Red (2010)

Čekal jsem trochu s obavami, co se z tohoto filmu vyklube, ale mohu s klidem říci, že to co Schwentke předvedl je skutečně impozantní! Výběr herců samozřejmě přitáhne diváky - Malkovich exceluje a Willis jako neohrožený zabiják nijak nezaostává - totálně dokonalá je scéna, kdy vystupuje z právě nabouraného vozu. Sice je postupem času již celkem brzy jasné, jak to vše dopadne, ale postupné rozrůstání "staré party" děj perfektně graduje a navozuje tu pravou atmosféru ... a to včetně Beckova soundtracku, který také kladně přispívá. Nic naplat, doufám, že pokračování bude stejně kvalitní.

Pavouci z vesmíru (2010)

Viděl bych to bez potíží na takových 65%. Nemám zase pocit, že by herci byli debilní jak se tu píše - btw nejde o nějaký herecký výkony, ale že by uvažovali jak malý děti, to zase NE. Spíše začátku chybí pointa, proto také hodnocení dolů. V podstatě jsem za celej film nepochytil myšlenku, proč ti "aliens" dělají co dělají (no samo se taky asi snaží o vyhlazení našeho druhu, nicméně to by byla pointa katastrofální). Na filmu je sic vidět, že se jedná o "B"-čkovej projekt, nicméně efekty jsou vážně cool a hudba taky ujde. Film navíc až na pár momentů není tak předvídatelnej jako většina počinů poslední doby - samo hovořím komplexně, když už vidím puštěnej plyn, tak mi dojde, že celej byt půjde do luftu ;-). Bratry Strauseovi bych kvůli tomuto filmu rozhodně nekritizoval a také tak nečiním, protože tento film je jistě mnohem zajímavější a lepší než AvsP Requiem. Jsem v pravdě docela zvědav, s čím nás překvapí příště...

Repo Men (2010)

Dobrý až do konce ... teda minimálně do toho momentu, co jsem si myslel, že je konec. Konec nastal až pak, a já si uvědomil (přestože jsem si dokonce pro sebe zamumlal "M5" - zasvěcení pochopí), že konec je zbytečně překombinovanej jenom kvůli tomu, aby to nebylo tak "všední". To bylo snad poprvé, kdy mě blesklo hlavou, jak by to celé mohlo taky dopadnout - měl jsem pravdu, a fakt mě to sralo. Kdyby to končilo dle prvních dispozic, celý film by pobral logiku a lidstvo se zbavilo společnosti žijící z utrpení druhých (i když upřímně řečeno, takových společností je dnes taky dost - pojišťovny, exekutoři, vláda, komerční televize ... hospody). Na tohle jsem se díky Lawovi a žánru hodně těšil a film mě celkem zklamal ... a přitom jenom závěrem. Jude ale nezklamal, takže jeho fandům určitě doporučuji - to je jedno z mála pozitiv. 70%

Benga v záloze (2010)

!!! SPOILERS !!! Tak tohle jsem fakt dokoukal jenom do toho skoku ze střechy - obsadit dva vynikající herce a nechat je potupně chcípnout naprosto podřadnou smrtí po pár minutách je dost i na McKaye, přestože se jedná o komedii. Víc k tomu ani nemám co říct, protože něco tak stupidního jsem fakt nečekal - ne každej trapas je vtipnej. Bejt to jenom Jackson a Johnson (The Rock), mohlo to bejt good, protože Rock komedie (nejen) hrát umí, a Jackson umí hrát cokoliv ... over.

Expendables: Postradatelní (2010)

Nutno dodat, že Sly dokáže točit. Todle je ukázkovej výlet do akčních filmů osmdesátých let, s jednou významnou změnou ... no vlastně se dvěma. V osmdesátých letech se nedalo zdemolovat tolik věcí, protože na to prostě nebyly prachy, to zaprvné, a zadruhé jenom málo kdo by si v té době mohl dovolit obsadit tolik hvězdných jmen do jednoho filmu (snad kromě Dolpha Lundgrena, kterej je v mých očích dosti "béčkovej" se svými výkony - celkově, nejen zde). Zaručuju vám, že tu hodinku a půl rozhodně nudit nebudete, jelikož děj odsejpá a o akci není nouze - navíc drsňácké hlasy Slye a Stathama se neomrzí ;).

Dračí války (2007)

No, tak je třeba tady to hodnocení trošku "rozčísnout". D-War rozhodně není špatný film, a to ani po stránce příběhu. Je nutno si uvědomit, že se jedná o legendu, a dle toho je celý projekt laděn - a celkem zdařile. Co se týče efektů, tak ty nejsou špatné vůbec. První záběr na obřího hada v moři mohl doznat lepšího zpracování, ovšem pak se to lepší od záběru k záběru - akce ve městě je strhující a oku lahodící, o závěrečném boji ani nemluvím! Na to, že se jedná o korejský film, si užijete slušnou filmovou zábavu. Oba dva hrdinové hrají tak nějak na průměrné úrovni, tudíž se to dá vydržet. Text distributora je silně zavádějící, protože ani jeden z protagonistů se skutečně nesnaží zachránit L.A., ale spíše si hledí rychle z něj zmizet. Osobně dávám 70% a myslím, že zcela oprávněně - slušně jsem se bavil.

Trestní zákon (1988)

Tak tohle je chuťovka z "právnického" prostředí. V uvozovkách to píšu z toho důvodu, že právo je pouze jedna část promyšlené dějové linie filmu, jelikož v první řadě jde o vztah hlavní dvojice. Oldam na plátně "válel" vždycky, a tady tomu není jinak, Bacon navíc svoji roli masového vraha zvládá také bravůrně, a tudíž po herecké stránce hlavních protagonistů není snímku co vytknout. Ke kladům bych také přidal skutečnost, že se zde mísí (a to skutečně viditelně) několik žánrů, od drama, přes "horor", až po krimi. Jediným viditelným záporem je skutečnost, že měla produkce investovat více peněz do vedlejších rolí, jelikož tam to dost skřípe (snad kromě Karen Young - ve filmu Ellen Faulkner) - na konci jsem se u "balkónové" scény (střelba policistky) musel skoro držet za hlavu. Jinak film ale SUPER, takových bych uvítal více. 85%

Trade (2007)

Sakra dobrej film s pro mě celkem jediným podstatným záporem (tedy pominu-li konec). Já osobně tedy nevím, ale ukažme si modelovou situaci ... Jste uneseni, trýzneni a mučeni, a pak se Vám najednou naskytne šance k útěku, kdy se dostanete do ulice plné lidí, kde je možno se schovat či upozornit ostatní na vlastní situaci ještě předtím, než se k Vám únosci znovu dostanou --- vážně byste místo toho šli volat domů? To tedy jenom tak na okraj, jelikož jsem v ten moment myslel, že mě asi "vomejou". Jinak to celkem dobře vystihuje problematiku "druhé tváře Mexika", to zase jo. Nepřipadalo mi to tedy tak drsný, jak se tady v mnoha komentářích presentuje - jde spíše o to, že je to podáno tak, aby to působilo na psychiku člověka, ovšem drsné scény jako takové ve filmu v podstatě nejsou. Nutno dodat, že po všech tvůrčích stránkách je film zvládnut celkem bravůrně, a tímto je tedy potřeba vzdát Kreuzpaintnerovi hold. Osobně mohu film pouze doporučit (pokud se povznesete nad "modelovkou" v úvodu mého komentáře) - jenom tak dál...

Tekken (2010)

No tak jako dobrý no. Když nad tím ale tak přemýšlím, tak pro to dobrý nemám moc podstatných jmen, ke kterým bych jej přiřadil. Jon Foo - dobrej zápasník, a do budoucna s ním asi musíme počítat, jelikož v tomto směru si to diktuje. Kelly Overton - dobrá postava, do budoucna bych s ní nejradši počítal do postele, ale to nejspíš neklapne - nicméně se na ni prostě dobře kouká, a to ku*va dobře. Tím jsem bohužel s těmi superlativy asi skončil ... no, jestě bych se nestyděl napsat, že se celkem dobře koukalo na souboje (až na pár výjimek). Dějově samozřejmě totální sra*ka, ale to se snad ani jinak nedá čekat. Když jsem zjistil, že natočili Tekken film, těšil jsem se samo na Ninu Williams, která i ve hře vypadá jako Bohyně ... ne snad, že by tady vypadala špatně, ale Dwight z ní udělal děvku první kategorie, co se jednou nechá porazit od Christie (Kelly), a ke všemu navíc ještě nevypadá tak, jako ve hře (má na sobě sic nějakej fialovej "komplet", nicméně podoba kde nic tu nic). Hlavní postavy se z filmu nějak ztratily - hlavně pak Xiaoyu, kterážto vypadá ve hře taky libově, ale ve filmu se neobjeví, což je prostě škoda. Konec navíc přímo bije do očí plánovaným pokračováním, ovšem po tomhle fiasku tedy nevím, jestli na to někdo sebere ještě odvahu a finance. Doma na compu nebo TV odbrý, ale vysolit za DVD, to bych se radši postavil do tý arény taky... Nemůžu si pomoct, ale Japonsko je v tý koprodukci podle mě napsaný jenom proto, že je to natočený podle japonský hry.

Muž ve stínu (2010)

Vynikající film s - bohužel - předvídatelným dějem. Divák získá v první polovině určitý pocit o tom, jak by to celé mohlo být, a ono to skutečně i tak je, přestože se jej dějové vývrtky snaží tu a tam svést na špatnou cestu. Obsazení Olivie Williams do role Ruth bych v tomto případě považoval za diskutabilní a možná i riskantní, nicméně určitě ne špatné (snad pro někoho). Ewan McGregor dokáže zahrát v podstatě cokoliv, a i když zde nepředvádí nejlepší výkon své kariéry, určitě přesahuje běžný průměr. Co se týče filmové stránky celého tohoto počinu, je Muž ve stínu mistrně střižen a natočen - to nejdůležitější je ovšem ona všudypřítomná "mrazivá" atmosféra v okolních scenériích, ať už je to počasím, pustou krajinou nebo i pocitem z ostrova jako takového. Konspiračních témat je sice napříč filmovým plátnem mnoho, nicméně většina nestojí ani za povšimnutí - narozdíl od toho snímku. Roman Polanski opět předvedl, že je mistrem svého oboru!