Muži v černém 3 (2012)

MIB - super, MIB2 - super, MIB3 - sakra velké zklamání, alespoň pro mne. Naprosto stejný humor a podobné narážky jako v předchozích dvou filmech, ale přecejen komedie jsou dnes už o něco dál. Tohle jednoduše ustrnulo na přelomu milénia a vývoj je nulový. Velká škoda.

Jump street 21 (2012)

Výborně pojaté, vtipné a s dobrou zápletkou...to by šlo :)

Diktátor (2012)

Spousta srandy, dobré narážky, děj se spádem...to by šlo. Jako oddychovka pro zasmání se ideální.

ATM (2012)

Nebylo to úplně odpadové, ale spousta nedomyšlených detailů výrazně kazí celý dojem. Další pokus o telefonní budku, který nevyšel.

Černá hodina (2011)

Mně se to docela zamlouvalo, taková nenáročná podívaná na totální masakr nelítostnými zlými mimozemšťany možná bez happyendu. Při koukání jsem vzhledem k dějové linii prostě musel vnitřně srovnávat s mimořádně povedeným Skyline a s nadstandardním Battle: Los Angeles. Ani na jeden z těchto dvou zmíněných filmů The Darkest Hour nemá, ale i tak to nabídlo docela ucházející zábavu v dobře zpracované grafice.

Sousedská hlídka (2012)

Za herecké obsazení alespoň ta jedna hvězda, víc ne. Možná kdyby ve filmu nebylo tolik sexuálních narážek a často až nechutně nepřípustné dialogy, bylo by to zábavnější a lepší hodnocení by The Watch neminulo. Ale takhle to beru jen jako ztrátu času.

Chata v horách (2012)

Rozhodně vydařená věc; tradiční nacpání party mladých lidí do chaty v lesích daleko od civilizace s hororovým postupným vyvražďováním je víceménně zažitá věc a nijak už asi nemůže překvapit. Tady to ovšem bylo namícháno s geniální zápletkou, díky které se do snímku vešla i nezanedbatelná dávka osvěžujícího humoru, přičemž napětí (a strach o hrdiny) nebylo poškozeno. Velmi se mi to líbilo, nemám námitek.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Dobrý seriál. Trochu mi tam chybí hlubší (skrytý) smysl, jako třeba v Person of Interest nebo The Event, ale má to spád, není tam tolik zbytečných scén a navíc reálnou zápletku. Herecké výkony ujdou, někteří přímo září, jiní jsou naprosto nevýrazní, ale celkový dojem je průměrný. Občas dokáže i překvapit, což je důležité.

Duel Frost/Nixon (2008)

Velmi, velmi povedený snímek. Abych se přiznal, nějakou dobu jsem jej přehlížel...naprosto záměrně, jelikož toto není můj oblíbený žánr. Ale pak jsem nastoupil do žlutého autobusu, ve kterém se to vysílalo, tak jsem se podíval. A musím uznat, že se mi to moc líbilo. Mělo to spád a fascinující závěr.

Půlnoc v Paříži (2011)

Velmi povedený snímek, který rozhodně nepatří do mého vyhledávaného žánru, ale kterému jsem vzhledem k recenzím, hereckému obsazení a režii dal šanci a udělal jsem jen a jen dobře. Tento styl humoru je mi blízký, i když ne asi každého (zejména neznalé) neokouzlí. K pochopení mnoha a mnoha narážek je potřeba se opravdu dobře orientovat a pamatovat si učivo základních a středních škol. Pak to ale dává opravdu smysl a zábava je na světě.