• Krátkometrážní

LEGO Star Wars: Sváteční speciál (2020)

Kdysi jsem takové Lego parodie žral, ale z toho už jsem asi trochu vyrostl. To mi však nebránilo v tom abych se u tohohle vánočního speciálu bavil. Je tu spousta odkazů a ikonických scén z celé ságy a líbilo se mi, že Lucasfilm si ze sebe dokáže udělat srandu všemožnýma narážkama na sequelovou trilogii. A když už nic jiného, tak je to milionkrát lepší než původní Holiday Special. Stopáž je dlouhá tak akorát a scéna s Mandalorianem byla hodně povedená. Fajn jednohubka pro fanoušky Star Wars. 6/10.

Ďábel (2020)

Hodně zajímavý film o lidech, kteří berou náboženství až moc vážně. Je těžké uvěřit tomu, že takové věci se fakt dějou. Občas mě až mrazilo. Najde se tu spousta šokujících scén, na které jsem zíral s otevřenou pusou. Všechny dějový linky do sebe postupně krásně zapadají a kvalitě filmu napomáhá taková ne moc příjemná atmosféra šedesátých let. Herecké obsazení nemá chybu. Není tu jediný herec, kterému bych to nežral. Tom Holland má před sebou hodně zářnou kariéru a Bill Skarsgård je taky skvělý. Finále je neskutečně napínavé. Film je sice trochu utahaný, ale to se dá přehlédnout. Jeden z nejlepších filmů tohoto roku. 8/10.

Transformers: Války o Cybertron - Kapitola 1: Obležení (2020) (série)

Není to špatný seriál, ale po pár dílech mi došlo, že je určen hlavně pro dlouholeté fanoušky osmdesátkových Transformerů. Což já nejsem. Je to prostě taková pocta původnímu animáku. Musím ale uznat, že se mi dost líbil ten původní design transformerů a taková ta pochmurná postapokalyptická atmosféra. Děj mě nějak moc neuchvátil a občas jsem se celkem nudil. Animace je dost dobrá. Další kapitoly ale pravděpodobně oželím. 6/10.

Enola Holmesová (2020)

Docela jsem se na film těšil, jsem ale mírně zklamaný. Začátek vypadal hodně slibně a pěkně to odsýpalo, ale po chvíli mě to jednoduše přestalo bavit a bylo mi vlastně jedno jak to dopadne. Film má navíc zbytečně dlouhou stopáž. Stojí ale za to ho vidět, už jenom protože Henry Cavill je perfektní Sherlock. A Millie Bobby Brown je taky super. Pár povedených momentů se tu najde, ale jinak je to čistý průměr, který nenadchne ani neurazí. 6/10.

Palm Springs (2020)

Vcelku pohodová letní komedie. Koncept časové smyčky se mi vždycky strašně líbil (Na hromnice o den více je top). Andy Samberg tu sice hraje stejnou postavu jako vždy, ale vůbec to nevadí. Je to strašný sympaťák. Celé obsazení mě neuvěřitelně bavilo, a přesně to od dobré komedie očekávám. A navíc to má i celkem překvapivé rozuzlení. Nemám moc co vytknout, super zábava! 8/10.

Willoughbyovi (2020)

Hodně zvláštní animák, a to po všech stránkách. Animace je zvláštní, ale přitom skvělá a originální. Humor je občas hodně divný a groteskní, něco na styl SpongeBoba. Někdy je to vtipné, někdy ne. Zápletka je taky celkem neobvyklá a celý film se žene tak strašně rychle dopředu, že jsem skoro ani nestihl postřehnout všechny události. Musím pochválit hudbu a originální znění. Není to nic přelomového, ale je to fajn. A kocour Ricky Gervais je frajer. 6/10.

Vyproštění (2020)

Není to moc originální, ale zato akce je skvělá. Není tak vymazlená jako třeba u Johna Wicka, ale je skvělá. No a scény natočené na jeden záběr jsou fenomenální (třeba v tom autě). Bohužel, I když film není zas tak dlouhý, tak jsem ke konci občas ztrácel pozornost. Každopádně Hemsworth je boží a film určitě splnil účel akčního bijáku. 6/10.

Frčíme (2020)

Povedený dobrodružný animák, ale Pixar to umí i lépe. Dalo se z toho vyždímat mnohem více. Chybělo mi tam víc toho fantasy, víc dobrodružných úkolů a kouzelných stvoření (i když pár dobrých nápadů tam je). Taky je trochu škoda, že film nemá vlastně žadného antagonistu. Ale hlubší myšlenku to má dobrou a postavy jsou super. Animaci se nedá nic vytknout. Hodně se mi líbila hudba a finále bylo skvělé. 7/10.

Žít se sebou (2019) (seriál)

"Zkurvený kredenc." K seriálu mě přivedl můj oblíbenec Paul Rudd, a čekal jsem praštěnou sci-fi komedii. Po pár dílech mi ale došlo že je to vlastně víc drama než komedie. A za to jsem rád. Paul Rudd hraje stejně dobře jako vždy a samozřejmě Paul Rudd taky. Má to zajímavý námět, sympatické postavy a nápaditou hudbu. Je to hodně retrospektivní, což mi přišlo taky super. Epizody jsou dlouhé tak akorát, takže jsem celou minisérii shlédl za dva dny. Občas se to sice trochu táhne, ale stojí to za to. A ten tanec v poslední epizodě byl dokonalý. 8/10.