• Mysteriózní

Lucky Room (2019) (pořad) odpad!

Po pár minútach mi začalo byť fyzicky zle zo všetkých zúčastnených. S vedomostnou reláciou to nemá nič spoločné. Fuj, vydržal som cca 10 minút.

Lví král (2019)

Mám dosť problém s tým, či sa mi takáto animácia do filmu hodila. Na jednej strane je perfektná a zvieratá sú ako živé, na druhej však potom pôsobí ich ľudské správanie trochu zvláštne. Príbeh je klasický, žiadna invencia sa nekoná.

Maják (2019)

Remeselne dokonalé, divácky neprístupné.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Na Slovensku sa točí veľa odpadových pokusov o sitcomy, ale žiaden sa na toto české veľdielo nechytá.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Na pozadí banálneho príbehu nám Tarantino naservíroval čiastočnú rekonštrukciu notoricky známeho prípadu. Opäť je to na môj vkus príliš uťahané a zdĺhavé, ale nemôžem povedať, že by ma úvodné dve hodiny výrazne nudili, čo ma úprimne milo prekvapilo. A keď sa nad tým zamyslím, je obdivuhodné, aký rozsiahly film dokázal natočiť Tarantino s jednoduchou myšlienkou. Osudy jednotlivých sledovaných postáv sa síce prelínajú iba minimálne, no i tak to pôsobí celé kompaktne.

Trhlina (2019)

Nie jednoduché na hodnotenie. Úvodný rozjazd sa mi zdá trochu zdĺhavý, kým neprídu na scénu Maštalír s Hartlom, veľmi to nefunguje a chýba tomu hutnejšia atmosféra. Výprava do lesa to posúva minimálne o level vyššie, ale stále to podľa mňa dopláca, podobne ako kniha, na určitú uťahanosť. Na druhej strane, atmosferické to je dosť a vzhľadom na predlohu to spracoval Bebjak veľmi dobre. Mne Trhlina nepripadá ako Karikov opus magnum, čiže som nemal vysoké očakávania, vďaka čomu prevládajú vo výsledku pozitívne pocity. Ako to často robím pri našich žánrových filmoch, popustím uzdu patriotizmu a dám o hviezdičku viac než by som asi dal, ak by šlo o film zahraničnej proveniencie.

Úniková hra (2019)

Ďalšia priemerná napodobenina Saw, ktorá síce nenudí, no nie je dosť originálna, čo, bohužiaľ, platí aj pre samotné rozuzlenie.

U Zlaté rukavice (2019)

Priamočiare, naturalistické a držiace sa skutočného príbehu. K tomu výborné herecké výkony, hudba, sem-tam závan čierneho humoru. Navyše je pod nánosom toho vizuálneho hnusu, ktorý umocňujú samotné obskúrne postavy, kvalitne rozpracovaná psychologická štúdia Honku - síce psychopata, no zároveň vo svojej podstate zlomeného človeka, ktorý sa nedokáže vymaniť z bludného kruhu.

Záchranáři v akci (2019) (seriál) odpad!

Otrasný formát. Mizerní herci v seriáli s pseudodokumentárnym lookom.

Anihilace (2018)

Rozpačito prijatý žánrový mix, ktorý ma vyložene uchvátil. V mojom prípade fungoval dokonale najmä v prvej polovici, keď visí vo vzduchu neistota a nezodpovedané otázky. Potom sa už ide iným smerom a moje nadšenie trochu opadá, čo však neznamená, že by to nebol vyložený nadpriemer. So záverom mám drobné problémy, posledná scéna je klišé ako vyšité, no celkovo to je 90 % a rád tomuto nedocenenému kúsku zvýšim rating.