San Andreas (2015)

Je to typický hollywoodský katastrofický film plný klišé s emmerichovským nádechem v dobrém slova smyslu.Nečekal jsem realistické drama,ale čekal jsem popcornovku a tu jsem dostal.Filmu pomáhá to,že se nebere moc vážně.Tvůrci na diváka několikrát pomrknou a to je dobře.Už jen to,že hlavní roli získal Dwayne něco napovídá.Nelze nevyzdvihnout špičkové vizuální efekty.Myslel jsem si,že už mě nemůže nic překvapit,ale tady jsem si u některých scén říkal jak tohle zatraceně natočili!?Scéna kdy kamera proletí na bortícím se Los Angeles,vletí do mrakodrapu a sleduje bez jediného střihu více než minutu Carlu Gugino je fascinující.Já se bavil,proto hodnotím vysoko a odpouštím filmu tu vlajku na konci filmu.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Drahý neoriginální mainstreamový monster blockbuster,který je snad ve všem až na triky průměrný až běda.Triky dnes však už málokoho překvapí,obzvláště pokud chybí dobrý scénář a jistá režie.No pravda,ona možná jistá byla,ale ta vize mi nesedí.Už ne zrovna záživný nábor týmu v úvodu filmu,napoví že tohle bude špatné.Na sílu našroubovaný dětinský humor kontrastuje s tvrdšími scénami(tělo rozervané na kusy) a není to dobré.Postavy jsou až na Jacksona nevýrazné.O co je však Jacksonova postava výraznější o to je nesympatická.Tom Hiddleston jako hlavní klaďas není co by žoldák uvěřitelný.Kráska není kráska a neumí moc hrát.John.C.,jako komická figurka a odlehčení,moc nefunguje.John Goodman si to tu odtrpěl a u většiny herců jsem měl pocit,že si sem došli jen pro prachy.Domorodci jsou tu jen na efekt.Chybí napětí a atmosféra.Nevýrazná hudba tomu napomáhá.Dialogy jsou v některých případech až nechtěně úsměvné.Co je tu vlastně dobré?Již zmíněné triky,design monster,krásné lokace a některé kamerové kompozice.Tohle se moc nepovedlo a je to škoda.50%.

Wonder Woman (2017)

Tohle je castingová pecka.Gal Gadot je nádherná a Wonder.Pomáhá tomuto filmu s mnoha mouchami podobně jako Angelina Jolie v Tomb Raiderovi.Díky ní se k filmu budu rád vracet.

Logan: Wolverine (2017)

Ano,je to kvalitní důstojné zakončení,ale opravdu jste chtěli vidět dvě nejoblíbenější postavy z X-men stárnout a takhle?Já ne.

Vetřelec: Covenant (2017)

Zarazilo mě hned několik věcí.Např.změna scénáristů.John Logan mě sice bavil již několikrát(Skyfall,Hugo,Sweeney),ale proč to nenechat původní dvojici?Hodně lidí by mi odpovědělo,že Prometheus byl strašný.Proto.Nemyslím si to.Já ho totiž bral "jen"jako nové sci-fi od Scotta z Alien universa než dalšího Vetřelce.Možná proto jsem s tou látkou neměl problém.To,že se Scott rozhodl filozofovat a neservírovat nám jen vesmírnou vyvražďovačku jsem uvítal i přesto,že je pro mne první Alien kult.Další věc co mě překvapila negativně je otřesný střih a ignoranství v úvodu(od okamžiku střetu Covenanta s vlnou až do signálu) .Takhle narychlo seznámit diváka s novými postavami je neodpustitelné.Zarazil mě i viditelně digitální vzhled Vetřelce v některých scénách.S dnešními technologiemi je to nepochopitelné.Dále jsem měl problém i s hlavní ženskou postavou resp. herečkou.Nejde mi o to že není pěkná(nelíbila se mi už ve Fantastických zvířatech),ale byla nevýrazná.Sigourney už asi nikdo netrumfne,ale i Noomi Rapace mě přišla zajímavější.Celkově casting krom Fassbendera byl unylý.Ke scénáři.Něco se zde vysvětlilo,ale ne vše dávalo smysl.Nemyslím si,že by Scott senilněl.Spíše doufám a věřím,že to má vše promyšlené a další odpovědi přijdou v dalším sequelu.Zaujala mě zde na ČSFD téměř nekonečná diskuze.Dlouhá diskuze se střety znamená zájem o film,což je dobře.Zatím 6/10.DODATEK:zvyšuji na 4*

Vyšší moc (2014)

Mistrovské skandinávské psychologické drama a autorský film s dokonalou režií i hereckými výkony.A ta geniální kamera!!!

Poslední noc v Římě (2010)

Uzívaná softpornová nuda s úsměvnými dialogy,nevěrohodným herectvím a tuctovou režií s kvalitními kamerovými nájezdy.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Prvním filmem z roku 2002 Paul W.S.Anderson sérii solidně nastartoval a touto zrůdností ji totálně pohřbil.

Spojenci (2016)

Bylo to zvláštní.První třetina filmu(Cassablanca) velmi dobře vypadá,ale nedokázala mě vtáhnout.Chemie mezi Pittem a Cotillard nefunguje.Návrat do Londýna(před důležitým dějovým zvratem) je to nejnudnější z filmu.Chemie mezi Pittem a Cotillard stále nefunguje.V půli filmu dojde ke zvratu a ejhle film začne bavit.Chemie mezi Pittem a Cotillard začíná malinko fungovat,ale je už pozdě vzhledem k následujícím událostem.Závěr filmu je povedený,ale čekal jsem něco jiného.Film má výbornou kameru a postprodukci.Kdo zde paradoxně(téměř nesleze z plátna)nejvíce selhává je samotný Brad Pitt.Takhle špatně hrát jsem ho snad ještě neviděl.Že by depka z Angeliny?Navíc ten příšerný facelifting...ať už byl digitální nebo má Pitt "jen" po plastice,mě kazil dojem.Celkově 7/10.DODATEK:na podruhé jsem jim tu chemii uvěřil hned na začátku.