• Pohádka

Bosé nohy v parku (1967)

Jane a Robert, co víc si přát ? :-) No vlastně ano, přát si lepší film po námětové a scénáristické stránce. Takhle je to "jen" příběh první manželské bouřky v poněkud specifických okolnostech... Lehký nadprůměr.

Královna bludiček (1981) (TV film)

Docela neotřelá pohádka s Klekáníčkem, královnou bludiček a milířem. Škoda, že jen v papundeklu a většinou jen konverzačně s naivní akcí. Dobrý výkon Brabce a potěšilo vidět paní Merunkovou...

Zlatá flétna (1988) (TV film)

Dost zvláštní mišmaš. RH ml. s lehkým zeleným přelivem, muzikanti jejichž protagonisté neumějí hrát ani zpívat, zvláštní scénář... Za pana Křiváčka dávám aspoň ty dvě hvězdy.

Vláda - Umění možného (2010) (epizoda)

"Já myslel, že jste cynik." "To taky jsem. Ale Vaše žena mi za psaní těch dojáků královský platí."

Vláda (2010) (seriál)

Už budu v hodnocení dánského seriálu trapně monotónní, ale tohle je prostě extraliga. Poněkud jiný koncept než u House of Cards, kde je Underwood bezskrupolózní mocichtivec. Nyborgová je spíš v roli lehce naivní a stále ještě s morálkou a politickou autenticitou bojující postavy, která je shodou okolností vymrštěna na vrchol a učí se "jak to chodí". Dobrý vhled do zákulisí i ten kontrapunkt s médii. Ocenuju, že Dánové dokážou psát silné, nosné a životaschopné ženské role, které nejsou jen výplní a v pohodě utáhnou celé seriály. A když do hlavní role vyberou rozkošnou Sidse..., radost pohledět :-). A to herecky ostatní vůbec nepokulhávají! A tak si již poněkolikáte posmutněle kladu otázku, proč nejsou něčeho podobného schopni čeští tvůrci, když Dánové ano ( v penězích to asi opravdu nebude ). Ikdyž se situace v české seriálové tvorbě lepší, stále je to jen ve vleku světových trendů, které udávají např. Dánové :-(

Rapl - Oheň (2016) (epizoda)

Musim se taky pozastavit nad tim, že by po takový události lyžák pokračoval dál... Ikdyž třeba Jeřábek je tu výbornej, tak scénáristicky tenhle díl dost kulhal!

Queen: The Show Must Go On (1991) (hudební videoklip)

Ač "pouhý" sestřih, má to sílu a říz! Mimochodem hudební složka by byla asi za 12 hvězd :-D

Pink Floyd - High Hopes (1994) (hudební videoklip)

O hudební složce se neni třeba ani bavit. Ovšem když za ní nezaostává ani klip, kterej má hodně osobitou atmosféru, je skvost na světě. Zasloužil by si 10*!!!