• Thriller

Uteč (2017)

Toto bol pre mňa osobne veľký zážitok a už dosť dlho ma žiadny horor neprekvapil ako tento (ak nepočítam úplne odlišný Train to Busam). Perfektná atmosféra, výborní herci, bezchybný seriál.. Na pár otázok som žiaľ odpovede nedostal, ale na tom už rozhodne repríza

Ledová smrt III (2010) odpad!

Tento prequel si ale tvorcovia odpustiť mohli. Všetko zlé, čo obsahovali predchádzajúce diely sa tu akoby zdvojnásobilo či dokonca ztrojnásobilo a celá atmosféra bola jediným pohybom hodená do koša. Jediné pozitívum je akurát krátky záber na srnku. Ale čo mám z troch sekund, keď film trvá 90 minút?

Ledová smrt II (2008)

Pokračovanie sa mi páčilo o trochu menej než jednotka, no kvalita sa ani trochu nezmenila. Mínusom je len zdvojnásobené hlúpe chovanie postav.

Ledová smrt (2006)

Za mňa určite spokojnosť. Konečne som po dlhej dobe videl slasher, ktorý sa môže pyšniť svojou dokonalou atmosférou. To chovanie postav si ale odpustiť mohli..

Krutá rasa (2006)

Nejaké to gore a Michelle Rodriguez. Nebolo to zlé, ale nič čo by ma nejak šokovalo.

Otevřené moře (2003)

Zlatý stred. Nie veľmi presvedčiví herci a za vlasy vyťahaný scenár z toho robia nič viac, než priemerný film, o ktorom by som už o týždeň nevedel. Stráta času to ale nie je.

Odsouzeni zemřít (2006)

Nechcel by som byť v koži hlavných postáv a asi ani nikto. A táto skutočnosť ako jediná udržiava tento film ešte nad hladinou prepadu (a odpadu). Na rovinu - herci hrajú príšerní a scenár je akoby vyhrabaný z koša. Aspoň že na prostredie sa dalo pozerať.

Maska démona (1960)

Barbara Steele je jednou z najznámejších hororových ikon a tiež aj moja veľmi obľúbená herečka. Práve vďaka tomuto filmu som ju spoznal a toho času neľutujem. Skvelá atmosférická gotika, ku ktorej si každý nájde vlastnú cestu. Spokojnosť.

Stůj při mně (1986)

Kingovu knihu som nečítal a hoci filmová verzia ma pár nedostatkov, ostala pre mňa veľkým prekvapením. Chlapci to hrajú veľmi dobre a doprovod či soundtrack je tiež veľmi dobrý. Perfektne natočený kúsok, u mňa spokojnosť.

Rare Exports (2010)

Dobrý film, ktorý neurazí a nenadchne. Herci hrajú dobre a nápad tiež ušiel, hoci ako horor toho veľa neponúkne, ja na to pôjdem strednou cestou.