Červený trpaslík - Série 11 (2016) (série)

Velmi diskutabilní série. Některé díly se mi zdály průměrné, ale zase ty další mi přišly naprosto bezva. Doug Naylor se zde snaží zavzpomínat na staré dobré časy a podle mě se mu to i dost daří. Zlatý dvacátý? Důstojník Rimmer? Džin z lahve? To byly fakt dobrý díly, ale to ostatní mi přišlo jako výplň aby ta série byla kompletní. Rozhodně se mi to líbí o něco víc než 10. série protože se tu tvůrci opravdu vyřádili co se týče kreativity. Více vtipů (které mají taky větší efekt, když se umí ve správný moment použít), líp napsaný scénář a možná i lepší lokality. Nemůžu si pomoc, ale fakt to na mě udělalo celkem dojem. Jsem zvědavej jak se tvůrci vypořádají s (doposud) finální sérií. (80%)

Paranormal Activity 3 (2011)

Tomu co dělalo první dva díly nadprůměrnými horory řekli režiséři rozhodné ne, protože jak se zdá termíny atmosféra a moment překvapení jejich uším zrovna nelahodí. Co se týče příběhu, vypadalo to spíš jako parodie na dobrý scénář. Ty holky jsou tak hrozně nesympatický, že vám je prostě úplně ukradený jestli se jim něco stane nebo ne (to samý i s tou ženskou a jejím přítelem). Je to celý divný, nelogický a vtíravý. Trapně se to snaží celou dobu u diváka vyvolat strach jedním a tím samým způsobem. (25%)

Paranormal Activity 2 (2010)

Musím říct, že jsem čekal že to bude lepší než jednička. Čekal jsem trochu víc atmosféry a možná trochu brutality. V podstatě je to taková trochu horší kopie jedničky. Podle mě by to mohlo dopadnout mnohem líp, kdyby se ta duchařina stupňovala a ne aby to zůstalo na tom samým levelu až do konce (kterej jsem mimochodem čekal mnohem lepší, vzhledem k tomu jak dobře končila jednička). Myslím ale, že se to ještě dost obstojně drží za polovinou hranice kvality a že ty hovna mě ještě teprve čekají, takže hodnocení 3* je podle mě zasloužené. (65%)

Hostel (2005)

Pro všechny co neví nic o žánru hororu - existují subžánry, které nejsou pro každého :)

Osvícení (1997) (TV film)

|přečtena kniha|- Nebudu zde srovnávat osmdesátkovou a devadesátkovou verzi. Hlavně je nutno podotknout, že zatímco Kubrickova verze se s knihou shoduje pouze v pramála věcech, zde je to naprostá kopie. Jinak v tom rozdíl nevidím a chápu proč má tuto verzi King radši. Prostě chce, aby adaptace jeho knihy byla přesná. I když tu starší verzi mám přece jen radši :)

Letní tábor hrůzy (1983)

Jen málo hororů mě bavilo tolik, jako Sleepaway Camp. Ten konec? Masterpiece.

Desperado (1995)

Pro mne teda velký zklamání... Nechápu co na tom všichni vidí. Celý film je v podstatě jenom o střílení a spoustě krvi. Jasně, netvrdím, že podobné snímky mě již někdy v minulosti neoslovili, ale tohle mi přijde scénáristicky opravdu podprůměrný. Jediný co se dá vyzdvihnout jsou hlášky a některé momenty (které jsou dobře zpracovány buď stylem natočení nebo prostě něčím jiným). Bez tohoto typu filmu se dokážu docela dobře obejít.

Jak se budí princezny (1977)

Film jsem viděl už jako malý. Dlouho jsem ho neviděl. Ale co musím po těch letech uznat je to, že tohle je legenda mezi českými pohádkami. Nejlepší Matějovy hlášky :)