• Krátkometrážní

Jsem číslo čtyři (2011)

Naleštění borci a pěkné blonďaté holčiny mi tu opravdu nevadily. Pejsek byl roztomilej, jen mě mrzelo že si zranil pacičku. Závěrečná dvacetiminutová řež byla velice slušná a celkový dojem filmu pozvedla. Jen nevím, proč je museli vraždit po číslech.

Kapitán Ron (1992)

Kapitán Ron je klasickým příkladem filmu s dvěmi protipólovými postavami, kde je jedna je pohodář, co na vše sere a druhá je dobrácký moula, co si myslí, že sežral Šalamounovo hovno. Zde mi to velice fungovalo a to hlavně zásluhou jednookého Kurta Russella. Nikdy nezapomenu na scénu s gorilami, kterou si pamatuju velice přesně už od doby kdy jsem tohle viděl před nějakou dobou prvně.

Orel Deváté legie (2011)

Velice mi to připomnělo, jak tu někteří zmiňují, Centuriona, ale v pomalejší a trochu dumavější verzi. Zobrazení přírody s lehkým dávkování akce a bratrského kamarádství, které se zrodí ze vztahu otrok a pán. Jinak mi oba pánové v hlavní úloze přijdou velice dobří a nemyslím si, že by Jamie byl castingový přehmat.

Přes palubu (1987)

Tohle je přesně taková romantická komedie jaká má být. Pár nezapomenutelných vtipných momentů a tomu řádka romantiky s charismatickou ústřední dvojicí, mezi kterou to jiskří jak elektrická bruska při střetu s kovem.

Červená Karkulka (2011)

Takže si to shrňme (a hlavně dámy v čele s Amandou v tomhle filmu by toho měli dalo více shrnovat): je tu jedna pohádka o zlém vlkovi a hodné dívce v červené karkulce co nese babičce přes les svačinu v košíku - do tohohle byl napasovaný příběh o vlkodlakovi (který ještě k tomu nevypadá jako vlkodlak, ale jako přelostlej vlk jako byl ve Stmívání, proč?); příběh rozervaných (duševně i fyzicky) mládežníků a jedné rodinné krize; aby toho nebylo málo přijíždí velký lovec dravých nadpřirozených stvoření, katolík a milující otec v jedné osobě (proč tam pro Boha ukazovali ty děti?); a nakonec strach a hrůza vesničanů někde uprostřed hor, kteří byli docela dobře situování do všeho a o všem měli velký přehled a na úplný konec lovec má dva černé (?) bratry jako pomocníky. Je to napěchováno velice povzbudivými záběry hor, mlhy, sněhu a stromů s divnými větvemi. Tak či onak to nebylo tak hrozné jak si člověk může myslet a v celkovém pohledu se zavřeným jedním okem to bylo docela stravitelné a když nad tím člověk vůbec nepřemýšlí, tak je to příjemný film k odpolednímu čaji a s lahví rumu nebo jinou pochutinou, to musí být to pravé ořechové ;-)

Gambit (1966)

Velice povedený heist filmeček, který staví na velice podařeném hereckém triu. Některé zvraty jsem neprokoukl a nebylo to ani nijak zbytečně překombinované. Atmosféra jedinečná a Shirley MacLaine v bílých šatech a se spuštěnou loknou byla naprosto kouzelná.

Všemocný (2011)

Tenhle film je jízda neskutečných rozměrů, na kterou vás připraví už neskutečné úvodní titulky s různými průlety auty zrychlování a zpomalování, no prostě jsem jen žasl a ono je to prostoupeno celým filmem. Film je zábavný a nenudí, jelikož je všechno zažehnáno energetickým nábojem a hravostí celého filmu (přesně tak jako se rozzářil svět hlavnímu představiteli po užití pilulky). Mělo to sice nějaké mochy, ale ty celé pochytal a schoval do tajné kapsy u saka Bradley Cooper, který dokázal, že bez sebemenších problémů dokáže utáhnout celý film. P.S. U scény s časovými skoky jsem naprosto vrněl blahem.

Rango (2011)

Zase jsem se musel kvůli titulkované verzi vydat do pražského kina, ale rozhodně se maximálně vyplatilo. Naprosto úžasná podívaná, která je tak hravá, ale ne pro děti, že z toho až srdce plesá. Plné senzačně vtipných momentů, u kterých jsem se z hloubi duše zasmál velice nahlas. Plno odkazů (ať už na Strach a hnus v Las Vegas nebo na Blonďáka a plno dalších) a poct několika žánrům. /// +++ V českém znění: Ondřej Brzobohatý (Rango), Tereza Bebarová (Fazolka), Tomáš Juřička (Starosta), Otakar Brousek (Poutník), Lukáš Hlavica (Jake), Jaroslav Kaňkovský (Bad Bill), Libor Terš (Baltazar), Aneta Talpová (Priscilla), Ladislav Županič (Snuggles, Duch západu), Milan Slepička (Doktor), Jiří Knot (Merrimack), Pavel Tesař (Waffles), Tomáš Borůvka (Chorizo), Svatopluk Schuller (Flan), Aleš Procházka (Elgin), Libor Hruška (Butrák), Bohuslav Kalva (Spoons), Dalimil Klapka (Furgus), Zdeněk Maryška (Pták), Pavel Pípal (Bufford), Jiří Prager (Stump), Jan Přeučil (Turkley), Dagmar Čárová (Angelique), Daniela Bartáková (Boo), Jitka Moučková (Dalila), Ernesto Čekan (Kinski), Michal Holán (Slamotrus), Eva Spoustová (Maybelle), Jan Szymik (Jedidáš), Hana Ševčíková (Fresca), Radovan Vaculík (Ezechiel), Petr Meissel, Jiří Hromada, Jindřich Žampa, Jiří Valšuba a další Zpívají: Jaromír Holub, Dušan Kollár, Svatopluk Schuller, Jiří Březík +++ Takže když jsem na tom byl podruhé v kině tentokrát s dabingem, abych porovnal, tak z toho dabing vychází velice špatně, hlavně zpěv a interakce, ale abych řekl pravdu, tak jsem to čekal ještě markantnější. Pokud si to opravdu chcete užít, tak jedině originál a titulky jsou trochu volnější, ale hlavně velice povedené.

Dilema (2011)

Na Howarda velice nepovedený film, který jako celek absolutně nefunguje, neboť se postavy chovají jako naprostí idioti. Tímto vším se idiot plot prohlubuje naprosto bezmezných rozměrů a vše zachraňují jen herci a to hlavně Vince Vaughn a Queen Latifah (ovšem, ale jen některé scény a né mnoho). Bylo zde opravdu pěkných pár záběrů na město, což je ovšem v dost filmech a jeden pro mě osobně výborný záběr (ulice z poza foťáku). Jinak je film velice zapomenutelný.

Police Story 3 (1992)

Je vidět, že se u tohoto pokračování chopil režie někdo jiný. Je to umírněné velice, ale to mi sedlo neskutečně do noty. Vytvořilo se duo Jackie a Michelle, není tu tolik monstrózních rvaček, ale je tu jedna obrovská přestřelka s mohutnými výbuchy. Rozhodně mě to pobavilo i trochu více než první dva díly, jelikož to má lepší scénář, který mi sedl do noty.