walik

walik

• 3.3.2018  22:49
    Nikdys nebyl (2017)

Chlap co jde a mlátí kladivem do lidí aby zchránil malou holku. Bez širších souvislostí a bez pozadí. Pro mě to nemělo žádnou hloubku. Asi dobrá akce, herci, režije, kamera i zvuk. Dobré na odreagování po celodením stresu, ale jinak to bylo o ničem. => 45%

• 12.2.2018  15:30

Velice hezký film. Nabízí více než jen známou pohádku. Má to hloubku i šířku. ... Ani po dlouhé době nic výstižnějšího nenapíšu. Prostě je tam něco, co nedokážu pojmenovat, ale silně to na mě zapůsobilo.

• 12.2.2018  15:17

Čistokrevná detektivka se zajímavým námětem provedená v originální animaci. V jádru velice hezký film. Ale ke konci už jsem koukal na hodinky, kdy už to skončí - možná pro to že mě detektivky zas až tak moc neberou. Kdyby to bylo o 20-30 minut kratší dám o hvězdu více. :)

• 1.2.2018  23:29
    Potvora (2017)

Už nikdy nebudu vidět krásné holky stejným způsobem jako dříve. :-) PS: "Potvora" je podle mého zavádějící název. "Potvůrka" by bylo výstižnější. :-) Ale na druhou stranu na tyto věci mám sníženou citlivost vnímání, tak nevím.

• 1.2.2018  23:06

Disneyovská písničková klasika. Milá kombinace hraného filmu s počítačem animovanými obživlými předměty. Hezký a výpravný film o Svícnu a Konvičce. - - - - Ano, přesně tak. Film o svícnu a konvičce (mimochodem ty si člověk nemůže neoblíbit). Kráska byla pouze vedlejší postava, i když jinak v pohodě. Stejně jako vedlejší postava byl i Zvíře, který zde vypadal jak přerostlý plyšák k pomazlení spíše než hrůzu nahánějící netvor, což pro mě rozhodně v pohodě nebylo. Američané, kteří v posledních letech už neznají míru, tím zabíjí celou původní pointu příběhu a nahrazují ji jinou pointou zprostředkovanou obživlým inventářem zámku (taky dobrá, ale ne co jsem čekal). - - - - Film je sám osobě celkem hezký ale snižuji hodnocení kvůli několika zklamáním. Pokud někdo chce vidět opravdovou krásku a zvíře tak doporučuji českou verzi z 1971 nebo Francouzsko-Německou z 2014. Ale pokud na tom nesejde, tak tento film doporučuji. PS: Písničky byly hezké ale neoslovily mě a sklouzly jen tak po povrchu. - - - - [Pro: Opravdu hezký film i příběh s kombinací hraného filmu a PC animace / Proti: Zklamání ve formě názvu filmu (kráska a zvíře jen vedlejší postavy). Zklamání ve formě přerostlého plyšáka k pomazlení místo netvora]

• 1.2.2018  23:01

Tak trochu jak od Coena. Lidské soužití v maloměstské absurditě prostoupené pozitivní silou charakteru. A to celé smotané tak nějak dohromady jak to život má ve zvyku. Já jsem se skvěle bavil.

• 1.2.2018  22:58
    Coco (2017)

Krásný animák o lásce k hudbě a o rodinné soudržnosti až za hrob.

• 1.2.2018  22:52

Natolik zábavné a zajímavé (z mého pohledu muže), že tomu dokážu odpustit i pár nedokonalostí.

• 1.2.2018  22:48
    Nemilovaní (2017)

Lidský nezájem, chlad až do morku kostí. Když nechcete děti, tak si je prosím nepořizujte. Děkuji.

• 1.2.2018  22:45

Woody Allen, zajímavý i když ne originální námět a příjemný vizuální zážitek s dobrými herci v prostředí 50-tých let mě nalákali na tento film. Kromě samotného Woody Allena mě to vlastně ani moc nezklamalo. - - - - Proč to zklamání? Vypadalo to jako by Woody Allen roli Ginny psal pro sebe v obvyklém stylu (věčně nespokojené a ufňukané tintítko) a nedošlo mu že on sám roli Ginny hrát nemůže. U Woodyho tento styl mohl být humorný ale ke Kate Winslet mi to nesedělo. - - - - Pak tu je několik málo samoúčelných proslovů, kdy se herec postaví doprostřed místnosti a pronese několik příliš dlouhých frází co se tak říkají (proto tam přece přišel) a pak zase odejde. Tyto proslovy sice souvisejí s danou situací ale přišlo mi to jaksi umělé. Tak ty mě také neuchvátily. - - - - Lidé kolem i já jsme se občas smáli tak to asi nebylo špatné. Bohužel mě rušilo že jsem viděl tolik Woodyho filmů a nedokázal jsem ho nevidět za postavou Ginny - což je naprosto ujeté. :-) - - - - Mé hodnocení je příliš nízké ale vyšší hodnocení by bylo nespravedlivé vůči ostatním filmům které jsem takto již ohodnotil. [Pro: synáček věčný pyroman / Proti: ufňukánek Woody v těle Kate Winslet]

• 1.2.2018  22:38

Kdysi tento film pro mě byl velikým zklamáním. Pro kontrolu jsem se na něj kouknul po letech znova a jsem stejného názoru. Asi by to mohla být skvělá parodie ale předvedený způsob mě neoslovil. Spíše než souvislý film mi to přišlo jako nesouvislý sled povrchních monologů. Herci se u toho zřejmě bavily (já na jejich místě bych si to asi užíval), ale jako diváka mě to neoslovilo až na pár dobrých okamžiků. Dobrý námět s pochybným provedením. ... A možná jsem jen nepochopil že to měla být parodie nejen na sci-fi film ale i parodie na herectví a na režii .. to pak jo. :-) [Pro: parodie / Proti: nepovedená]

• 1.2.2018  22:28

Kouzelný film o citovém provázání reálného a myšlenkového světa a že nic není nenormální. ... I když .... ;-)

• 1.2.2018  22:26

Krásný, pohodový film o různých podobách lásky. Asi každý se má příležitost najít v některé ze situací ve filmu. ... Snad až na snový výlet do Ameriky. Má tak někdo kliku. :-) [Pro: život a optimismus / Proti: klamavá reklama na dívky v USA :-)]

• 1.2.2018  22:21

Tento film je zajímavý náhled do lidských duší. Máte přání? Opravdu si ho nedokážete splnit sami? A koho jste pro to ochotni obětovat? ... A také si dávejte pozor co si přejete, protože by se vám to mohlo splnit. :-)

• 1.2.2018  22:19
    Thelma (2017)

Jak může vzniknout nebo se projevit čarodějka v dnešní době? Mohou být čarodějky hodné? A jak se to pozná? A co je horší - Zlá čarodějka nebo člověk který ubližuje jinému člověku ve jménu "dobra"? A je to všechno trvalý stav nebo se to může časem změnit? Skvělý film o normální holce která právě objevuje že není tak úplně normální.