Liga mužské moudrosti (2021) (seriál) odpad!

Nechápu co jsem to vlastně viděl. Zdeněk Troška se spojil s Kolečkem a Skórkou a konečně udělali Kameňák z Ostravy? Pitomé zápletky, otřepané vtipy, pointy bez jiskry a navíc tomu chybí rytmus. Nechápu, jak za tím může stát stejný tým jako dělal Skoro na mizině, nebo scénárista geniálního Mostu. Nemá to nic ani z jednoho. Je to jak Novácké pokusy o sitkom z 90.let.

Provedu - Afghánská mise (2014) (TV film)

Vynikající a výmluvný dokument o tom, co vlastně znamená ta běžná, každodenní válka.

Staříci (2019)

Vynikající, čistě vyprávěný, se skvělou pointou. Polemika o vině, trestu, odpuštění. Fascinující debut.

Matky (2021)

Po dlouhé době velmi slušný tuzemský romantický film, který je není ani trapný, ani blbý. Sice je chvílemi vtipný, ale zdráhal bych se ho nazval komedií. Na to je příliš drsným pohledem na současné mateřství v Česku se vším, co k tomu patří. Může stylem vyprávění připomínat Sex ve městě, ale právě přítomností dětí a zápletky točící se kolem porodu je mnohem uvěřitelnější než třeba repetitivní Vejdělkovy vztahové jednohubky. Je tu celá řada drobných narážek, odkazů, casting je funkční, rytmus filmu přesný, Brzobohatý udělal vynikající soundtrack - je vidět, že režisér měl lehkou ruku a smysl pro humor i pro detail. Po dlouhé době jsem se u českého romantického filmu nestyděl a naopak měl i pocit, že se tu konečně řeší nějaké současné, skutečně uvěřitelné téma.

Lupin (2021) (seriál)

Nepovedená adaptace, kde se nice neděje a Lupinovi se to neblíží ani smykem. Největší přešlap je obsazení - výrazný, vysoký černoch prostě nemůžeš být nenápadný, natož vtipně maskovaný Arsene Lupin. (Bacha spoiler!) Celkově se evidentně scénáristi potýkají s tímhle limitem a právě proto se tam během pěti dílů, kromě vydatného rozprávění, už vlastně nic světoborného nestalo. Je třeba vyzdvihnout první loupež (kde ovšem záměna náhrdelníku stojí výhradně na pravděpodobnosti, že ho zradí jeho komplici a bude se s nimi muset prát). Všechno ostatní byly pro Lupina spíš větší nebo menší fiaska - tedy ještě kromě cynického okradení staré důchodkyně, jež vykořisťovala černochy, takže si to zasloužila. Budiž. Jednou pak Lupin naboural s dronem, který nic tajného nevyfotil, nepustil v televizi kazetu a nechal si oběsit kolegyni, o níž věděl, že jí někdo sleduje... Útěk z vězení je postaven na tom, že ho při smrti nikdo neprohledá. Situace se zabijákem z vlaku mohla vzniknou jen při obsazení hlavního zabijáka černochem - s bělochem by k jejich záměně na nástupišti nemohlo dojít a Lupin by skončil v cele.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Poměrně dokonale natočené nic. Holka je sama, bez rodičůa je hezká. Naučí se hrát šachy. Pak hrozné chlastá. Valí se dokonce po podlaze. Jenže. Furt je hezká. Přestane chlastat. Je pořád hezká. Párkrát prohraje s Rusem. Pak vyhraje. Je víc hezká. Matka jí chtěla zabít. Furt je hezká. Jako sorry, nudnější zápletku jsem dlouho neviděl. 35%

Králíček Jojo (2019)

Jeden z nejpodivnějších filmů, který ale dokonale funguje.

Kabinet Dr. Honzáka (2020) (pořad)

Hodně slabá talk show, s naprosto nevyužitým a neviditelným moderátorem - postava Radkina Honzáka působí spíš jako maskot, než coby svébytný prvek, či dokonce spoluautor pořadu. Promarněná šance.