Král Šumavy: Fantom temného kraje (2022) (seriál)

Tak toto se příliž nepovedlo. Natočit minisérii bez konce. To je spíš jako teaser na budoucí 25 dílný seriál. Je to škoda téma je zajímavé, ale provedení hrozné. Je to jen můj názor, ale takhle růžové to na Šumavě po převzetí otěží rudou zemí nebylo. Jedná se tedy o clickbate na VOYO -> vybrat co nejlepší téma. Vybrat dobré jméno režiséra a nedat do toho moc peněz a hlavně to rychle uplácat.

Víly z Inisherinu (2022)

Jeden z těch lepších filmů roku 2022. Podstata tohoto filmu je přátelsví a je potřeba na snímek se dívat na jakousi metaforu k tomu co to znamená, když najednou Váš přítel se s Vámi již nechce přátelit. Ani tak nejde o ty usekané prsty, ale spiše psychologický náhled na podstatu ztráty přátelství. Navíc je celé moc pěkně natočené a člověk si může užít nádhernou Irskou ostrovní krajinu. Pokud si jednoduchý divák neztrácej zde čas a pusť si raději Marvel.

Všechno, všude, najednou (2022)

Mišmaš všeho. Tisíce zhovadělých nápadů a film o ničem. Zabité 2h času. Po 1:30 mi bylo zle z těch střihů. Opakování a omýlání děje pořád dokola a natahování horké kaše. Lepší než toho je pustit si na 20m South Park. Jestli bych nějak tento film mohl označit tak je to slátanina asi jako si dát Svíčkovou s řízkem a k tomu grilované kapustičky. 1* dávám za dildo scénu a týpka co padne na kolík :D

Promlčeno (2022)

Film se odehrává pouze na pár lokalitách. Což může na první pohled vypadat velice levně. Zatímco výprava není rozsáhlá, tak kde film rozhodně nešetří je na hercích. Příběh filmu odsýpá a určitě se u plátna nebude nudit. Karty jsou celkem rychle odkryty, ale postupně v rámci příběhu objevujete skutečnou myšlenku filmu tedy o nudu se rozhodně nejedná. Celý film doprovází jazzový podkres v NOIR stylu. Myslím, že film aspiruje na jeden z nelepšících českých filmů v tomto roce.

Poslední závod (2022)

Poslední závod je film ze kterého opravdu a doslova mrazí. Miluji Krkonoše a hory obecně a jejich nebezpečí a zároveň krásu a to v tomto snímku jsem nalezl. Velice se mi líbila postava herce Oldřicha Kaisera – Emerich Rath. Film nezůstal jen u závodu a vypráví mimo jiné i o společenské náladě na začátku 19 století. Škoda jen, že postava Emericha nemá ve filmu větší váhu. Možná o něm bude jednou samostatný film. Tím se dostávám ke stopáži filmu , kde by určitě si film zasloužil trochu natáhnout, aby bylo více prostoru pro rozvedení témat dané doby a lépe zpracované scény událostí v průběhu závodu, které jsou trochu zmatečné. Až článek na reflexu mi dovolil události lépe pochopit. Opět se jedná o aspiranta na film roku a určitě tento film doporučuji si vychutnat v sále a s dobrým zvukem.

Top Gun: Maverick (2022)

Top Gun Maverick je film buď pro milovníky stíhaček a nebo strýčka Sama. Film svým příběhem odkazuje na původní film z roku 1968. Tento snímek jsem neviděl a tak většina četných odkazů mi nic neříkala. Příběh filmu je velmi jednoduchý a v podstatě by se dal přirovnat k nějaké videohře. Sem tam nějaký briefing, sem tam cvičení a sem tam nějaká akce. Často se ve filmu objevuje americké klišé a celkově vyskytuje se zde vše co mají Američani ve filmu rádi – hrdinství , love story, Americký úsměvv a hru na vojáčky. Filmu jsem udělil dvě hvězdičky a to především za zpracování kamery a střihu a za to že jsem u filmu neusnul. Znovu vidět tento snímek bych už nikdy nemusel.

Jedna sekunda (2020)

Velmi zajímavý snímek. Jestli lze o nějakém filmu hovořit jakožto o artovém, tak je to právě tento. Kamera je občas dechberoucí. Záběry z pouště a malé osady Vás nepřestanou nudit. Některé záběry z pokročilého děje mi přišli podobné těm ze začátku děje a jsem zmaten, zda to bylo naschvál a nebo jen nebyl prostor pro jiné prostředí, ale i tak tento snímek má co nabídnout a člověk má nad čím přemýšlet.

C'mon C'mon (2021)

O tomto snímku jsem slyšel vše jen to nejlepší a tím pak přišlo u mě větší zklamání, když jsem snímek ani na podruhé nebyl schopen dokoukat. Snímek se velmi táhne a vleče. Hlavní hrdina filmu Joaquin Phoenix mluví velmi nezajímavě a doslova uspává. Mladý Woody Norman tomu moc nepřidává a spolu s hudbou a nezajímavými záběry po chvílí zabere uspávání hadů a následně přichází na scénu spánek. Celkově díky špatné práci s postavami, střihem a tempem se člověk ztrácí v ději a vlastně ho ten děj ani nezajímá. K postavám si během filmu žádný vztah nevytvoří. Pokud nemůžte doma usnout, tak tento snímek zabere lépe, než kdejaký prášek na spaní.

Svatý pavouk (2022)

Jedná se o zcela obyčejný film. Žádná složitá zápletka a není nad ním moc třeba přemýšlet. Postavy se chovají často iracionálně a člověk si k ním nevytvoří žádný extra vztah. Nejlepší je sám vrah. Smyslel filmu je ukázat Arabskou (ne)kulturu a to jak korupce zasahuje v Íránů do orgánů spravedlnosti. Hlavní slovo má náboženství. Motiv vraha se velmi rychle prokoukne a člověk jen zírá, jaktože vraha ještě někdo nenačapal při činu.

Adam (2019)

Zajímavý film z prostředí Maroka a malé rodinné a poctivé pekárny. První polovina filmu odsýpá a člověk se kochá a baví úžasnou kamerou. Závěr filmu naopak začne spomalovat a trošku uspávat. Za první část by si film zasloužil klidně **** , ale bohužel ten závěr byť se snaží o silné emoční cítění ve mě tyto emoce nevyvolává. Kamera v závěru je pořád úžasná, ale bohužel od tohoto momentu přestávám s postavami sdílet jejich pocity a film mě trošku ztrácí.