1984 (1984)

Ten film mi přišel strašlivě nepřesvědčivý. Něco jako "tady máte hlubokou myšlenku, jestli jste ji nepobrali, váš problém". Například taková scéna se zpívající ženou na dvorku: "She's beautiful" v té chvíli zní naprosto absurdně a divák nejspíš nepochopí, jak to Winston myslel. Občas velice zajímavé scény, zobrazení "golden country" mi přišlo geniální. Celkově ale slabé. (btw, ano, svět 1984 je výborný, ale na tom nemá kdokoliv okolo filmu žádný podíl, že?)

Eddie Izzard: Circle (2002) (divadelní záznam)

První show od tohoto geniálního komika, takže ještě nemůžu srovnávat. Improvizace, Kristus a dinosauři a death star canteen už byly všechny zmíněny, takže netřeba znovu vychvalovat :)

Bournův mýtus (2004)

Ačkoliv mě Supremacy "nenaplnilo" tak, jako Identity, Damonův monolog s dcerou zabitých a následný rozhovor končící tradičními Extreme ways mě opět nenechal na holičkách s hodnocením - bylo jasno :-)

Vincentův svět (2004) (seriál)

Pohodovej seriál. Jinak to ani říct nejde :-) Asi ne pro každého, ale hlavně kvůli Pivenovi tohle fakt stojí za to.

Strážci - Watchmen (2009)

Vypadalo to na genialitu - však co také mohlo vzniknout ze zručně a do detailů okopírované geniální předlohy, než stejně tak geniální film. (a zvlášť pokud jste četli komiks, budete se u něj tetelit blahem :) Ať už to je však lehkým odbočením od komiksu ke konci filmu, či jen faktem, že Moorea jednoduše na plátno nemůžete šoupnout, vězení s Rorschachem je konec geniality, od té doby se film pomalu veze dolů, až do lehkých klišé, najednou vše vypadá tak epicky (konec konců podobný případ jako holywoodsky epická V for Vendetta - super film, ale hlavně na konci se myšlenky komisku vytrácejí) a symbolysmem naplněný konec má poloviční dopad. Stále ale, znovu jako Vendettě, dávám za pět. Filmový komiks to byl stále naprosto výborný a spousta věcí se povedlo na jedničku - naprosto dokonalé intro, které na vás zapůsobi ještě třikrát více, pokud jste četli komiks, postava Komedianta téměř dostává takovou hloubku jako v komiksu (z toho jsem měl asi největší strach, že většina lidí díky filmu komedianta uvidí jako nemorálního násilníka), všichni herci sou výborně obsazení (např. dokonale ztvárněný Nite Owl) a hlavně jakákoliv scéna s Rorschachem je výborná. Uvidíme jestli DC verze napraví poslední chyby na kráse, i když toho Moorea opravdu čekat nemohu =)

Requiem za sen (2000)

Paradoxně nejslavnější a nejoceňovanější film od Aronofskyho na ně zapůsobil nejméně. Začínám se trochu bát o svoji lidskost, protože po mr 73 je tohle už druhý film, který mě emocemi zdaleka nezasáhl tak jak by měl :)

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Super pilotní díl. Na druhou stranu, kdybych to bral jako film, tak je to "pouze" solidní čtyřka.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Zvláštní, HODNĚ zvláštní. Po shlédnutí prvního dílu pokračování odkládám na neurčitou dobu, ale je dost možné, že se opravdu někdy dál dostanu.

Po přečtení spalte (2008)

Burn After Reading.. opravdu zvláštní film. Trochu bych ho přirovnal k lidským vzpomínkám - čím vzdálenější sou, tím světlejší se stávají. Při sledování tohodle filmu jsem z něj měl špatný pocit, sledovat ho bylo skoro bolestné. Po nějakém čase jsem ale zjistil, že s přáteli za doprovodu hlasitého smíchu probírám různé scény. Burn After Reading je skutečně hodně absurdní a drsný černý humor a potřebuje notný nadhled. Na druhou stranu, celou dobu spíše ale vypadá, že se diváka snaží dostat k nějakým hlubším myšlenkám. Kdo se má v tomhle vyznat..