Bažináč (2019) (seriál)

Ja som sa bavil, síce až v neskorších dieloch kde to začalo naberať trochu iný zmysel, taký povedal by som že ducharenský, kde sa začali prejavovať temné sily atď. Škoda že nebude druhá séria, tešil by som sa na ňu.

Anna Karenina (2012)

Again projekt do školy. Fúú trochu mám halabala chaosy z tohto filmu. Akože film sa mi páčil, kostýmy boli super, herci tiež pekne hrali (síce až na niektorých hercov čo mi neprišli moc sympatickí, ale o tom potom). Za to sa mi nepáčilo prostredie, teda spôsob akým to pojali tvorcovia, akože majú rozpočet 40 miliónov dolárov a oni budú dávať v niektorých scénach pozadie z kartóna alebo z čoho to bolo :D. Viem že to bolo asi naschvál tak urobené, že aby mal divák pocit že pozerá nejaké divadlo ako keby, ale vážne mi to neprišlo nejakým spôsobom zaujímavé. Ďalej mi prišlo dosť nezaujímavé taký ten štýl jedného strihu, alebo ako to mám nazvať :D, t.j. máme jednú scénu napríklad Stiva sa rozpráva s Konštantínom v priestore kde ľudia pečiatkujú papiere a zrazu za 3 sekundy sa scéna prerobí na reštauráciu... akože wut? Ako to mám stihnúť spracovať že čo sa deje? Halóó ja som jednoduchý človek čo chce mať prehľadné a pekné strihy, nie že idem kukať film kde to vyzerá ako v divadle :D Čo by som ešte tak podotkol čo sa mi nepáčilo, že som mal niekedy pocit ako keby som muzikál pozeral (vážne som si na moment myslel že to bude muzikál) – hudbu by som tam nejakým spôsobom inak zakomponoval. Urobil by som to viac realistickejšie, lebo napríklad v niektorých scénach boli akože muzikanti čo hrali hudbu, ale pritom tam muzikanti nemali čo robiť a sa to tam vôbec do daného prostredia nehodilo a prišlo mi to také umelé. Bola tam jedna scéna ktorá sa mi akože fakt že nepáčila, a to bola scéna ako robotník skočil pod vlak a rozpolilo ho na polovicu a bolo to samozrejme že vidieť... ja...som...akurát...jedol... Fakt díky akože :D. No ale tak poďme si rozobrať postavy. Môžem napríklad začať Annou – fuuu akože budem úprimný slečna Knightleyová je veľmi pekná a sympatická čiže som s ňou nemal nejaký veľký problém, možno až pri konci keď jej začalo viac menej harašiť v hlave, ale tak komu by z takého nátlaku nešibalo všakže :D. Najviac sympatický mi bol Stiva s Konštantínom – prišli mi asi najviac takí prirodzení, najmä teda Stiva, ktorý sa veľmi snažil byť takým vtipným a snažil sa nadľahčovať situácie, Konštantín mi bol sympatický na prvý pohľad a držal som mu palce nech mu vyjde to požiadanie o ruku :D, čo sa mu nakoniec aj podarilo a mám z neho taký dobrý celkový pocit. Alexei Karenin – u neho mám zmiešané pocity. Na jednú stranu bol taký že sa o neho vôbec nezaujímam/trochu hnevu na neho kvôli tomu že sa nevenoval svojmu synovi a manželke, a na druhú stranu som ho aj ľutoval kvôli tomu že sa potom fakt snažil a aj odpustil Anne za to čo urobila a aj tak vyšiel z toho zle, respektíve nie dobre :D. Veľmi mi na ňom vadilo že vykal svojej manželke Anne, pre Boha však ste zasnúbení a máte aj dieťa spolu a vykať si budete, prečo :D? Alex Vronsky – možno je to len tým hercom, ale nejako špeciálne sa mi táto postava nepáčila, taká nesympatická mi prišla, niekedy mi prišla aj ako taký psycho milenec, ktorý je síce pekný a všetko, ale správaním je to taký agresor (čo moc asi nebol, ale taký pocit mi dával). Bolo mi ho trochu ľúto, kvôli tlaku čo bol naň vyvíjaný zo strany matky a spoločnosti a zo strany Anny – musel si vybrať, vedel čo chce, ale aj tak si proste nedokázal vybrať medzi, možno by som povedal, postavením a láskou k Anne. K ostatným postavám nemám nič také čo povedať, niektoré princezné boli také čúzy ktoré boli prispôsobivé spoločnosti, ale to asi v tej dobe boli všetky. Možno ešte Kitty a Dolly boli také fajn postavy, ku ktorým mám dobré pocity. Long story short (pardon za angličtinu v úlohe na slovenčinu :D) bol to dobrý film, s divnými strihmi, trochu psycho dejom (možno je to len režisérom, neviem nečítal som knihu), ale mám prekvapivo dobrý celkový dojem z tohto filmu. Ako správny čsfd hodnotiteľ by som dal tomuto filmu 4/5. V percentách takých 70%.

Zvoník u Matky Boží (1956)

(Keby sa niekto divil, prečo to je trochu nezmyselne napísané tak som to písal ako projekt do školy) Neviem moc čo si o tomto filme myslieť. Na jednu stranu sa mi páčil a na druhú stranu ma vážne že nebavil. Je to možno aj preto, že nie som nejaký veľký fanda starých filmov, a ešte k tomu z béčkovej produkcie :D. Prvú trištvrte hodinu som sa vážne nudil, vtipy boli suché, scény mi prišli strašne rýchlo useknuté, takže som nechápal čo sa kedy deje, postavy a dialógy nezáživné (nemám rád keď sa hovorí v takej tej básnickej reči – jak keby vo veršoch hovorili a tvárili sa že sú poetický... no proste ma to nesmierne štve), a masky mi prišli dosť také odbité. No to som bol celý čas v mienke že film je z nejakých 80-90tých rokov, ale neskôr som zistil že to je vlastne z 50tých rokov, čo som bol fakt prekvapený že niečo tak staré a ešte k tomu z Francúzska a Talianska môže mať vrámci svojej dobovej hranici takú kvalitu. Čo sa týka postáv, herci hrali v skutku dobre svoje role, aj keď mi bola veľmi nesympatická postava Frolla – pripadal mi ako strašne rozpoltená osobnosť a nevedel som ani čo vlastne chcel, ani on to nevedel podľa mňa, či chcel Esmeraldu pre seba, či ju chcel zabiť, alebo čo chcel, a celkovo mi aj ten herec nebol sympatický. Esmeralda – nad tou sa mi tiež pár krát zastal rozum že čo to robí, hlavne pri scéne kde ju chcel Quasimodo uniesť a potom na druhý deň prišla ku nemu a dala mu vodu ako keby sa nič nestalo, alebo keď sa bála Quasimoda ktorý potom následne ušiel a ona za ním došla a povedala mu že sa nemusí báť, akože wut? :D Quasimodo – na začiatku som si myslel že “Bože to je ale zle urobená maska, to nemali väčší rozpočet, alebo čo?” (samozrejme že potom som zistil že to je z 1956), neskôr mi to až tak nevadilo, ale jedna vec mi na ňom vadila. Vadilo mi že v jednej scéne vyzeral tak že rozumie každému jednému slovu a potom v druhej sa robil že nepočuje ani prd. Neviem či to beriem len ja tak, ale nezdalo sa mi že by Quasimodo bol nejako veľmi zamilovaný do Esmeraldy ako to všade píšu, akože určite sa mu tam páčila, ale nevyzeralo to tak že o nej nesmierne básni. Pierre – ten mi možno prišiel aj najnormálnejší. Taký, ako sa hovorí, najviac pri zemi. Neviem síce vysvetliť prečo, ale mám proste taký pocit. A páčila sa mi tá nezmyselná scénka kde Pierre sa dostal nevädomky do časti mesta kde boli žobráci a spol., a ako hovoril “Mne tady ukradli čepku”, to bol asi jediný moment kedy som sa reálne že zasmial. No a samozrejme potom prišla scéna, ktorú neviem aký ťulo vymyslel že ho idú obesiť len tak (ešte že ho tá Esmeralda zachránila). Phoebus – Phoebus mi neprišiel nejako nesympatický a ani nejako zlý, keď upustíme toho že chcel podvádzať s Esmeraldou svoju manželku. Je pravda, že asi mal divákom pripadať sympaticky. Keď sa na ten film pozriem ako celok tak mi nepripadá až tak zlý, ale druhý krát by som si ho asi nepozrel :D. Ako správny hodnotiteľ by som dal tomuto filmu tak 2,8/5, čiže keby že sme na čsfd tak to zaokrúhlim na 3/5. A na koniec by ma veľmi zaujímalo aký mal tento film rozpočet, hmm... (Po prehľadaní na googli som našiel že mal rozpočet 1 milión $, čo na taký Béčkový film aj zodpovedá).

Gorillaz: Reject False Icons (2019)

Na to že Gorillaz sú moja obľúbená kapela tak ma to docela sklamalo. Chcel som ísť na to do kina lebo to dávali iba raz v živote ale nemohol som, potom to pridali na YouTube tak som sa potešil že si pozriem super dokument o super kapele (pravdepodobne som to preceňoval). Bolo to rozdelené na 3 časti, tak asi začnem prvou. *1. Humanz: 70%* - celý problém tejto časti bol že to bolo až moc také natlačené všetko na seba, všade mega veľa svetiel, strmhlavý dej a tiež tam mohli dať viac vtipného kontextu. 2. Humanz Tour: 55% - toto ma niekedy až docela nudilo, stále o tom istom, stále objímačky, stále skúšky na pódiu, bla bla bla. Keby tam napríklad dali viac toho ako niekde prilietajú a fanúšikovia ich vítajú alebo nejakú viac humornú scénku. Ach jaj, čo už. Not great, not terrible 3. The Now Now: 90% - Táto časť sa mi páčila najviac, možno aj preto že Now Now je môj najobľúbenejší album. V tejto časti bolo všetko čo som potreboval - ako vznikali pesničky, kresby atď... proste super podívaná. Keby som to celé videl v kine možno by sa mi to viac páčilo, ale čo už stále je to best kapela. Odkaz: https://www.youtube.com/playlist?list=PLtKoi37ubAW0xa-TXHSDHJPp7yku7YoFt

Ouija: Zrození zla (2016)

Nejako mi to hrozne rýchlo ubehlo a to tam JOJka pacla ešte aj reklamy. Úvod aj jadro by ešte ako tak ušli ale ten záver bol taký mišmaš bordel, nevedel som že kto je kedy posadnutý, kto koho zabil a plus ešte ten démon čo vyzeral ako rytier z križiackej výpravy. Najstrašidelnejšie bolo asi ako malá dievčina otvárala hubu asi na 40 cm XD. Neodporúčam pozerať v slovenskom dabingu./ 40%

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Za mňa ÚŽASNÁ séria, asi aj najlepší seriál čo poznám c: Mohlo to mať síce lepší Happy End ale tak nevadí no - bude 4. séria. SPOILERS: Nemôžem si pomôcť ale najviac ma asi mrzela smrť Alexeiho :( síce aj pri Hopperovi sa nejaká malinká slzička ušla./ 99%

Cesta za králem trollů (2017)

Neviem čím to je ale zdá sa mi že Nórovia vedia pracovať z nízkym rozpočtom veľmi dobre, aj keď nie vždy sa im to vráti. Ten "Kráľ Trollov" tam mohol byť viac ale čo už. Dávam tomu dobré 3 hviezdičky :)

Grinch (2018)

Na začiatok, ako vždy pri animákoch úžasný slovenský dabing. Mne sa osobne páčia takéto filmy ktoré sa zaoberajú Vianocami/Halloweenom (v takom "preefektovanom" štýle) takže to malo u mňa veľké plus. Animačne je to veľmi pekne spracované a originalita tvorcov pri Grinchovom "prepadnutí" s jeho nástrojmi je priam úžasná. Dávam tomu 4,5 hviezdičiek ale zaokrúhlil som to nahor lebo podľa mňa si to zaslúži byť v červených číslach ;). /85%

Shazam! (2019)

Taká puberťácka prkotinka ktorá pobaví ale niekedy možno trošku znudí. David F. Sandberg má za sebou odrežírované horrory, čo keď som sa to dozvedel tak som sa aj trošku bál že ako to skončí, ale nakoniec to zvládol úplne bezproblémov. Zachari Levi je pre postavu Shazama! ako stvorený. /videl v kine 75%

Avengers: Endgame (2019)

(SPOILERY) v začiatocnej hodine sme sa oboznamovali s postavami, ako to vyzeralo keď Thanos luskol prstami, čo sa dialo s postavami, ako Čaptain Marvel zachránil Tonyho a Nebulu (ktorú neznášam), potom zrazu sa ukázal Ant-Man ktorého vyslobodila myš s kvantrealm či jak sa to volá, ktorý zistil že sa dá cestovať v čase a v tom momente to už tak začalo byť viac vtipné a začalo to viacej naberať grády. Potom sme stretli Dr. Bannera/Hulka (Dr. Hulk by som ho nazval xD) ktorý nejako vymyslel že by sa to všetko mohlo zachrániť pomocou cestovaním v čase. A tak sa začalo pátranie po zvyšných Avengerov kde sme zistili že Tony má dcéru, že z Thora sa stalo tlsté lenivé prasa čo furt len chlastá a ľutuje sa. Odtiaľ to už len začalo naberať na akcii, adrenalíne a zimomriavkách. Thor stále vtipkuje. Nakoniec všetkých oživili a bola tam dosť vtipno/trápna bitka (čo sa týka postáv), a nakoniec "nečakaný" happy end. Za mňa bol Infinity War oveľa lepší ako toto, ale aj End Game dosť nadchne. /videl v kine 85%