• Krátkometrážní

Deiji (2006)

Výborné korejská akční romance, která díky hongkongskému Wai Keung Lau není tolik korejský, což mě přišlo jako velmi dobré a osvěžující. Záběry krajiny a kamerové nájezdy byli prostě famozní.

Afro Samurai (2007) (seriál)

Perfektní temná manga, která nadchne nejen příběhem, který každého rázem chytne, rychlím spáden a dalšími promyšlenými věcmi, ale i velkým nožstvím krve a odseknutých končetin. Boj je zde především katanami a jinými japonskýmistarověkými zbraněmi, ale i pistolemi a raketomety.

Keulraesik (2003)

Další film Jae-young Kwak a opět perfektní. Zasmál jsem se, byla zde harmonická hudba a příběhová lyrika, která je typická pro asijské snímky, zde také nechyběla. Takže nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami.

Volavka (2002)

Viděl jsem to později než The Departed, ale tenhle originál mi přišel značně lepší. Měl takovou tu asijskou lyriku, kterou mám rád, na rozdíl od dobře odvedeného Scorseseho počinu.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Perfektní scénář a výborná zábava to vše skýta tento kousek od Guye Ritchieho. Libili se mi zde různé odkazy, jako například na Pro pár dolarů navíc, ...

Lovci pokladů (2004)

Zase další ze snímků spadajícíhc do kategorie: vypnot mozek a nechat se unášet poutavým dějem. Nick Cage je celkem cool a sem tam prohodí i nějakou tu hlášku, Sean Bean je v celku poutavý záporák a Diane Kruger ......... no asi takhle: je pěkná.

Underworld: Evolution (2006)

Pokračování není až sas tak špatné, opět zde selhávají trochu triky, ale příběh se zde vyvinul a zdá se býti trochu lepší než v předchozím dílu. Krásná Kate má zde ještě slušivější a přiléhavější obleček.

Underworld (2003)

Velmi zajímavá myšlenka, která nebyla až tak úplně dotažena, ale až zas tak to nevadí. Jen škoda, že byli použity slabší triky. Dost z toho, ale vynahrazuje Kate Beckinsale v koženém oblečku.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Klasický slasher z francouzského venkova. Příjemně natočený až na vraždícího typa, který je bez fantazie. Konečný zvrat přidávám k dobru.