Vítězové (1985)

Asi tak na jedno shlédnutí. Film nepobaví, ale ani nijak zvlášť neurazí. Jen je zoufale neoriginální. Tři hvězdy jsou akorát.

Tropická bouře (2008)

Začátek je neuvěřitelný a já se řezal smíchy jako malej kluk. Pak to začalo ztácet dech a už ho to nenašlo. Obrovská škoda, ale ze všeho nejlepší byl Cruise. Jinak je to šílená a hlavně neuvěřitelně nekorektní záležitost. Dost velká škoda je, že tenhle film zapadl.

To (1990) (TV film)

Tak jsem shlédl TO ve filmové podobě. A jsem lehce zklamán, doufal jsem že to bude strašidelnější a pro jistotu si nachystal náhradní spodní prádlo. (Uvažoval jsem, že bych si ke sledování sedl na záchod s notebookem, ale nedosáhl mi kabel a prodlužku nemám.) Nakonec to bylo v pohodě, ale Pennywise je opravdu hororový sám o sobě :D. Takže je to adaptace poměrně slušná a zdařilá. Scénarísti se s tím poprali zodpovědně, ale já asi prvně budu čumět na filmy a pak budu číst knihy ušetřím si zklamání. A za sebe můžu film doporučit. (Připravdte se na to, že ten devadesátkový dabing je příšerný). Jo a ten pedo gangbang taky nečekejte :D Pennywise – znamená to něco v americké angličtině? Je to nějaký slangový pojem nebo idiom? A nebo je to jen vymyšlené jméno?

Doktor Živago (2002) (TV film)

Olomouc není Moskva a Tatry nejsou Ural. Převážná většina uličkových scén je z Olomouce, z Prahy je pak akorát nádraží. Není to úplně marné, ale ruskou látku musí točit Rus, protože nikdo jiný než širá duše, širé duši nerozumí! A hlavně by tomu slušel mnohem větší rozpočet, takhle ty válečné scény působí, jako bitva na pískovišti. Tímhle jsem na nějakou dobu ukojil touhu své manželky na romantické filmy a můžeme se zase věnovat akčním filmům. (Opravdu je romantické když se hlavní hrdina vysere na manželku co jí právě udělal dítě a uteče za jinou? To je romantika co ženy chtějí? Poserte mě jestli tomu rozumím....)

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

V pohodě, konečně akčňák který dává smysl a funguje v něm logika. Škoda, že ty strašně velký odhalení jsem dělal ještě před Jackem a že si ráno už moc nepamatuju...

Brutal Relax (2010)

Naprostá GORE úleťárna, ale za ty fotky na konci si to zaslouží aspoň tři hvězdy :D A já se zase ujistil, že svět je plnej bláznů

Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

Docela v pohodě, ale scénář je místy vyloženě přiblblý až hanba. Což je škoda, ale zase to vynahrazujé dokonalé mariňácké kozy :D

Světová válka Z (2013)

Vezměte Boyleových 28 dní a hoď te to do hrnce. K tomu přihoďte Piťťáka, dolejte pěknejch pár milionů a zamíchejte. Nakonec k tomu přidejte asi tak stránku předlohy na jejíž adaptaci si film hraje a máte výsledek. Ano je to v pohodě, má to koule a u některých scén jsem jen tajil dech, ale bohužel se to neobešlo bez lapsů, které jsou opět zbytečné a zamrzí. Na poli zombiáren je to slušný kus, ale na poli knižních adaptací to selhává na celé čáře a jde to taranem proti předloze. Navíc to co mi film prezentuje nejsou zombie, ale Boyleho vzteklinové obludy. A poslední výtka: U zombie hororu by to chtělo aspoň trochu krve, tady se maskrují milióny a krve by vyšlo asi tak na decák. Tři hvězdy za to, že si to hraje na něco, čím to není!

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Už druhý den jsem si nepamatoval pořádně konec. :D Ale jinak je to totálně pošahaná sranda. A nejkrutější je Jeníček. Asi tak na jedno podívání to stačí, ale na víc to není...

Zátaras (1997) (TV film)

Jé tady se to zase hemží intelektuálama. Mě to bavilo. TV produkce už vyplivla mnohem horší srance než je tohle.