• Mysteriózní

Hra (1997)

Výborný triler, v ktorom až do konca absolútne netušíte na čom ste, rovnako ako Douglas. Budovanie atmosféry je skvelé, jednotlivé scény sú priam bizarné a vy preto čakáte, aké rozuzlenie na vás film vybalí. A práve s tým nie som úplne stotožnený, šokujúce je, o tom niet pochýb, ale čakal som asi niečo iné. Nuž, nebola to taká bomba akú Fincher pripravil v Sedem a celý film ma nestrhol ani tak, ako Stratené dievča. Iného režiséra by som za toto vynášal do nebies, ale vzhľadom na Fincherovu genialitu som túžil po filme, po ktorom zostanem sedieť ako obarený ešte hodinu. Tu som ten záver jednoducho strávil a prijal ako fakt.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Emocionálne preexponovaná romantická dráma zasadená do hraničnej situácie. Viac tlačiť na city ani nešlo, ale u mňa sa to úplne minulo účinku.

Hypnoshow (2019) (pořad) odpad!

Neveril som, že to môže byť také zlé, ale vydržal som to pozerať asi 7 minút. Mizerne zahraná trápnosť s otrasným moderátorom.

Chappie (2015)

Scenáristicky o kúsok slabšie ako Blomkampov najlepší kúsok District 9, no stále výborné. Opäť to pôsobí zámerne trochu béčkovo, no už len za sympatického robota Chappieho a prekvapivo výbornú dvojicu z Die Antwoord musím prihodiť aj piatu hviezdičku.

Chart Show (2014) (pořad)

Zo začiatku sa to dalo, ale už je to silené. A dosť závisí od toho, kto sedí v štúdiu ako hosť, niektoré indivíduá dokážu zaručene odradiť od sledovania. Ale objav bizarnej postavičky Juraja Čurného je zásluzný čin, taký podivín sa nerodí každý deň.

Inkognito (2015) (pořad)

Inkognito pôsobí ako svetlo na konci tunela. Jediná pozerateľná relácia na slovenských komerčných kanáloch. A jediná, v ktorej je Vostinár vyslovene dobrý a vtipný. Samozrejme, sú tu aj slabšie momenty, trápne pokusy o humor, Tabaček je pomerne neznesiteľný, ale popri Farmách a inom odpade si toto zaslúži oceniť.

Inkognito (2003) (pořad)

Staré inkognito malo lepších hádačov, menej pokleslého humoru, ale Voštinár bol zas vtedy mastný buran prechádzajúci oneskorenou pubertou. Ten sa rokmi posunul do kategórie "nerušivý element".

Inland Empire (2006)

Na prvé pozretie opäť nepochopiteľné, no čo je horšie, na rozdiel od iných Lynchových bizarností (Lost highway, Mulholland drive) nemám ani najmenšiu chuť pozerať to znova a hľadať vodítka vedúce k odpovediam či náznakom odpovedí. Dôvody, pre ktoré je to tak, sú zároveň dôvodmi, pre ktoré tomu dávam tie tri len s prižmúrenými očami. Absolútne tu totiž absentuje to, čo robí iné Lynchove filmy takými pôsobivými - geniálna audiovizuálna stránka. A osobne som mal celkom problém aj so stopážou. Tri hodiny boli pre mňa v tomto prípade ubíjajúce, hoci práve záverečná polhodina mi prišla najlepšia a vari sa v nej objavilo aj pár vodítok.

Jeskyně (2014)

Zaujímavý námet, spracovaný však extrémne nudne.

Jigsaw (2017)

Neviem, prečo má tento film vyššie hodnotenie ako väčšina predchádzajúcich od trojky. Zrejme je to nadšením fanúšikov, že táto séria znova ožila. Ja medzi nich patrím tiež, no viac ako 3 hviezdičky dať nemôžem. Očakával som šokujúce a nápadité pasce, šokujúci záver, no neprišlo nič z toho. Sedemročná pauza kvôli vypracovaniu kvalitného scenára? Ale no tak, to po pozretí tohto filmu vyznieva len ako lacné PR. Zdá sa, že Saw séria je na konci, oživiť ju snáď mohla len línia okolo Dr. Gordona, ktorá však bola zrejme sedmičkou uzavretá.