)

Obdivovat svého otce na pořádný dokument nestačí. Celovečerní homevideo není úplně tou dobro nálepkou pro - na první pohled důstojný a unikátní snímek. Film postrádá kritičnost, větší hloubku a především dramaturgii. O to víc se divím, že producentka Alena Mullerová pustila toto dílo ven. V takovém případě to stačilo pouze zkrátit a nejít tak úplně po srsti. Škoda. Mohl to být fakt super film. Nicméně jsem ráda, alespoň za to.

13. komnata - 13. komnata Jaroslava Svěceného (2021) (epizoda)

Opět taková banální televizní publicistika. Je vidět, že 13. komnata dýchá z posledního, jako by byla také na ventilátoru. Ve finále to byly jen Svěceného historky, byť nechci jeho příběh a bolest nějak zlehčovat. Po kovidové pauze teda velmi slaboučké pokračování. Kociánová mluví zase mechanicky jako z rozhlasu, je to neupřímné, strojené - pozérské a snobské nastavení projevu. Kameramansky a režijně obsahově nijak bohaté. Svěcený je milý člověk, je jasné, že nepatří k těm nejlepším evropským špičkám, ale myslím, že současné pozitivní a šťastné rozpoložení si rozhodně zaslouží. Snad ho to polepšilo a posilnilo.

Něžné kuře (1978)

Jedna z největších televizních klasik a stálice mého dětství. Kéž by se kinematografie obrátila zpět k takovým decentním a vtipným látkám se skvělou hudbou a báječnými herci.

Důvěrný nepřítel (2018)

Výborná Gabriela a dobrý nápad. Ostatní velmi průměrné, až podprůměrné. Janák tohle prostě neumí, to je vidět na každém záběru, na práci s kamerou, s herci, s hudbou. Je to kýč, ale prachy na něj sehnal, takže se to dá alespoň v tomhle hledisku považovat za úspěch. To, co za ně natočil už poněkud méně.