Zombieland: Rána jistoty (2019)

Kopírka prvního dílu, která se už ani nedá nazvat filmem, ale spíš hromadou skečů napojených na sebe pouze pohybem stejných postav na plátně. Jakékoli následky, logické dopady či vývoje postav zde opravdu nejsou k mání. "Skeče" sami o sobě ale fungují úžasně a to jak v akční, tak v komediální složce a neuškodí jim ani hebrejské titulky. A spin-off s Billem Murraym chci okamžitě. 6,5/10

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Vlastně jsem si po zhlédnutí uvědomil, že tento epilog ani nepotřebuju. Navíc je v některých scénách vidět, že Gilligan nevěnoval filmu takovou péči jako seriálu. Pořád ale jde o správně nadávkovaný fan-service se skvěle hrajícím Aaronem Paulem a tunou vzpomínek a emocí. 7/10

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Chápu, o co Tarantinovi šlo. Jen při tom šokování obecenstva zapomněl pořádně prokreslit postavy. Něčeho tam zkrátka bylo moc (navazování atmosféry) a něčeho zas málo (Sharon Tate). Jinak je to samozřejmě úžasně zahraný, výborně nasnímaný a dialogy skvěle vypointovaný. 7,5/10 PS: Konečně jsme se těšil na film, s kterým Disney nemá nic společnýho, ale scéna s holčičkou a knihou mi jen ukázala, kdo je tu šéf.

Slunovrat (2019)

Ari Aster znovu ukazuje své jedinečné scénáristické i režijní schopnosti ve spolupráci se skvělou kamerou, magickou krajinou a úžasnými herci. Z velké části to však kopíruje strukturu Hereditary, což je i největším (a v podstatě jediným) problémem filmu. Kde Hereditary excelovalo nejvíc - šokující scéna v první fázi filmu, hudba, gradující závěr - je Midsommar zkrátka o fous horší. 9/10

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Aneb jak udělat ze skvěle promyšleného hororového seriálu popcorn pro masu. Skvěle to vypadá, parádně zní, ale příběh je plný klišé, místy blbý. Subjektivních 7/10; objektivních 5/10.

Klec (2019) (TV film)

Two people show (slovo "man" by bylo v tomto případě genderově nekorektní) Bohdalové a Hádka zručně a komorně zrežírované Strachem. Ten sice má občas problémy s používáním hudby ve scénách - v napjatých situacích by ji nemusel používat vůbec -, ale Epsteinův scénář, i přes pár logických klopýtnutí, vše drží pohromadě. 7/10

Daredevil - Season 1 (2015) (série)

Goddardova scénáristická absence v posledních epizodách se bohužel podepisuje na té skvělé nekomiksové temné atmosféře. Avšak nebýt tohoto problému 5 hvězd napálím bez mrknutí oka. Skvěle zahráno, nadprůměrně napsáno a jistě zrežírováno. Fantastický záporák v podání Vincenta D'Onofria je jedním z nejlepších v historii komiksových filmů/seriálů.

Avengers: Endgame (2019)

Infinity War bylo přeci jen kvalitnější a překvapivější. Podivné spojení pomalého tempa s obrovským obsahem příliš nefunguje. V poslední půl hodině se to však zvrátí v nejepičtější finále, jaké jsem kdy viděl. Za to tu pátou prostě přihodit musim. 9/10 EDIT: Po důkladné analýze a pečlivém rozvážení mažu pátou hvězdu. Mírné zklamání přeci jen zvítězilo. 7,5/10

Captain Marvel (2019)

Nudná marvelovská šablona bez jakékoli inovace či nápadu. S prvním Captainem Americou nejhorší MCU film. Kdyby místo buddy-movie šlo o sólovku Nicka Furyho dopadlo by to mnohem líp. 4/10

My (2019)

Peelův symbolismus a všudypřítomný foreshadowing gumující jakoukoliv příběhovou logiku mě dost otravoval. Má však štěstí, že jeho přehnaný humor překvapivě funguje a že měl po ruce skvělé herce. 6,5/10