Willoughbyovi

• Kanada The Willoughbys

Animovaný film o čtyřech dětech, které se potom, co je opustí jejich sobečtí rodiče, učí skloubit svoje staromódní hodnoty s realitou moderního světa. (Netflix)

MejDej

Ani pořádně nedokážu říct proč, ale hodně jsem se bavil. Styl animace mi ze začátku moc neseděl, časem jsem si na to zvykl. Ricky jako vyprávěč/kočka je originální, rodiče jsou super, ale nejlepší jsou dvojčata, vše co řeknou je dokonalé. Škoda jen že se to hodně zpomalí ke konci, slušel by tomu kratší runtime. ()

silentname

"The Willoughbys" je celkom netradičným animovaným filmom. Ak máte záujem, môžete si ho pozrieť na Netflixe. A je super, že aspoň takto prichádzajú nejaké filmové novinky, ktoré mám možnosť si pozrieť. Myslím si, že v rámci animovaných komédií toto celkom dobre funguje. Má to celkom zaujímavé postavy, dobré stop-motion animácie a dobré momentky, ktoré som si užil. Film je dostatočne kreatívny a vie ako má podať svoju tému. Osobne si len neviem predstaviť, že by som to dovolil pozrieť si mojim deťom. Možno keby boli trošku staršie, no neviem si predstaviť mať päťročného alebo sedemročného syna, s ktorým by som si toto pozrel. Myslím si, že by z toho bol celkom zmätený a nevedel čo si o tom myslieť. Má to niekoľko momentov, ktoré sú dokonca celkom temné. A hoci neurobia niekedy ten posledný krok k tomu, aby to bolo vysoko drastické, tak minimálne tie nápady tam sú. A potom som si uvedomil, že to robila Kanada. A všetko dalo viac zmysel. Tam si totiž nezaväzujú tvorcovia ruky nejakými limitmi. Tie majú posunuté trošku ďalej než ich americkí susedia a preto tie filmy potom pôsobia trošku silnejšie. Vedia využiť potenciál toho čo sa im ponúka. A film využíva veľmi dobre aj to, že je animovaný a prináša celkom dobrý humor. Sú tu pasáže kedy to trošku spomalilo a myslím si, že jednotlivé filmové tretiny sú trošku nevyvážené. Robíme jedno, potom prejdeme k druhému, tretiemu a dojdeme k štvrtému a potom piatemu. Nemôžem povedať, že je to nezvládnuté, no rozhodne sa tomu snažili dať trošku veľké množstvo informácií a aj to tak vyzerá. Za pozornosť podľa mňa stojí, no poviem ešte úprimne na záver jedno. Film je maximálne absurdný. Ale vie s tým pracovať. Hodnotenie: B ()

Zombiepod

Vcelku priemerný rodinný animák, ktorému najviac prihráva unikátne a krásne vizuálne prevedenie. Knihu nepoznám, a čo sa príbehu týka, nebolo to pre mňa to pravé. Vtipné to veľmi nebolo, postavy nemali tú správnu šťavu, ktorá robí takéto animáky tým, čím sú. Napriek tomu je film primerane milý a veľmi dobre sa naň pozerá. Pre milovníkov podobného výtvarného štýlu vo filmoch je to fajn jednorazovka. ()

ondraondra

Hodně zvláštní animák, a to po všech stránkách. Animace je zvláštní, ale přitom skvělá a originální. Humor je občas hodně divný a groteskní, něco na styl SpongeBoba. Někdy je to vtipné, někdy ne. Zápletka je taky celkem neobvyklá a celý film se žene tak strašně rychle dopředu, že jsem skoro ani nestihl postřehnout všechny události. Musím pochválit hudbu a originální znění. Není to nic přelomového, ale je to fajn. A kocour Ricky Gervais je frajer. 6/10. ()

JADIM

Tento netradičný Kanadský animák mi svojim dejom, komickým charakterom postáv a celkom "fantasy" vecami a situáciami pripomenul moderné knihy pre deti a mládež, najmä tie od Davida Williamsa, čo sú naozaj dobré knihy. Svojou minimalistickou animáciou to pekne vybočuje z davu a celkom dobre sa na to pozerá. Ten dej však môže po čase pripadať ako preťahovaný a už sa tam začína variť z vody a odhaľovať väčšinou iba to odhalené. Niektoré postavy sú tu doslova zatienené humorom a vyzerajú, akoby to boli roboty vyrábajúce vtipy (niektoré aj vtipné), ale občas vystúpia zo svojho tieňa a na chvíľu sa môžu stať dokonca aj hlavnými postavami. The Willoughbys nie je film, ktorý zaujme každou svojou scénou, ale keby sa o to bezhlavo pokúšal, ako rôzne iné animované "skvosty", tak by to bolo iba horšie. 6/10 (Videné 25.4.2020, CZ dabing) ()

• V pořadu The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (od r. 2014) řekla Alessia Cara, že jedním z její celoživotních snů je nadabovat nějakou roli v animovaném filmu. Producenti tohoto filmu viděli rozhovor a okamžitě ji kontaktovali. (ČSFD)