Vlak plný peněz (1995)

Vcelku nudný film. Tuctový řadový devadesátkový akčňák, nic víc, nic míň. Není to špatný, není to dobrý. Je to prostě nijaký. (45%)

JoJova prazvláštní dobrodružství - Phantom Blood/Battle Tendency (2012) (série)

Tak jsem viděl první sérii memefestu jménem JoJo´s bizzare adventures. Je to dost zvláštní anime. Ve svý podstatě je to odpad, ale vlastně něco naprosto geniálního. Ta práce z barvama a ta animace po konci Phantom Blood je fakt něco. Věřím, že další série dovedou JoJa na ještě vyšší úroveň. Jak scénáristicky, tak animačně. Hlavní problém tohohle seriálu je ten, že prostě nevydržíte na něj koukat "v maratonu". V zásadě je to tak stupidní, že bych se nedivil vašemu dropu, o kterým jsem taky asi tak třikrát uvažoval. Něco mě u toho ale drželo, fajn hudba, pár badass scén a taky to jakej je Joseph idiot. Párkrát jsem se u toho opravdu upřímně zasmál. Mám k tomu teď takovej zvláštní vztah, klidně bych tomu dal 4*, ale vím, že tenhle seriál má v budoucnu mnohem na víc, takže menší rezerva. Určitě v tom budu někdy časem pokračovat, ale dám si předtím delší pauzu. (60%)

Nikdo (2021)

Tak tohle byla fakt jízda. Něco, co je několik mil před Johnem Wickem a jemu podobným filmům, ačkoliv se zase tolik neliší. Teď mě opravdu mrzí, že jsem si na Nobody nestihl zajít do kina, protože bych trnutím seděl na kraji sedadla. K Bobovi mám od Breaking Bad velmi dobrý vztah a to se taky nadále nemění, spíše se to ještě prohlubuje. Tenhle film je prostě to, co od akční řežby chcete - hodně krve, brutální scény na kameru, elegance a charisma. Skvělá hudba, i když je tisíckrát oposlouchaná, tak si zde ospravedlnila svou existenci, protože nikdy jsem u poslechu Armstrongova ,,What a wonderful world" neměl takovej pocit jako tady. Důkaz, že se solidní akční filmy o vedení války jednoho človeka proti mafii se stále točí. (90%)

Red Notice (2021)

Klasická Netflixovka vytvořená pro jedno zhlédnutí. Pokud hledáte něco bez jakýkoliv hloubky a chcete jenom zabít večer tak why not. Je to plný momentů kdy si řeknete, že filmaři asi vynechali na střední škole fyziku nebo že ten green screen bije do očí a působí naprosto odporně, ale pokud jste do toho už šli se stejným očekáváním jako já, tak vám to bude úplně jedno. Já od Red Notice dostal přesně to, co jsem očekával. Občas vtipnou komedii, která sází na hlavní tři hvězdy a o který si druhej den budete sotva pamatovat název. Ale neříkám nic, párkrát jsem se zasmál a mám docela rád Ryana Reynoldse. Na volnej večer ušlo. (55%)

Wonder Woman (2017)

Navzdory mému hodnocení musím říct, že mě film mile překvapil. Po zklamáních typu BvS nebo JL je to velmi příjemná změna. Začne to sice dobře, ale potom se to neskutečným způsobem vleče. Řekl bych, že od začátku až po část kdy Diana poprvý uvidí hrůzy války je to celkem nadprůměrná akční záležitost, která zabaví a rozhodně neurazí. Následně se ale ukáže jak je Diana overpower a začne to bejt klasická akční výplachovka, u níž jde jakákoliv sympatie s hlavními hrdiny do hajzlu. WW je rozhodně kvalitní záležitost na poli DC filmů, jen je škoda, že to tvůrci nedotáhli do konce. (55%)

Týpci a zbraně (2016)

Proč musí vždycky Jonah Hill hrát takovýho sráče? :) Rozhodně nejsem zklamanej. War Dogs jede podle takový šablony typický pro životopisný dramata. Začne to: ,,jsem chudej, vyhodili mě ze školy a teď mě vyráží z každý práce", pokračuje to: ,,jsem na vrcholu, teď vydělávám za den to co bych jako masér vydělával za rok" a končí to vyšetřováním FBI. Nestěžuju si. Ten film mě opravdu bavil. Má to pointu, dobrej casting a když jsem se na to koukal nemohl jsem odtrhnout oči od monitoru. Můj jedinej problém s War Dogs je, jak je strašně předvídatelnej. Kolikrát jsem přesně věděl, co se během pár sekund stane. Působí to na mě jako takovej horší brácha Vlka z Wall street (možná je to taky tím, že zde hraje Hill a stejně jako ve Vlkovi si chce krýt vlastní prdel a všechny ojebat). Co se týče humoru jsem příjemně překvapen, že ho tu moc není. Když chcete natočit dramatickej příběh o vrcholu a následovným pádu, nemůžete do toho cpát vtipy a humor obecně. Překvapilo mě, že zde měl Cooper jenom takovou vedlejší roli. Myslím ale, že je to v tomhle případě dobře, nechal tak vyniknout Milese Tellera, který jak jde vidět má talent. (75%)

Krvavá laguna (2007)

No, čekal jsem teda něco víc. Absolutně jsem u toho nemohl udržet pozornost, protože se tam vlastně děje furt to samý. Ani to nebylo atmosferický, jak se film původně tvářil. Vždycky, když to vypadalo na nějaký vzrůšo tak se to najednou celý pokazilo (např. scéna kdy krokodýl vykoukne z vody a začne hrát ta dramatická hudba). Na druhou stranu to na mě působilo tak nějak nepříjemně (v tom dobrém slova smyslu). Nikdy nevíte co se pod tou vodou odehrává a i ty záběry pod hladinou vypadaly dobře. Já prostě miluju scény, který se odehrávají pod vodou nebo ve vodě a to jedna z mála věcí co se tomuhle snímku opravdu povedla. Dá se na to koukat, ale znova bych do toho asi nešel. (40%)

Hostel II (2007)

Eli, opět se ti to povedlo. Už jednička se pro mě stala milníkem exploitation žánru, ale tohle je ještě o level výš. Nejen, že je to ještě o chlup brutálnější a napínavější, ale ještě to má skvělou hudbu a přesně tak to mám rád. Má to pár slušných scén jako např. scéna s tou ženskou a kosou byl super nápad, nebo ten konec (ten byl hodně působivej). Hodně mě překvapilo to Deodatovo kanibalský cameo, z toho jsem měl takovou radost, že jsem se musel usmát. Co se týče hlavních představitelek, asi nemám výhrady (i když mi možná víc sedlo to chlapský trio). Je celkem škoda, že se ke trojce už Roth nevrátil. Už není zdaleka tak atmosférická a výjimečná jako I. a II. díl. Nakonec tu mám ještě malou radu: pokud nejste obeznámeni se základními druhy hororového žánru, tak se na tenhle film ani nedívejte. (100%)

Ženy od hluboké řeky (1981)

Já jsem velmi příjemně překvapen. Asi začínám mít kanibalský horory v oblibě. O inspiraci Deodatem a jeho o rok staršíma Kanibalama není pochyb (např. prolínání scén mezi junglí a New Yorkem, příběh nebo neustále se opakující silný soundtrack, který tomu dodává neuvěřitelnou atmosféru). Tvůrci se možná až moc snažili zaujmout explicitními scénami, ale to mně nijak nevadí. Má to pár opravdu skvělých scén např. ten flashback a vlastně vysvětlení toho proč domorodci nesnáší bílí nebo když se schyluje k uříznutí hlavy toho agresivního týpka. Dneska tenhle snímek asi už moc lidí řešit nebude, ale co se týče mě, je to jeden z těch lepších (nadprůměrných) hororů o kanibalech. (75%)