Hra na oliheň: Výzva (2023) (pořad)

Moje chyba byla, že jsem automaticky předpokládal, že se jedná o pokračování původního díla, a tudíž mě hned nenapadlo, že je to USA odvar pro tamní debily. Rozhodl jsem se to nakonec dokoukat, ale prostě jsem to ani tak nedal - faktem zůstává, že na něco se koukat dá a na něco se koukat nedá - k tomu patří zejména žvásty účastníků o tom, jak jsou vlastně super, což je ryze americká vlastnosti, jelikož si tam každý myslí, jak je krásnej a chytrej, přestože je ošklivej idiot, nicméně to holt souvisí s výchovou. A důvod nízkého hodnocení je jasný, protože "když nejde o život, jde o hovno", a přesně tohle dělá z jednoho skoro kultovní seriál a z druhého téměř odpad s osobním hodnocením 35%.

Záhadný lovec (2020) (seriál)

První dva díly jsem musel vyloženě přežít, protože takovou snůšku nesmyslů a špatného řemesla jsem už dlouho neviděl - na JK velmi, velmi slabé, a většinu děje jsem "přetočil". Třetí jsem vzal také zrychleně, nicméně už to bylo celkem k přežití a zlom nastává někde u pátého, kde už člověka dokonce i zajímá, o čem že to vlastně je. MÍNUS je jednoznačně kamera a střih, tudíž z rádoby bojových scén má člověk houby. PLUS je nápad, a to jak námětem, tak občas i provedením (FPS bitka). Celkově uvidíme jak dále, ale osobně myslím, že nynějších cca 65-70 procent zůstane beze změn. PS: Hodnocení platí pro první sérii, druhá je totiž MNOHEM slabší - převážně kvůli novému členovi týmu! Celkově 55%.

Americká štvanice: Útok na Bostonský maraton (2023) (seriál)

Vynikající dokument, vypovídající, jako spousta jiných dokumentů na NF, o neschopnosti a nekompetentnosti amerických policejních složek. Tyto jsou schopny vystřílet v obydlené oblasti skoro 400 kulek naprosto bez důvodu, a ohrozit tím stovky nevinných lidí. A aby toho nebylo málo, v konečně fázi jim společnost ještě tleská, zpívá a všichni mavaji vlajkami jako magoři a vykřikují "USA". Člověka to pouze utvrdí v názoru, že většina obyvatel tohoto národa nemá tušení, co se jim děje přímo pod nosem. A ty jejich proslovy na veřejnosti, to je vážně k zblití. Jistě, použití bomb při maratonu je nestoudné a zavrženíhodné, nicméně je to ničím v porovnání s tím, co se v této zemi děje, a jak se vláda chová k menšinám (všichni víme, jak to má černošská komunita). Nejdříve jednají než se ptají, a pak se reakcím diví. Všem na světě by chtěli radit, ale nejsou schopni si zamést před vlastním prahem. Ano, je třeba osvobodit všechny, co sedí na nerostné bohatství, a že je to na území jiného státu, to už zase tak nevadí. Nikdy nezapomenu tu legendární hlášku "udělali jsme tu několik vrtů, a patrně je tu ohrožená demokracie" - to myslím hovoří za vše. Závěrem zase Amerika (a Boston) oslavuje sama sebe, opravdu překvapení.

Nezvěstní: Závod s časem (2023) (seriál) odpad!

Tohle rozhodně nemá s policejní prací nic společného. Technický tým nikdy neohledává místo činu, policejní paničky středního věku prohledávají oblast, na všechno sahají rukama, fotí to mobilem a tím si i v případě potřeby svítí, prostě katastrofa! Jenom ty chyby by vydaly na několik stránek, takže to přeskočím rovnou k tomu podstatnému - viděl jsem pouze jeden díl, a i to bylo utrpení... Hodnocení ODPAD jsem dal asi jednou (vždy se snažím najít pozitivum), tudíž si dokážete představit, jak špatné to musí být.

Nemocniční playlist (2020) (seriál)

Co na tom ostatní vidí přirozeného a bez přehánění skutečně nechápu. Zatím to vypadá, že zvladnu 2 díly a konec. Přirozené a bez přehánění korejské seriály s jejich emocemi vážně nejsou, a mnohdy mi to nevadí, nicméně zde je to až otravné. EDIT: Pokud člověk přetrpí první a část druhého dílu, jde nakonec o povedený počin, který si dobré hodnocení zaslouží - 90 %.

Letecké katastrofy - Smrtící klesání (2019) (epizoda)

Ehm, klesání rychlostí 210m za vteřinu? To u toho dabingu nikdo nepřemýšlí? Tyto údaje jsou vždy za minutu, nemluvě o tom, že taková hodnota odpovídá rychlosti zhruba 750km/h kolmo dolů! Hodnocení dobré, protože ti není chyba autorů, nicméně ten dabing je občas slabší.

Letecké katastrofy (2003) (seriál)

Postupem času je bohužel více a více dílů, kde vyšetřovatelé něco předpokládají, a divákům to předkládají jako důkazy, přestože jde pouze o dohady. Velká škoda, protože zpočátku to byl velmi kvalitně zpracovány dokumentární počin. Po zhlédnutí drtivé většiny dílů klesám s hodnocením pod červená čísla, a přestože to není střemhlavý pád, atakuji konečnou hladinu 65%.

Příliš krátký život: Případ Isabelly Nardoni (2023)

Slabší z dokumentů refluxu, jehož hlavní náplní je mediální omáčka a pocity všech okolo. Kdyby to bylo na hodinu, mohl to být poctivý a věcný dokument, ale takto je to jen hra na city diváků. Stát se něco podobného u nás, vyřešeno je v řádu pár dnů. Nikdo s racionálním uvažováním si přece nemůže myslet, že bude něco pravdy na tom, že do bytu dvou manželů vtrhne zloděj (pro jistotu bez známek vloupání), popadne nůžky, vystříhá díru do ochranné sítě, pak vezme pětiletou holčičku a onou dírou ji vyhodí z okna. A samo oba rodiče jej nejspíše sledují v úžasu a nikoho nenapadne zasáhnout - tak určitě. 50%, a to s přimhouřením obou oči.

Mrakodrap (2018)

Upřímně nemohu chápat hodnocení nad 50 procent. Sám dávám s vypětím všech sil 30, a to za vizuál, protože jinak... Protože jinak je to USA lejno nejhrubšího zrna! Tady fakt není na logice postavené vůbec, ale vůbec NIC. Marně přemýšlím, jestli jsem někdy viděl takovou snůšku hovadin (jinak chápu, že je to označení nejčastěji ptačího "vrhu"), nicméně ať bádám sebevíc, nic tak dementního mě už nenapadá. Pravda, neviděl jsem Gargantua, to prý bylo taky výživné. Tohle už není béčko, asi ani céčko, to je prostě jednonohá "skála" šplhající na mrakodrap navzdory všem zákonům, a to hlavně těm fyzikálním. Doporučuji sledovat pouze na vlastní riziko.