Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní
  • Krimi

Teambuilding (2018) odpad!

Nechtěla bych se takhle zapsat do dějin kinematografie, pan Novák je opravdu krutý barbar českého filmu, humoru, herectví! Je mi ho dost líto.

plakát

13. komnata - 13. komnata Ivana Vyskočila (2018) (epizoda)

Tentokrát mně ani nevadil ten psychologický rozbor, asi to tvůrci vážně dělat musí a doufám, že to jednoho dne skončí, nicméně díky za to, že tam nebyla Anife, ani žádné skandály s manželkami a milenkami!

plakát

Obrazy, pohádky a sny (2017) (TV film)

Super dokument, mnohem lepší než některé 13. komnaty. Výtvarně pestré, místy vtipné, spoustu loutek, prostředí, hudby. Ani minutu jsem se nenudila!

Lída Baarová (2016)

Kvalitní scénář utrpěl špatnou režií i herci. Škoda.

Kluci z hor (2018)

Tomáš Magnusek se o třídu polepšil, už to není odpad, už je to opravdový film a zaslouží si lepší dvě hvězdičky! Hodně z toho číší rukopis Stop života (viděla jsem jen pár dílů). První film se skutečným scénářem a opravdovou režií. Velký palec nahoru za Lábuse a Termerovou. Jen té hudby bylo příliš, ždímání "pluginů" mohlo být mnohem úspornější a pokud se kameraman naučí i svítit, má pan Magnusek nastavenou vysokou laťku do budoucna!

plakát

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018) odpad!

Dala bych jednu hvězdu za celkem dynamický a energický střih a za to že film netrval úmorné dvě hodiny, jako jiné braky tohoto typu. Ale katastrofický scénář i režie mi tu jednu hvězdu utloukli. Jít na český film do kin je dneska větší risk, než si vsadit sportku... Kdy už toho Svobodu někdo zastaví?

Kvarteto (2017)

Konečně alespoň něco z muzikantského prostředí.

Absence blízkosti (2017)

Velmi podprůměrné, odlidštěné, chladné, špatně vystavěné, slabě zahrané, nudné, zbytečně pseudoartové, nezrežírované, obsahově nevyřešené. Nemůžu najít žádná pozitiva a je mi to líto, že další miliony skončily v kanále, škoda těch dobrých herců, asi se museli hodně trápit, na Janě je to vidět, a i pan Goldflam, Veselý či Beretová působili trochu nejistě. Jak je to možné? Mám pro takové filmy ovšem pochopení, tak dávám jednu hvězdu za snahu a za možnost tvořit za každou cenu, i když není úplně co a o čem.

plakát

13. komnata - 13. komnata Jana Kuželky (2018) (epizoda)

Těší mě, že pořad 13. komnata portrétuje zajímavé osobnosti, i když to nemusí být vyloženě slavné hvězdy. Pan Kuželka je velmi známý, alespoň jeho tvář a teď už známe i jeho jméno, život, hereckou tvorbu a zkušenosti. Ve druhé třetině dokumentu se mi úplně zatajil dech. Silné vzpomínky, dechberoucí situace, fotografie s hudbou působící až děsivě. A pak už jsem se od obrazovky netrhla. Jsem ráda, že to byl spíše portrét, než klasická trapná komnata a režiséři mají možnost jít trochu více do hloubky a nejsou tam jen hloupé kecy nějakých psychologů a doktorů.

Rodinný film (2015)

Nebylo to špatné, ale vidím to jako dva filmy v jednom - dvě dramata - dvě krize. Je to zvláštní asi i tím, že je režisér jiné národnosti, atmosféra je velmi svérázná a chladná kamera tomu též přidává. Myslím, že to ale o mladých lidech dává trochu nepřesnou zprávu.

Ovládací panel