• Krátkometrážní

Stopy Járy Cimrmana - Cimrmanovo Pojizeří (2023) (epizoda)

Úžasné! Vůbec bych neřekla, že v žánru cestopisném, na pomezí dokumentu, se dá nadělat tolik legrace. Těší mě, že se to vymyká klasickým publicistickým cestopisům ČT a má to už i nějakou filmovou řeč, dialogy a situace. Jen mi přijde zbytečné mluvit o dalších místech, které jsou okolo, protože to dost ruší cimrmanovské vyprávění. Ale jinak pecka! Těším se na všechny díly.

Stopy Járy Cimrmana - Rozhledny a sochy (2023) (epizoda)

Skvělá sestava. Nejvíc mě asi bavil Reidinger, to je fakt poděs. A Čepelka měl krásnou řeč. Je hezké, že jsou v té minisérii takové hrané prvky, žánrově velmi podobné seminářům i samotným hrám.

Věra Plívová-Šimková (2023) (TV film)

Velmi zdařilý dokument, ale místy až moc rozstříhaný. Chybí mu jednotný děj a souvislost. Každou chvilku se řeší jiný film, jiné postavy, jiné období. Možná, že to pro současnou mladou generaci může být atraktivní vyprávění, ale tady mi to prostě přišlo dramaturgicky nesourodé. Je ale dobře, že mladí dělají portréty starých, tak to má být.

Zlatá labuť - Série 1 (2023) (série)

Výprava skvělá, herci výborní, Marta skvostná, téma také, ale scénář pokulhává... velmi, jakoby měl jen jednu nohu - to je problém celého jinak obrazově velmi hezkého seriálu.

Arvéd (2022)

Velmi zajímavý film, který mě nebavil ani tak příběhem, jako atmosférou. Atraktivní a vynalézavá kamera, dokonalé svícení, perfektní využití ateliéru. Výkon Michala Kerna je záslužný, skvěle fungovaly i postavy Rašilova a Pechláta. Není to sice můj šálek co se týče žánru a filmové řeči, ale jako filmový počin je to nadprůměrné dílo.

Betlémské světlo (2022)

Skvělá filmařina s místy děravým scénářem. Čekala jsem ještě více, než jen skvělou zábavu. Přesto velký nadstandard české filmové tvorby. Jediné, co mě ovšem skutečně nemile překvapilo byla velmi slabá hudba O. Soukupa, která byla úplně bez nápadu a bez života. Až se Svěrákům divím, že ji tam dali.

Fabelmanovi (2022)

Krásný rodinný film o životním příběhu samotného mistra Spielberga. Nevidila bych se, kdyby to byla jeho labutí píseň, ale doufám, že ještě něco natočí.

Hudební návštěva v muzeu: Adam Plachetka zpívá písně V+W (2022) (koncert)

Je to moc hezky natočené, má to spád, ale Plachetka mi v této roli úplně nesedl. Chvíli jsem si musela zvykat, že od Plachetky slyším něco jiného, něco co mám silně vryté pod kůži od pánů W+V. Líbilo se mi to hlavně díky repertoáru a prostředí.

Hudební návštěva v muzeu: Prague Cello Trio (2022) (koncert)

Taková malá hudební třešnička a úžasné virtuózní výkony. Je to příjemně natočené a i když jsou tam celou dobu jen 4 statičtí muzikanti, tak to vůbec nenudí.