Earth (2007) (TV film)

Moc povedený dokument. Mohl bych vidět i několikrát. Některé záběry až dechberoucí, jiné zase k zasmání (třeba ten pták s křídly ve zbarvení smajlíka =) ). Jen je škoda, že takových dokumentů není více...

2012 (2009)

Film je efektově výborný, zajímavý příběh, který působí věrohodně. Méně věrohodně působí scény, ve kterých hlavní hrdinové uniknou smrti na poslední chvíli. Otřesně hodnotím rádoby dojemné příběhy lidí, které jako by byly do příběhu uměle zasazeny. Kdyby je autor vynechal, udělal by filmu velkou službu. Konec je naprosto nehodnotitelný, katastrofický film sklouzne do podoby amerckého dojáku.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Se začátkem druhé série opět měním hodnocení, a to na plný počet. Rozhodně jsem udělal velmi dobře, že jsem protrpěl první sérii a počkal si na druhou. Ono už na konci té první se to pomalu začalo zvedat...ale teď je to opravdu naprosto úžasný seriál. Sice to není SG v pravém slova smyslu, ale těmi posledními díly SGU rozhodně převyšuje původní SG-1 nebo Atlantis. Během první série jsem dával hvězdy jen dvě, ten obrat mi ale nedal, a tak je z toho teď plný počet :)

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

U filmu jsem se velice bavil, ač mne název z počátku příliš nezaujal. Líbila se mi plejáda mých oblíbených herců a hereček, škoda, že obsazení IT Crowds nebylo ve filmu déle než v úvodní půlhodince :( Scénky vtipné, vývoj hlavní postavy mnohokrát poměrně neočekávaný, příběh sice romanticky zakončený, ale ani mi to nijak zvlášť nevadilo. Plný počet nedám, ale průměr to určitě také nebyl. Kdo neviděl, tak doporučuji!

Eleventh Hour (2008) (seriál)

Fringe a Eleventh Hour jsou pro mne skvělým osvěžením současné seriálové scény. Doufám, že nebudou tak hrubě utnuty, jako třeba My Own Worst Enemy a podobně...

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nemohu hodnotit za plný počet, protože podle mne je tento film až zbytečně moc dlouhý. Jinak ale herecký výkon Brada Pitta a celkový příběh je skvělý a velice zajímavý. Za tu nesnesitelnou délku ale hodnotím jen takto.

Marley a já (2008)

Ke psům nemám příliš vyvinutou vášeň (vlastně z nich mám spíše jakousi menší fóbii), ale tento příběh mne chytil hodně.

Předčítač (2008)

Mně se to líbilo velice - poutavý příběh ale podle mne není doplněn tak skvělými hereckými výkony. A už vůbec ne oskarovými. Myslím, že bych za rok 2008 našel celou plejádu podstatně lepších ženských hereckých výkonů, než tento od Kate Winslet.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Tak po dlouhé době jsem se odvážil do kina na nějaký český film a už zase asi několik dalších let nepůjdu... Domácí kinematografická scéna je naprosto úžasně špatná. Říkám záměrně "úžasně", protože tak neskutečně spadnout kvalitou filmů na dno, to se asi jen tak moc státům nepovede, tak alespoň v něčem jsme teď zajímaví. A k samotnému filmu - několikrát jsem se radoval, že ta ubohost končí, a že mohu jít domů, ale ono to zase pokračovalo dál. Herecké výkony i na českou úroveň otřesné, gegy a vtipy už jsem nesčetněkrát viděl dříve, příběh (pokud se to tak dá nazývat) by se nechytil ani do nejhorších telenovel, režie špatná, střihač chyběl úplně, ...ne, to nemá cenu ani dál rozebírat... Vřele nedoporučuji.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

No, hodně vydařené. Konečně vím o Wolverinovi, kde se vzal, co dělal, kolik mu vlastně je... Ale několik věcí mi tam moc nesedělo. Třeba ta bunda, co nocí pak v jedničce - vždyť jí tam někde ztratil ?! A kam zmizel ten jeho brácha? Nicméně pojetí a akce za jedna.